wawainfo.pl

George Hodan / publicdomainpictures.net

Kobyłka. Znęcał się nad żoną i zaatakował policjanta

19 Marca 2022

Autor tekstu:

redakcja info

Policjanci z Kobyłki zatrzymali 49-latka, który był podejrzewany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Według śledczych mężczyzna od października 2019 roku wszczynał awantury, podczas których używał wulgaryzmów, niszczył rzeczy w mieszkaniu, popychał, dusił i szarpał kobietę, złamał jej także kość śródręcza. Podczas kolejnej interwencji, gdy wezwała ich poszkodowana kobieta, agresor rzucił się także na policjanta. Funkcjonariusze aresztowali i skierowali materiały postępowania do wołomińskiej prokuratury. Tamtejszy prokurator rejonowy zastosował wobec 49-latka policyjny dozór, nakazał mu opuszczenie mieszkania i nałożył zakaz zbliżania do żony.

Dramat w Kobyłce. Bił i poniżał żonę, złamał jej rękę

Do zdarzenia doszło 10 września. Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce dostali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Jak się okazało, 49-latek stosował przemoc fizyczną wobec własnej żony. Kobieta miała obrażenia ciała w postaci złamania kości śródręcza. Jak zeznała poszkodowana, nie był to pierwszy raz, gdy tak się zachowywał - trwało to już od października 2019 roku. Mąż znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, obrażał ją, popychał, szarpał i dusił. Niszczył też rzeczy w ich mieszkaniu. 

Funkcjonariusze nie mieli wyboru - podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora. Gdy poinformowali go o tym, że zostanie zatrzymany, mężczyzna popchnął jednego z nich na metalową barierkę na klatce schodowej. Tym samym dopuścił się naruszenia jego nietykalności cielesnej. 49-latek wylądował w policyjnej celi.

Znęcał się nad żoną, zaatakował policjanta. Pójdzie siedzieć?

Poszkodowana kobieta została przesłuchana, a jej zeznania i pozostały materiał dowodowy został przekazany do prokuratury rejonowej w Wołominie. Ze względu na podejrzenie popełnienia przez mężczyznę przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, życiu i zdrowiu oraz naruszenia nietykalności policjanta prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny  środka zapobiegawczego w postacji policyjnego dozoru, nakazał mu także opuszczenie mieszkania i zakazał zbliżania się do żony. Teraz grozi mu kara od roku do 5 lat więzienia.

Tagi:

KobyłkaPolicja

Podobne artykuły

Kronika kryminalna

Wojna gangów w Żyrardowie. Zabili nie tego co trzeba, znów padły strzały
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Co stało się, gdy 13-letnia Zuzia i Kinga wyszły z domu? Rekonstrukcja zdarzeń
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Ukradli telefon za 5 tys. złotych. Policja poszukuje sprawców
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Białołęka. Dostawca jedzenia miał prawie 2,5 promila
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Ursynów: 16-latek wypadł z 3. piętra podczas imprezy
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Makabryczna śmierć w Piasecznie. Mężczyzna znaleziony w plastikowym worku
Czytaj więcej >
redakcja info

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]