Z kontenera na odzież dochodziły dziwne dźwięki. Przechodnie ruszyli na pomoc natychmiast

Autor Julian Bakuła - 5 Listopada 2020
Pojemnik na odziez uzywana PCK.Źródło: East News

W środę (04.11) w Jabłonnie strażacy uratowali kota. Na miejsce wezwali ich przechodnie zaniepokojeni dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się z... kontenera na odzież. Jak on znalazł się w środku?

Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaPilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaCzytaj dalej

Strażacy uratowali kota

W środę w Jabłonnie (powiat legionowski) straż pożarna interweniowała w sprawie kota. Jak podaje portal gazetapowiatowa.pl, na miejsce przy ul. Szkolnej wezwali ich przechodnie zaniepokojeni dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się ze stojącego tam kontenera na odzież.

Przechodniom udało się zidentyfikować niepokojący dźwięk jako miauczenie kota. Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Jabłonna, zwykle zajmujący się gaszeniem pożarów lub asystowaniem policji przy pracy na miejscach wypadków drogowych.

Kot był zamknięty w kontenerze

Gdy strażacy dotarli na miejsce, przypuszczenia przechodniów się potwierdziły. Po przecięciu przy użyciu specjalistycznego sprzętu kłódki, na którą zamknięty był kontener, strażakom udało się go otworzyć.

W środku faktycznie znajdował się kot, który nie poniósł żadnych obrażeń. Uratowane zwierzę przekazano do schroniska. Może jednak zastanawiać, jak kot znalazł się w kontenerze na odzież przy ul. Szkolnej w Jabłonnie. Czy możliwe, że sam w jakiś sposób wskoczył do środka? Jak sugeruje portal gazetapowiatowa.pl, nie byłoby to wcale nieprawdopodobne, gdyby właz kontenera był uchylony. Równie dobrze ktoś mógł jednak zatrzasnąć kota w kontenerze, chcąc się go pozbyć.

Dzisiaj grzeje:
1.Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
2. Obowiązkowe testy dla Polaków, jeśli nie zrobisz, to Cię nie wpuszczą. Europejski kraj stawia wysokie wymagania
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Spłonął autobus na S8. Sytuacja była poważna, droga zablokowanaSpłonął autobus na S8. Sytuacja była poważna, droga zablokowanaCzytaj dalej

Koty często potrzebują pomocy

Niestety bardzo często zdarza się, że kot eksplorujący przestrzeń miejską z własnej winy lub z pomocą osób postronnych znajduje się nagle w sytuacji bez wyjścia, z której może się wydostać jedynie z ludzką pomocą.

Tak było w przypadku, który opisywaliśmy na Wawa Info w czerwcu. Kotu uwięzionemu w samochodzie na minuty pomogli wtedy funkcjonariusze Ekopatrolu warszawskiej straży miejskiej. Z auta wydobywało się kwilenie kota, lecz przez dłuższy czas nie udawało się ustalić, w którym dokładnie miejscu samochodu zwierzę się znajduje.

Kot w potrzasku

- Po zdjęciu maski udało się wydobyć nieszczęśnika z wnętrza elektrycznego auta. Okazało się, że jest dwumiesięcznym, ładnym, choć nieco wystraszonym kotkiem - informowała wtedy straż miejska. Uratowany kot został odwieziony do schroniska dla zwierząt na Paluchu.

Mniej szczęścia miał kot, który w październiku utknął na drzewie podczas burzy. Początkowo miała mu pomóc straż miejska. Gdy jednak okazało się, że kot nie jest zwierzęciem bezdomnym, a pod drzewem czeka jego właścicielka, funkcjonariusze odmówili podjęcia interwencji. Pozbawiony pomocy kot zeskoczył w końcu na beton, co skończyło się jego śmiercią.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Czy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla kolejnej grupy Polaków. Znamy szczegóły nowego programu
  2. Nadchodzi najmocniejsze Audi w historii. Będzie elektryczne
  3. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja
  4. Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobiet
  5. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Druzgocąca wiadomość. Trener reprezentacji Polski ma koronawirusa, opowiedział o swoich objawach

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News