wawainfo.pl
Pojemnik na odziez uzywana PCK.

East News

Z kontenera na odzież dochodziły dziwne dźwięki. Przechodnie ruszyli na pomoc natychmiast

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W środę (04.11) w Jabłonnie strażacy uratowali kota. Na miejsce wezwali ich przechodnie zaniepokojeni dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się z... kontenera na odzież. Jak on znalazł się w środku?

Strażacy uratowali kota

W środę w Jabłonnie (powiat legionowski) straż pożarna interweniowała w sprawie kota. Jak podaje portal gazetapowiatowa.pl, na miejsce przy ul. Szkolnej wezwali ich przechodnie zaniepokojeni dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się ze stojącego tam kontenera na odzież.

Przechodniom udało się zidentyfikować niepokojący dźwięk jako miauczenie kota. Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Jabłonna, zwykle zajmujący się gaszeniem pożarów lub asystowaniem policji przy pracy na miejscach wypadków drogowych.

Kot był zamknięty w kontenerze

Gdy strażacy dotarli na miejsce, przypuszczenia przechodniów się potwierdziły. Po przecięciu przy użyciu specjalistycznego sprzętu kłódki, na którą zamknięty był kontener, strażakom udało się go otworzyć. 

W środku faktycznie znajdował się kot, który nie poniósł żadnych obrażeń. Uratowane zwierzę przekazano do schroniska. Może jednak zastanawiać, jak kot znalazł się w kontenerze na odzież przy ul. Szkolnej w Jabłonnie. Czy możliwe, że sam w jakiś sposób wskoczył do środka? Jak sugeruje portal gazetapowiatowa.pl, nie byłoby to wcale nieprawdopodobne, gdyby właz kontenera był uchylony. Równie dobrze ktoś mógł jednak zatrzasnąć kota w kontenerze, chcąc się go pozbyć. 

Koty często potrzebują pomocy

Niestety bardzo często zdarza się, że kot eksplorujący przestrzeń miejską z własnej winy lub z pomocą osób postronnych znajduje się nagle w sytuacji bez wyjścia, z której może się wydostać jedynie z ludzką pomocą. 

Tak było w przypadku, który opisywaliśmy na Wawa Info w czerwcu. Kotu uwięzionemu w samochodzie na minuty pomogli wtedy funkcjonariusze Ekopatrolu warszawskiej straży miejskiej. Z auta wydobywało się kwilenie kota, lecz przez dłuższy czas nie udawało się ustalić, w którym dokładnie miejscu samochodu zwierzę się znajduje.

Kot w potrzasku

- Po zdjęciu maski udało się wydobyć nieszczęśnika z wnętrza elektrycznego auta. Okazało się, że jest dwumiesięcznym, ładnym, choć nieco wystraszonym kotkiem - informowała wtedy straż miejska. Uratowany kot został odwieziony do schroniska dla zwierząt na Paluchu.

Mniej szczęścia miał kot, który w październiku utknął na drzewie podczas burzy. Początkowo miała mu pomóc straż miejska. Gdy jednak okazało się, że kot nie jest zwierzęciem bezdomnym, a pod drzewem czeka jego właścicielka, funkcjonariusze odmówili podjęcia interwencji. Pozbawiony pomocy kot zeskoczył w końcu na beton, co skończyło się jego śmiercią. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna

Czytaj więcej >
Nie żyje Leokadia Zofia Grabowska, ps. "Kociak". Walczyła w Powstaniu Warszawskim

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska

Czytaj więcej >

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu

Czytaj więcej >
Pixabay/ninocare - zdjęcie ilustracyjne

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat

Czytaj więcej >