Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary

Autor Mateusz Dolak - 6 Maja 2020
Procesja w ZielonceŹródło: czytelniczka

Policja umorzyła postępowanie w sprawie drogi krzyżowej, która przeszła ulicami Zielonki w momencie kiedy w Polsce obowiązywały obostrzenia związanie z pandemią koronawirusa. Ksiądz, który zorganizował wydarzenie dostał upomnienie. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Mazowsza.

Droga krzyżowa w Zielonce

O drodze krzyżowej w Zielonce pisaliśmy na Wawa Info. Pod koniec marca nasza czytelniczka alarmowała, że procesja wyszła z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Po drodze dołączyło się do niej około 30 osób. O zgromadzeniu bardzo szybko dowiedziała się policja, bo na numer alarmowy wpłynęło kilka zgłoszeń z różnych ulic - Duchowni tłumaczyli, że idą sami. Z ich relacji wynikało, że prosili, aby ludzie nie brali udziału w drodze krzyżowej, ale mimo tego wierni dołączyli - mówił wówczas asp. sztab. Tomasz Sitek z policji w Wołominie. Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Czytaj dalej

Ksiądz nie zostanie ukarany

6 maja dowiedzieliśmy się, że sprawa została umorzona. Policjanci tłumaczą, że ksiądz nie zaprosił ludzi do udziału w tym zgromadzeniu. - Duchowny informował wiernych, że będzie szedł ulicami Zielonki. W apelu prosił aby się nie dołączali i aby pozostali we własnych domach. Został pouczony, a nasze czynności zostały umorzone - podał rzecznik policji z powiatu wołomińskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Koncert w Ciechanowie. Sanepid nałożył wysoką karę, Urząd Miasta odpiera zarzuty
2. TVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenie

Zakaz zgromadzeń

Przypomnijmy, że droga krzyżowa odbyła się w momencie kiedy w Polsce obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, a w obrzędach religijnych udział mogło brać maksymalnie pięciu wiernych. O sprawę próbowaliśmy zapytać księży z parafii. - Nie komentujemy tego zdarzenia. Chcemy ten czas przeżyć w spokoju, reszta należy do służb - odpowiedział nam jeden z księży, który odebrał telefon.

Akcja straży na Pradze-Północ. Dostali zgłoszenie o pożarze dachuAkcja straży na Pradze-Północ. Dostali zgłoszenie o pożarze dachuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imię, gratulujemy
  2. Laura Lewandowska przyszła dziś na świat. Ujawniamy znaczenie imienia córeczki Roberta i Anny
  3. Tragiczny finał akcji ratunkowej. Śmiertelny wypadek na Mazowszu
  4. Wypadek samochodów ciężarowych. Smutna wiadomość, kierowca nie miał szans
  5. Warszawskie ZOO prosi internautów o pomoc. Chodzi o małe lemury
  6. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
Morderstwo młodej kobiety. Były chłopak zrobił niewyobrażalne rzeczy z jej ciałemMorderstwo młodej kobiety. Były chłopak zrobił niewyobrażalne rzeczy z jej ciałemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News