wawainfo.pl
Kierowca pędził 300 km/h

google

Jechał 300 kilometrów na godzinę po ulicach Warszawy. Wszystko się nagrało, mamy wideo

15 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

300 kilometrów na godzinę - tyle na liczniku miał kierowca, który pędził po ulicach Warszawy. Wszystko się nagrało, a film trafił do sieci.

Film na 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia to data wyjątkowa dla Polaków. Tego dnia obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej nazywaną Cudem nad Wisłą. W 2020 roku przypada setna rocznica tych wydarzeń. Z tej okazji firma PKN Orlen przygotowała wyjątkowy film zrealizowany w Warszawie. W klipie, który trafił na YouTube możemy zobaczyć dwóch znanych sportowców - Roberta Kubicę i Bartłomieja Marszałka, którzy ścigali się w centrum Warszawy. Kubica znajdował się w tradycyjnym pojeździe, natomiast Marszałek zasiadł za sterami wodnego bolidu, który mknął po Wiśle.

Robert Kubica pędził 300 km/h

Jak to możliwe, że Kubica pędził z taką prędkością po stolicy? Autorzy filmu wykorzystali fakt, że w niedzielę ruch na ulicach Warszawy jest mniejszy, dlatego poprosili o zgodę na zamknięcie dla ruchu Wisłostrady. Dzięki temu Robert Kubica w swoim bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen mógł rozwinąć prędkość  300 kilometrów na godzinę i spokojnie lekceważyć znaki drogowe. 

Który kierowca wygrał wyścig?

Kierowca tradycyjnego bolidu pokonał swojego rywala. Robert Kubica na linię mety wpadł z ogromnym impetem i zakręcił "bączka" swoją maszyną. Okazało się, że to on pokonał Bartłomieja Marszałka, który pędził do mety w swoim motorowodnym bolidzie. Triumf Kubicy ozdobili na niebie piloci z Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Z ich samolotów wydobył się biało-czerwony dym. Z powodu koronawirusa wydarzenie odbyło się bez publiczności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Warszawa

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >