Kobieta zasłabła i upadła na chodnik. Bohaterskie zachowanie kierowcy autobusu

Autor Mateusz Dolak - 14 Lutego 2020
Kierowca autobusu pomógł kobiecieŹródło: Andrzej

Ten kierowca na pewno zasługuje na pochwałę. W piątek nad ranem zauważył, jak kobieta upada na chodnik. Zatrzymał pojazd i ruszył, by udzielić pierwszej pomocy.

Na 100 osób tylko on zareagował

O sytuacji poinformował nas Pan Andrzej, który portalowi wawainfo.pl udostępnił zdjęcie autobusu prowadzonego przez bohaterskiego kierowcę. Wcześniej całą sytuację opisał na facebookowej grupie Białołęka-Platforma Sąsiedzka. Jak twierdzi, do zdarzenia doszło w piątek około godziny 7.20 na ul. Mehoffera. - Akurat wyjeżdżałem z garażu. Zobaczyłem, że kobieta, która szła chodnikiem nagle upadła. Kierowca autobusu linii 133 też to zobaczył, zatrzymał pojazd i wybiegł na pomoc. Za chwilę dołączyłem do niego razem z innym mężczyzną - relacjonuje nasz czytelnik.

Pan Andrzej ocenił, że poszkodowana miała więcej niż 60 lat. - Prawdopodobnie zasłabła, może to był zawał? Początkowo nie było z nią kontaktu. Kierowca autobusu starał się ją ocucić i doprowadził do tego, że otworzyła oczy. Po kilku minutach, pani powiedziała jak się nazywa. Na miejsce oczywiście wezwaliśmy pogotowie. Wcześniej, pobiegłem po koc termiczny by okryć kobietę - opowiada. Nasz czytelnik podkreśla, że na początku nikt nie przejął się losem emerytki. - Być może była to czyjaś babcia, matka, siostra. Brawo dla kierowcy, bo na 100 osób które przechodziły i przejeżdżały obok, zaeragowal tylko on - podsumowuje Pan Andrzej.

O komentarz do sytuacji poprosiliśmy przewoźnika - czyli firmę Mobilis. Czekamy na odpowiedź. - Kierowca zachował się prawidłowo i wykazał się dużą wrażliwością. Należy mu się za to pochwała i wyrazy uznania - stwierdził z kolei Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News