wawainfo.pl
Procesja w Zielonce

czytelniczka

Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary

6 Maja 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Policja umorzyła postępowanie w sprawie drogi krzyżowej, która przeszła ulicami Zielonki w momencie kiedy w Polsce obowiązywały obostrzenia związanie z pandemią koronawirusa. Ksiądz, który zorganizował wydarzenie dostał upomnienie. | www.waw

Droga krzyżowa w Zielonce

O drodze krzyżowej w Zielonce pisaliśmy na Wawa Info. Pod koniec marca nasza czytelniczka alarmowała, że procesja wyszła z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Po drodze dołączyło się do niej  około 30 osób. O zgromadzeniu bardzo szybko dowiedziała się policja, bo na numer alarmowy wpłynęło kilka zgłoszeń z różnych ulic - Duchowni tłumaczyli, że idą sami. Z ich relacji wynikało, że prosili, aby ludzie nie brali udziału w drodze krzyżowej, ale mimo tego wierni dołączyli - mówił wówczas asp. sztab. Tomasz Sitek z policji w Wołominie. Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Ksiądz nie zostanie ukarany

6 maja dowiedzieliśmy się, że sprawa została umorzona. Policjanci tłumaczą, że ksiądz nie zaprosił ludzi do udziału w tym zgromadzeniu. - Duchowny informował wiernych, że będzie szedł ulicami Zielonki. W apelu prosił aby się nie dołączali i aby pozostali we własnych domach. Został pouczony, a nasze czynności zostały umorzone - podał rzecznik policji z powiatu wołomińskiego.

Zakaz zgromadzeń 

Przypomnijmy, że droga krzyżowa odbyła się w momencie kiedy w Polsce obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, a w obrzędach religijnych udział mogło brać maksymalnie pięciu wiernych. O sprawę próbowaliśmy zapytać księży z parafii. - Nie komentujemy tego zdarzenia. Chcemy ten czas przeżyć w spokoju, reszta należy do służb - odpowiedział nam jeden z księży, który odebrał telefon.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Kronika Kryminalna

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >