wawainfo.pl
Pilne

wawainfo.pl

Tragiczna informacja z ośrodka Caritasu. Trzecia osoba nie żyje, sytuacja jest bardzo zła

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Nie żyje trzeci pacjent z ośrodka Caritasu w Warszawie. To kolejna śmierć z powodu COVID-19 w tym miejscu. Jak informuje placówka, sytuacja jest coraz gorsza. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Trzeci zgon w ośrodku Caritas

- Z przykrością informujemy, iż w dniu dzisiejszym nad ranem odnotowaliśmy kolejny, 3 zgon pacjenta z Oddziału II  ZOL spowodowany zakażeniem COVID-19. Osoba ta miała także, jak wszyscy nasi pacjenci, inne choroby współistniejące. Stan 3 chorych uległ destabilizacji, u 2 włączono antybiotykoterapię. Stan pozostałych chorych jest względnie stabilny. Kontynuowane jest leczenie objawowe. Lekarz pozostaje na oddziale całodobowo ze względu na bezpieczeństwo pacjentów. Opieka jest kontynuowana - czytamy w najnowszym komunikacie na stronie Caritasu Archidiecezji Warszawskiej.

Zakład przy Krakowskim Przedmieściu

Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście. Na jednym z pięter budynku wydzielony został dwustrefowy oddział. Doszło na nim do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pacjentów oraz części personelu. Po stwierdzeniu choroby, część pracowników odmówiła wykonywania obowiązków. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Pielęgniarki nie stawiły się do pracy

Zarząd Caritasu informuje o braku personelu pielęgniarskiego. Mimo, że wojewoda skierował pomoc, to trzy osoby nie stawiły się do pracy - Mimo obowiązku podjęcia kontaktu w ciągu 12 godzin i mimo tego, że decyzje wojewody mają nadany rygor natychmiastowej wykonalności - podkreśla zarząd Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Do placówki dotarła pomoc od prezydenta Warszawy, który przekazał środki ochrony osobistej.

Brakuje środków ochrony

Ratusz przekazał gogle, maski z filtrem ochronnym FFP2, maski chirurgiczne, fartuchy medyczne foliowe i zwykłe, rękawice nitrylowe zwykłe i grube, kombinezony barierowe, czepki na głowę i naczynia jednorazowe. - To, w sensie ilościowym, ciągle pomoc nieadekwatna do skali naszych potrzeb ale każda taka dostawa to krok do przodu i krok ku większemu bezpieczeństwu personelu. Wspiera  nas także, w zakresie drobnej pomocy, wiele prywatnych osób i instytucji. Wszystkim darczyńcom wyrażamy wdzięczność - podsumowują przedstawiciele Archidiecezji Warszawskiej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >