Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary

Autor Mateusz Dolak - 6 Maja 2020
Procesja w ZielonceŹródło: czytelniczka

Policja umorzyła postępowanie w sprawie drogi krzyżowej, która przeszła ulicami Zielonki w momencie kiedy w Polsce obowiązywały obostrzenia związanie z pandemią koronawirusa. Ksiądz, który zorganizował wydarzenie dostał upomnienie. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Mazowsza.

Droga krzyżowa w Zielonce

O drodze krzyżowej w Zielonce pisaliśmy na Wawa Info. Pod koniec marca nasza czytelniczka alarmowała, że procesja wyszła z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Po drodze dołączyło się do niej około 30 osób. O zgromadzeniu bardzo szybko dowiedziała się policja, bo na numer alarmowy wpłynęło kilka zgłoszeń z różnych ulic - Duchowni tłumaczyli, że idą sami. Z ich relacji wynikało, że prosili, aby ludzie nie brali udziału w drodze krzyżowej, ale mimo tego wierni dołączyli - mówił wówczas asp. sztab. Tomasz Sitek z policji w Wołominie. Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Ksiądz nie zostanie ukarany

6 maja dowiedzieliśmy się, że sprawa została umorzona. Policjanci tłumaczą, że ksiądz nie zaprosił ludzi do udziału w tym zgromadzeniu. - Duchowny informował wiernych, że będzie szedł ulicami Zielonki. W apelu prosił aby się nie dołączali i aby pozostali we własnych domach. Został pouczony, a nasze czynności zostały umorzone - podał rzecznik policji z powiatu wołomińskiego.

Zakaz zgromadzeń

Przypomnijmy, że droga krzyżowa odbyła się w momencie kiedy w Polsce obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, a w obrzędach religijnych udział mogło brać maksymalnie pięciu wiernych. O sprawę próbowaliśmy zapytać księży z parafii. - Nie komentujemy tego zdarzenia. Chcemy ten czas przeżyć w spokoju, reszta należy do służb - odpowiedział nam jeden z księży, który odebrał telefon.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News