Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu

Autor Karolina Kraushar - 31 Lipca 2020
koronawirus w Westfield ArkadiaŹródło: Materiły graficzne, Westfield Arkadia

Koronawirus w Centrum Handlowym Westfield Arkadia. Zarządca budynku potwierdził, że doszło do wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników obiektu. Agata Rybus z biura prasowego Westfield Arkadia zapewnia, że od momentu zidentyfikowania zakażenia zarządca obiektu pozostaje w ścisłym kontakcie z najemcą, u którego w lokalu wykryto przypadek zakażenia, czuwając nad tym, aby wszystkie procedury bezpieczeństwa, opracowane przez krajowe organy ds. zdrowia, zostały wdrożone.

Koronawirus w warszawskim centrum handlowym

Koronawirus nie ominął centrum handlowego Westfield Arkadia. Jak dowiedzieliśmy się od Agaty Rybus, lokal, w którym przebywała osoba zarażone, został przez najemcę niezwłocznie zamknięty. - Mocą decyzji Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, z którym skontaktował się najemca, wszyscy pracownicy lokalu, którzy mogli zostać narażeni na zakażenie, są obecnie poddawane kwarantannie - przekazała nam Agata Rybus z Westfield Arkadia.

Co z klientami lokalu?

- Lista klientów lokalu została przekazana przez najemcę do służb sanitarnych, które od tej pory odpowiadają za przekazywanie im informacji o obowiązku poddania się kwarantannie, a także za koordynację nadzoru nad procesem izolacji - tłumaczy Rybus. - Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie widzi konieczności angażowania mediów w poszukiwania klientów, którzy w ostatnim czasie odwiedzili lokal - dodaje.

Dezynfekcja lokalu po wykryciu koronawirusa

Jak przekazała nam Rybus, lokal został poddany gruntownej dezynfekcji. - Po wnikliwej analizie sytuacji i uznaniu przez służby epidemiologiczne, że zagrożenie dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 zostało wyeliminowane, lokal został ponownie oddany do użytku klientom. Obsługa klientów prowadzona jest przez pracowników, którzy zostali wykluczeni z możliwości zakażenia koronawirusem - przekazała pracowniczka biura prasowego Westfield Arkadia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News