Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannie

Autor Karolina Kraushar - 31 Lipca 2020
koronawirus na weseluŹródło: Pixabay

Koronawirus na weselu w Rembertowie. Jak przekazała nam Joanna Narożniak z Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego kilkanaście osób, które w drugiej połowie lipca bawiły się na weselu, otrzymały pozytywny wynik testy na koronawirusa, a ponad sto zostało poddanych kwarantannie.

Koronawirus na weselu

Koronawirusa na weselu w Warszawie. Jak potwierdziła Joanna Narożniak z Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego, na terenie województwa mazowieckiego wystąpiły nowe ogniska koronawirusa. Jedno z nich wybuchło w Rembertowie. W imprezie weselnej, która odbywała się w drugiej połowie lipca, uczestniczył gość weselny zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w Rembertowie

Obecnie prowadzone są dochodzenia epidemiologiczne w tej sprawie zarówno przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, jak i przez inne powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, ponieważ goście pochodzili nie tylko z powiatu m.st. Warszawy - wyjaśnia Narożniak.

17 osób zakażonych koronawirusem

Jak przekazała nam rzeczniczka WSSE w Warszawie, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 17 osób, które brały udział w weselu w Rembertowie. - Kilkanaście osób z już potwierdzonym zakażeniem odnotowały dodatkowo także inne powiatowe inspekcje sanitarne. Osoby przebywają w izolacji domowej - informuje Narożniak.

Kwarantanną objęto ponad 100 osób

Osoby, które miały kontakt z zakażonymi zostały objęte kwarantanną, jest ich ponad 100. - W dalszym ciągu trwają działania, więc wszelkie dane liczbowe, które mogą ulec zmianie - dodaje rzeczniczka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News