wawainfo.pl
Kierowca pędził 300 km/h

google

Jechał 300 kilometrów na godzinę po ulicach Warszawy. Wszystko się nagrało, mamy wideo

15 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

300 kilometrów na godzinę - tyle na liczniku miał kierowca, który pędził po ulicach Warszawy. Wszystko się nagrało, a film trafił do sieci.

Film na 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia to data wyjątkowa dla Polaków. Tego dnia obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej nazywaną Cudem nad Wisłą. W 2020 roku przypada setna rocznica tych wydarzeń. Z tej okazji firma PKN Orlen przygotowała wyjątkowy film zrealizowany w Warszawie. W klipie, który trafił na YouTube możemy zobaczyć dwóch znanych sportowców - Roberta Kubicę i Bartłomieja Marszałka, którzy ścigali się w centrum Warszawy. Kubica znajdował się w tradycyjnym pojeździe, natomiast Marszałek zasiadł za sterami wodnego bolidu, który mknął po Wiśle.

Robert Kubica pędził 300 km/h

Jak to możliwe, że Kubica pędził z taką prędkością po stolicy? Autorzy filmu wykorzystali fakt, że w niedzielę ruch na ulicach Warszawy jest mniejszy, dlatego poprosili o zgodę na zamknięcie dla ruchu Wisłostrady. Dzięki temu Robert Kubica w swoim bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen mógł rozwinąć prędkość  300 kilometrów na godzinę i spokojnie lekceważyć znaki drogowe. 

Który kierowca wygrał wyścig?

Kierowca tradycyjnego bolidu pokonał swojego rywala. Robert Kubica na linię mety wpadł z ogromnym impetem i zakręcił "bączka" swoją maszyną. Okazało się, że to on pokonał Bartłomieja Marszałka, który pędził do mety w swoim motorowodnym bolidzie. Triumf Kubicy ozdobili na niebie piloci z Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Z ich samolotów wydobył się biało-czerwony dym. Z powodu koronawirusa wydarzenie odbyło się bez publiczności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >