wawainfo.pl > Wiadomości > Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:24

Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie

Kobieta skoczyła z mostu
Straż Miejska Warszawa

Kobieta skoczyła z mostu

Kobieta w minioną niedzielę zatelefonowała do córki i oznajmiła, że zamierza popełnić samobójstwo, skacząc do rzeki. Zaniepokojona słowami matki córka niezwłocznie złożyła zawiadomienie na policję. Służby rozpoczęły poszukiwania. Około godziny 22.00 policjantów prowadzących czynności po lewej stronie Wisły w okolicy Płyty Desantu napotkali strażnicy miejscy. Mundurowi wyjaśnili, że trwa właśnie akcja poszukiwawcza. Strażnicy dołączyli do funkcjonariuszy i wspólnie kontynuowali działania.

Kobieta leżała na kamieniach

Po około 40 minutach jeden z policjantów krzyknął, że przy bulwarach, na kamieniach w zaroślach dostrzegł leżącą kobietę. Nogi poszukiwanej znajdowały się w wodzie. Okazało się, że jest nieprzytomna. Mundurowi nie zauważyli jednak na jej ciele żadnych obrażeń. Strażnik miejski obecny przy odnalezieniu kobiety, który jest również ratownikiem, sprawdził jej tętno. Na szczęście żyła.

Kobietę wyciągnięto na brzeg

Funkcjonariusze z zachowaniem wszelkich ostrożności wyciągnęli kobietę z wody na brzeg, aby móc kontrolować jej funkcje życiowe. Kiedy tylko odnaleziona znalazła się już w bezpiecznym miejscu, mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd medyków policjanci i strażacy ułożyli poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz okryli ją kocem termicznym, aby nie doprowadzić do wychłodzenia jej organizmu. Po kilkunastu minutach kobieta została przewieziona do szpitala.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane