wawainfo.pl > Wiadomości > On jechał hulajnogą, ona rowerem. Nagle doszło do zderzenia. Kobieta trafiła do szpitala
Aleksandra Olbryt
Aleksandra Olbryt 19.03.2022 03:24

On jechał hulajnogą, ona rowerem. Nagle doszło do zderzenia. Kobieta trafiła do szpitala

hulajnogi
wikimedia.org, autor: Cybularny, https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2d/2019_Warszawa_poprzewracane_hulajnogi.jpg/800px-2019_Warszawa_poprzewracane_hulajnogi.jpg, CC0 1.0, https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

Kobieta w szpitalu po zderzeniu z e-hulajnogą

Kobieta ucierpiała w wyniku zderzenia z elektroniczną hulajnogą, którą kierował 42- letni mężczyzna jadący z naprzeciwka. Z niejasnych do tej pory przyczyn doszło do zderzenia, w wyniku którego kobieta doznała licznych urazów. 68- latka trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że zarówno poszkodowana, jak i 42- latek, byli trzeźwi. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego są na etapie ustalania okoliczności wypadku. Warto wspomnieć, że zgodnie z najnowszym projektem nowelizacji prawa, hulajnogi mają zacząć być traktowane jak rowery. Określona zostanie również maksymalna ich prędkość oraz minimalny wiek osoby korzystającej z e- hulajnogi czyli UTO (urządzenie transportu osobistego).

Niebezpieczne hulajnogi

Wypadek miał miejsce przy ulicy Warszawskiej w Konstancinie - Jeziornie. Sprawę przejęli policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Piaseczna. Obecnie kodeks drogowy wciąż klasyfikuje użytkowników hulajnóg jako pieszych. Policjanci apelują o szczególną uwagę i ostrożność przy korzystaniu ze ścieżek rowerowych. Zadbajmy o wzmożoną czujność, gdy decydujemy się na skorzystanie z elektronicznych hulajnóg - nie szarżujmy, wybierajmy trasy, które są bezpieczne i dobrze nadają się do poruszania tymi jednośladami. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.