wawainfo.pl
Centrum Nauki Kopernik

Wikipedia, By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

Kiedy otwarcie Centrum Nauki Kopernik? Znamy datę, są nowe zasady

7 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Centrum Nauki Kopernik od 10 czerwca ponownie będzie otwarte dla odwiedzających. Wprowadzone zostaną jednak obostrzenia, których zadaniem będzie zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem. W Centrum Nauki Kopernik będzie obowiązywało zasłanian

Centrum Nauki Kopernik ponownie otwarte

Centrum Nauki Kopernik potwierdza: od 10 czerwca będzie ponownie otwarte dla odwiedzających. W związku z panującą pandemią koronawirusa wprowadzone zostaną ograniczenia i środki bezpieczeństwa.

Zasady bezpieczeństwa w Centrum Nauki Kopernik

Jak podaje Centrum Nauki Kopernik na swoim Facebooku, placówka zostanie ponownie otwarta, ale w budynku przebywać będzie mogło o połowę mniej zwiedzających w tym samym czasie niż dotychczas. Co więcej, wszystkich przebywających w Centrum Nauki Kopernik będzie obowiązywało zasłaniania ust i nosa, a także częste mycie bądź dezynfekowanie rąk.

Centrum Nauki Kopernik: nowe zasady związane z koronawirusem

Mniejsza liczba osób odwiedzających Centrum Nauki Kopernik ułatwi zachowanie wymaganego dystansu społecznego między zwiedzającymi, który powinien wynosić nie mniej niż 2 metry. Dodatkowo pozwoli to komfortowo korzystać z dezynfekowanych na bieżąco eksponatów, między którymi również zwiększono odległości. Co więcej, jak podaje Centrum Nauki Kopernik, wyznaczone zostały kierunki zwiedzania, co również ułatwi zachowanie bezpiecznego dystansu.

Niektóre atrakcje w Centrum Nauki Kopernik pozostaną niedostępne

Centrum Nauki Kopernik poinformowało, że niektóre atrakcje nadal pozostaną niedostępne dla zwiedzających. Będą to eksponaty z silnym podmuchem powietrza oraz te, z którymi interakcja wymaga dmuchania lub zbliżania twarzy. Co ważne, dostępne dla zwiedzających będą Wystawy Planetarium. Niestety, nieczynne pozostaną Teatr Robotyczny oraz laboratoria, a Teatr Wysokich Napięć będzie otwarty, jednak nie będą w nim prowadzone pokazy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >