Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kable

Autor Alicja Guz - 17 Września 2020
latarnie trasa siekierkowskaŹródło: Google Street View

Latarnie nie wszędzie oświetlają drogę kierowcom. Na Trasie Siekierkowskiej jest odcinek drogi, gdzie nie ma światła, bo... złodzieje notorycznie kradną kable od latarni. Zarząd Dróg Miejskich wstrzymał kolejne naprawy, a sprawę bada mokotowska policja.

Latarnie nie świecą

Latarnie, które powinny oświetlać drogę na Trasie Siekierkowskiej, nie działają. Na wysokości Siekierki Sanktuarium panują egipskie ciemności. O sprawie postanowiliśmy porozmawiać z Zarządem Dróg Miejskich. Udało nam się ustalić, że problem trwa aż 14 lat, a sprawcą jest nieuchwytny złodziejaszek, który notorycznie kradnie... kable od latarni. - Kradzieże zdarzają się tam od 2006 roku. Każdorazowo jest zawiadamiana Komenda Policji Warszawa-Mokotów - poinformował Jakub Dybalski, rzecznik prasowy ZDM.

Wysokie koszty napraw

Co prawda ZDM nie jest w stanie podać dokładnej liczby kradzieży i wymiany kabli, jednak Jakub Dybalski, przekazał, że do takich sytuacji od 2010 roku doszło co najmniej sześć razy. Co ważne, notoryczne kradzieże i naprawy generują niezwykle wysokie koszty. - Straty po ostatniej kradzieży to 64 tys. zł. W sumie minimum kilkaset tysięcy - poinformował rzecznik prasowy ZDM.\

ZDM wstrzymał naprawy

Po ostatniej kradzieży kabli z latarni Zarząd Dróg miejskich wstrzymał naprawy. Na ulicy panuje ciemność, a ZDM szuka nowego rozwiązania palącego problemu. Sprawą zajęła się również policja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News