wawainfo.pl
Koronawirus u podchorążego

Wikipedia, By Hiuppo - Own work, CC BY 3.0,

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannie

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Jeden z podchorążych otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem 119 podchorążych oraz jeden żołnierz zawodowy WAT-u zostali obję

Koronawirus u podchorążego

Koronawirus został potwierdzony u jednego z podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. Jak informuje portal polsatnews.pl, na uczelni została w środę wprowadzona kwarantanna. Decyzję o tym podjął komendant Wojskowego Oddziału Medycyny Prewencyjnej w Modlinie. Kwarantannie podchorążowie oraz żołnierz zostali poddani w Akademiku Wojskowym nr 5. - Ściśle przestrzegane są wszystkie wymagane środki ostrożności i bezpieczeństwa. Posiłki dostarczane są zgodnie z obowiązującymi procedurami - przekazała rzeczniczka prasowa uczelni Ewa Jankiewicz.

Koronawirus w akademiku

SARS-CoV-2 został potwierdzony u jednego z podchorążych, który mieszkał w akademiku WAT-u. Mężczyzna obecnie przebywa w miejscu zamieszkania w warunkach kwarantanny. To nie pierwszy raz, kiedy podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej przechodzą kwarantannę. Pod koniec marca jeden z podchorążych został zarażony koronawirusem, a 358 studentów oraz czterech żołnierzy zostało poddanych kwarantannie.

Zaginęły wyniki

W połowie kwietnia skontaktował się z nami jeden ze studentów przebywających na kwarantannie w akademiku, który twierdził, że zginęło 120 wyników testów na koronawirusa. - Ze względu na potwierdzone przypadki koronawirusa zostały zarządzone badania wszystkich osób będących w akademiku, około 360. Po tygodniu udało się uzyskać około 240 wyników, z czego 11 okazało się pozytywnych. Pozostałe 120 wyników zaginęło, a badanym osobom powiedziano, że "można uznać je za negatywne" - przekazał nam w połowie kwietnia zaniepokojony student.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >