wawainfo.pl
latarnie trasa siekierkowska

Google Street View

Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kable

17 Września 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Latarnie nie wszędzie oświetlają drogę kierowcom. Na Trasie Siekierkowskiej jest odcinek drogi, gdzie nie ma światła, bo... złodzieje notorycznie kradną kable od latarni. Zarząd Dróg Miejskich wstrzymał kolejne naprawy, a sprawę bada mokotowska pol

Latarnie nie świecą

Latarnie, które powinny oświetlać drogę na Trasie Siekierkowskiej, nie działają. Na wysokości Siekierki Sanktuarium panują egipskie ciemności. O sprawie postanowiliśmy porozmawiać z Zarządem Dróg Miejskich. Udało nam się ustalić, że problem trwa aż 14 lat, a sprawcą jest nieuchwytny złodziejaszek, który notorycznie kradnie... kable od latarni. - Kradzieże zdarzają się tam od 2006 roku. Każdorazowo jest zawiadamiana Komenda Policji Warszawa-Mokotów - poinformował Jakub Dybalski, rzecznik prasowy ZDM.

Wysokie koszty napraw

Co prawda ZDM nie jest w stanie podać dokładnej liczby kradzieży i wymiany kabli, jednak Jakub Dybalski, przekazał, że do takich sytuacji od 2010 roku doszło co najmniej sześć razy. Co ważne, notoryczne kradzieże i naprawy generują niezwykle wysokie koszty. - Straty po ostatniej kradzieży to 64 tys. zł. W sumie minimum kilkaset tysięcy - poinformował rzecznik prasowy ZDM.\

ZDM wstrzymał naprawy

Po ostatniej kradzieży kabli z latarni Zarząd Dróg miejskich wstrzymał naprawy. Na ulicy panuje ciemność, a ZDM szuka nowego rozwiązania palącego problemu. Sprawą zajęła się również policja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >