Tysiące mandatów za łamanie obostrzeń. Policja podała najnowsze dane

Autor Karolina Kraushar - 14 Kwietnia 2020
1939 mandatów w 24 dniŹródło: Policja Warszawa

Od 24 marca do 14 kwietnia policja interweniowała 2435 razy wobec osób, które złamały zakazy wydane w związku z pandemią koronawirusa. Przez 24 dni, funkcjonariusze nałożyli ponad 1930 mandatów karnych. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

1939 mandatów w 24 dni

Policja w ciągu 24 dni nałożyła 1939 mandatów na osoby nieprzestrzegające zakazu zgromadzeń i poruszania się po terenach zielonych. Oprócz mandatów, funkcjonariusze skierowali 372 wnioski do sądu o ukaranie. Z kolei 65 przypadkami zajmie się sanepid, który może nałożyć dotkliwe kary administracyjne.

73 mandaty w jeden dzień

Tylko w Poniedziałek Wielkanocny za łamanie zakazów ukarano 73 osoby. - W związku z odmową przyjęcia mandatów, do sądu skierowane zostanie kolejne 18 wniosków - poinformował podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Nie tylko policja

Działania policji są wspierane przez kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole można spotkać na wszystkich dzielnicach Warszawy. - Łącznie na ulicach warszawy jest kilka tysięcy osób, którzy dbają o przestrzeganie ograniczeń. Ograniczeń, które powstały dla naszego wspólnego dobra - przypomina Retmaniak. I dodaje, że służbom przyświeca zasada "#zerotolerancji oraz #zostańwdomu"

Egzamin dojrzałości

- Dzisiaj przed nami ważny egzamin z dojrzałości. To nasze zachowanie będzie świadczyć o zdrowiu i życiu naszych bliskich - podkreśla podkom. Retmaniak. Funkcjonariusz prosi również o to, abyśmy przemyśleli każde wyjście z domu. - Zastanówmy się, czy możemy postawić znak równości między bieganiem, jazdą rowerem, spacerem, a zdrowiem i życiem naszych bliskich? - pyta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News