wawainfo.pl
Kobieta skoczyła z mostu

Straż Miejska Warszawa

Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie

7 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Kobieta próbowała popełnić samobójstwo. W minioną niedzielę w godzinach wieczornych skontaktowała się z córką, której powiedziała, że zamierza targnąć się na własne życie i skoczyć z mostu do Wisły. Zaniepokojona słowami matki

Kobieta skoczyła z mostu

Kobieta w minioną niedzielę zatelefonowała do córki i oznajmiła, że zamierza popełnić samobójstwo, skacząc do rzeki. Zaniepokojona słowami matki córka niezwłocznie złożyła zawiadomienie na policję. Służby rozpoczęły poszukiwania. Około godziny 22.00 policjantów prowadzących czynności po lewej stronie Wisły w okolicy Płyty Desantu napotkali strażnicy miejscy. Mundurowi wyjaśnili, że trwa właśnie akcja poszukiwawcza. Strażnicy dołączyli do funkcjonariuszy i wspólnie kontynuowali działania.

Kobieta leżała na kamieniach

Po około 40 minutach jeden z policjantów krzyknął, że przy bulwarach, na kamieniach w zaroślach dostrzegł leżącą kobietę. Nogi poszukiwanej znajdowały się w wodzie. Okazało się, że jest nieprzytomna. Mundurowi nie zauważyli jednak na jej ciele żadnych obrażeń. Strażnik miejski obecny przy odnalezieniu kobiety, który jest również ratownikiem, sprawdził jej tętno. Na szczęście żyła.

Kobietę wyciągnięto na brzeg

Funkcjonariusze z zachowaniem wszelkich ostrożności wyciągnęli kobietę z wody na brzeg, aby móc kontrolować jej funkcje życiowe. Kiedy tylko odnaleziona znalazła się już w bezpiecznym miejscu, mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd medyków policjanci i strażacy ułożyli poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz okryli ją kocem termicznym, aby nie doprowadzić do wychłodzenia jej organizmu. Po kilkunastu minutach kobieta została przewieziona do szpitala.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Straż MiejskaBulwary nad Wisłą

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kawalerka w Warszawie - jak kształtują się ceny?

Czytaj więcej >
Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >