wawainfo.pl
koronawirus na weselu

Pixabay

Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannie

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Koronawirus na weselu w Rembertowie. Jak przekazała nam Joanna Narożniak z Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego kilkanaście osób, które w drugiej połowie lipca bawiły się na weselu, otrzymały pozytywny wyni

Koronawirus na weselu

Koronawirusa na weselu w Warszawie. Jak potwierdziła Joanna Narożniak z Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego, na terenie województwa mazowieckiego wystąpiły nowe ogniska koronawirusa. Jedno z nich wybuchło w Rembertowie. W imprezie weselnej, która odbywała się w drugiej połowie lipca, uczestniczył gość weselny zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w Rembertowie

Obecnie prowadzone są dochodzenia epidemiologiczne w tej sprawie zarówno przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, jak i przez inne powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, ponieważ goście pochodzili nie tylko z powiatu m.st. Warszawy - wyjaśnia Narożniak.

17 osób zakażonych koronawirusem

Jak przekazała nam rzeczniczka WSSE w Warszawie, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 17 osób, które brały udział w weselu w Rembertowie. - Kilkanaście osób z już potwierdzonym zakażeniem odnotowały dodatkowo także inne powiatowe inspekcje sanitarne. Osoby przebywają w izolacji domowej - informuje Narożniak.

Kwarantanną objęto ponad 100 osób

Osoby, które miały kontakt z zakażonymi zostały objęte kwarantanną, jest ich ponad 100.  - W dalszym ciągu trwają działania, więc wszelkie dane liczbowe, które mogą ulec zmianie - dodaje rzeczniczka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

Koronawirus w Warszawie

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >