wawainfo.pl
Koronawirus u podchorążego

Wikipedia, By Hiuppo - Own work, CC BY 3.0,

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannie

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Jeden z podchorążych otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem 119 podchorążych oraz jeden żołnierz zawodowy WAT-u zostali obję

Koronawirus u podchorążego

Koronawirus został potwierdzony u jednego z podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. Jak informuje portal polsatnews.pl, na uczelni została w środę wprowadzona kwarantanna. Decyzję o tym podjął komendant Wojskowego Oddziału Medycyny Prewencyjnej w Modlinie. Kwarantannie podchorążowie oraz żołnierz zostali poddani w Akademiku Wojskowym nr 5. - Ściśle przestrzegane są wszystkie wymagane środki ostrożności i bezpieczeństwa. Posiłki dostarczane są zgodnie z obowiązującymi procedurami - przekazała rzeczniczka prasowa uczelni Ewa Jankiewicz.

Koronawirus w akademiku

SARS-CoV-2 został potwierdzony u jednego z podchorążych, który mieszkał w akademiku WAT-u. Mężczyzna obecnie przebywa w miejscu zamieszkania w warunkach kwarantanny. To nie pierwszy raz, kiedy podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej przechodzą kwarantannę. Pod koniec marca jeden z podchorążych został zarażony koronawirusem, a 358 studentów oraz czterech żołnierzy zostało poddanych kwarantannie.

Zaginęły wyniki

W połowie kwietnia skontaktował się z nami jeden ze studentów przebywających na kwarantannie w akademiku, który twierdził, że zginęło 120 wyników testów na koronawirusa. - Ze względu na potwierdzone przypadki koronawirusa zostały zarządzone badania wszystkich osób będących w akademiku, około 360. Po tygodniu udało się uzyskać około 240 wyników, z czego 11 okazało się pozytywnych. Pozostałe 120 wyników zaginęło, a badanym osobom powiedziano, że "można uznać je za negatywne" - przekazał nam w połowie kwietnia zaniepokojony student.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Zofia Gordon ps. "Iskra". Była sanitariuszką z Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej >