wawainfo.pl
hulajnogi

wikimedia.org, autor: Cybularny, https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2d/2019_Warszawa_poprzewracane_hulajnogi.jpg/800px-2019_Warszawa_poprzewracane_hulajnogi.jpg, CC0 1.0, https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

On jechał hulajnogą, ona rowerem. Nagle doszło do zderzenia. Kobieta trafiła do szpitala

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Kobieta poruszająca się na rowerze po ścieżce rowerowej w Konstancinie-Jeziornie trafiła do szpitala po tym, jak wpadł w nią rozpędzony użytkownik hulajnogi. 68-latka jechała rowerem w kierunku Warszawy. Do wypadku doszło w niedzielę 16 sierpnia po godzin

Kobieta w szpitalu po zderzeniu z e-hulajnogą

Kobieta ucierpiała w wyniku zderzenia z elektroniczną hulajnogą, którą kierował 42- letni mężczyzna jadący z naprzeciwka. Z niejasnych do tej pory przyczyn doszło do zderzenia, w wyniku którego kobieta doznała licznych urazów. 68- latka trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że zarówno poszkodowana, jak i 42- latek, byli trzeźwi. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego są na etapie ustalania okoliczności wypadku. Warto wspomnieć, że zgodnie z najnowszym projektem nowelizacji prawa, hulajnogi mają zacząć być traktowane jak rowery. Określona zostanie również maksymalna ich prędkość oraz minimalny wiek osoby korzystającej z e- hulajnogi czyli UTO (urządzenie transportu osobistego).

Niebezpieczne hulajnogi

Wypadek miał miejsce przy ulicy Warszawskiej w Konstancinie - Jeziornie. Sprawę przejęli policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Piaseczna. Obecnie kodeks drogowy wciąż klasyfikuje użytkowników hulajnóg jako pieszych. Policjanci apelują o szczególną uwagę i ostrożność przy korzystaniu ze ścieżek rowerowych. Zadbajmy o wzmożoną czujność, gdy decydujemy się na skorzystanie z elektronicznych hulajnóg - nie szarżujmy, wybierajmy trasy, które są bezpieczne i dobrze nadają się do poruszania tymi jednośladami. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >