wawainfo.pl > Wiadomości > Ratusz podjął ważną decyzję w sprawie komunikacji miejskiej. Od jutra duże zmiany
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:24

Ratusz podjął ważną decyzję w sprawie komunikacji miejskiej. Od jutra duże zmiany

tramwaje
Pixabay

Klimatyzacja w transporcie miejskim

W związku z coraz wyższymi temperaturami powietrza oraz w trosce o pasażerów, którzy  jeżdżą w maseczkach w komunikacji klimatyzacja powraca do autobusów i tramwajów. - Klimatyzacja będzie włączana sukcesywnie od jutra. Wszystkie autobusy i tramwaje, które będą wyjeżdżały z zajezdni, będą miały włączaną klimatyzację - poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

2. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem

Klimatyzację wyłączono w związku z koronawirusem

Jak przypomniała Karolina Gałecka, klimatyzacja w pojazdach transportu miejskiego została wyłączona na wniosek mieszkańców po wybuchu pandemii koronawirusa. - Mieliśmy liczne głosy w związku z obawami mieszkańców, że poprzez klimatyzację może roznosić się i rozprzestrzeniać SARS-CoV-2 - powiedziała Gałecka.

GIS i PSSE nie odpowiadają na pisma

Karolina Gałecka poinformowała również, że w sprawie klimatyzacji w transporcie miejskim były kierowane pisma zarówno do GIS-u, jak i Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. - ZTM wysłał takie pismo bodajże na początku maja bądź pod koniec kwietnia do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o ewentualne wytyczne czy klimatyzacja powinna być włączona, czy jednak powinna być wyłączona tak, jak tutaj zdecydowaliśmy. Również 10 czerwca było wysłane pismo przez Zarząd transportu Miejskiego tym razem do Powiatowej Inspekcji Snaitarno-Epidemioogicznej - powiedziała Gałecka. - Nie mamy na razie odpowiedzi na te pisma – dodała.

Klimatyzacja może być ponownie wyłączona?

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta zakomunikowała, że jeżeli w odpowiedzi na pisma - GIS bądź sanepid podadzą czytelną rekomendację, że klimatyzacji nie należy włączać, to zostanie ona ponownie wyłączona.