wawainfo.pl
1939 mandatów w 24 dni

Policja Warszawa

Tysiące mandatów za łamanie obostrzeń. Policja podała najnowsze dane

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Od 24 marca do 14 kwietnia policja interweniowała 2435 razy wobec osób, które złamały zakazy wydane w związku z pandemią koronawirusa. Przez 24 dni, funkcjonariusze nałożyli ponad 1930 mandatów karnych. | www.wawinfo.pl - wejdź po naj

1939 mandatów w 24 dni

Policja w ciągu 24 dni nałożyła 1939 mandatów na osoby nieprzestrzegające zakazu zgromadzeń i poruszania się po terenach zielonych. Oprócz mandatów, funkcjonariusze skierowali 372 wnioski do sądu o ukaranie. Z kolei 65 przypadkami zajmie się sanepid, który może nałożyć dotkliwe kary administracyjne.

73 mandaty w jeden dzień 

Tylko w Poniedziałek Wielkanocny za łamanie zakazów ukarano 73 osoby. - W związku z odmową przyjęcia mandatów, do sądu skierowane zostanie kolejne 18 wniosków - poinformował podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Nie tylko policja 

Działania policji są wspierane przez kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole można spotkać na wszystkich dzielnicach Warszawy. - Łącznie na ulicach warszawy jest kilka tysięcy osób, którzy dbają o przestrzeganie ograniczeń. Ograniczeń, które powstały dla naszego wspólnego dobra - przypomina Retmaniak. I dodaje, że służbom przyświeca zasada "#zerotolerancji oraz #zostańwdomu"

Egzamin dojrzałości 

- Dzisiaj przed nami ważny egzamin z dojrzałości. To nasze zachowanie będzie świadczyć o zdrowiu i życiu naszych bliskich - podkreśla podkom. Retmaniak. Funkcjonariusz prosi również o to, abyśmy przemyśleli każde wyjście z domu. - Zastanówmy się, czy możemy postawić znak równości między bieganiem, jazdą rowerem, spacerem, a zdrowiem i życiem naszych bliskich? - pyta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >