wawainfo.pl
Kobieta skoczyła z mostu

Straż Miejska Warszawa

Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie

7 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Kobieta próbowała popełnić samobójstwo. W minioną niedzielę w godzinach wieczornych skontaktowała się z córką, której powiedziała, że zamierza targnąć się na własne życie i skoczyć z mostu do Wisły. Zaniepokojona słowami matki

Kobieta skoczyła z mostu

Kobieta w minioną niedzielę zatelefonowała do córki i oznajmiła, że zamierza popełnić samobójstwo, skacząc do rzeki. Zaniepokojona słowami matki córka niezwłocznie złożyła zawiadomienie na policję. Służby rozpoczęły poszukiwania. Około godziny 22.00 policjantów prowadzących czynności po lewej stronie Wisły w okolicy Płyty Desantu napotkali strażnicy miejscy. Mundurowi wyjaśnili, że trwa właśnie akcja poszukiwawcza. Strażnicy dołączyli do funkcjonariuszy i wspólnie kontynuowali działania.

Kobieta leżała na kamieniach

Po około 40 minutach jeden z policjantów krzyknął, że przy bulwarach, na kamieniach w zaroślach dostrzegł leżącą kobietę. Nogi poszukiwanej znajdowały się w wodzie. Okazało się, że jest nieprzytomna. Mundurowi nie zauważyli jednak na jej ciele żadnych obrażeń. Strażnik miejski obecny przy odnalezieniu kobiety, który jest również ratownikiem, sprawdził jej tętno. Na szczęście żyła.

Kobietę wyciągnięto na brzeg

Funkcjonariusze z zachowaniem wszelkich ostrożności wyciągnęli kobietę z wody na brzeg, aby móc kontrolować jej funkcje życiowe. Kiedy tylko odnaleziona znalazła się już w bezpiecznym miejscu, mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd medyków policjanci i strażacy ułożyli poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz okryli ją kocem termicznym, aby nie doprowadzić do wychłodzenia jej organizmu. Po kilkunastu minutach kobieta została przewieziona do szpitala.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >