wawainfo.pl
Kasia Kowalska

Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra

4 Maja 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Kasia Kowalska wystąpiła w ramach "Koncertowanie pod blokiem". Artyści grali na scenie znajdującej się na osiedlu, tak, aby jego mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu bez wychodzenia z domów. Niestety, jak wynika z zamieszczonych w sieci m

Kasia Kowalska zagrała koncert

Wydarzenie, którego organizatorem był Urząd Miasta miało miejsce w sobotę. Władze apelowały do mieszkańców, aby podziwiać artystkę ze swoich mieszkań. Niestety, piękna pogoda i chęć uczestniczenia w koncercie skłoniły wiele osób do wyjścia z domów. Prawdopodobnie złamane zostały rządowe zakazy zgromadzeń powyżej 50 osób. Teraz organizatorowi mogą grozić poważne konsekwencje.

Prokuratura bada sprawę

Kwestię złamania obostrzeń bada policja i prokuratura. Na koncert przybyły tłumy ludzi, o czym świadczą nagrania zamieszczone w internecie. Na filmie widać, jak pod sceną bawią się całe rodziny, lekceważąc kwestie bezpieczeństwa. Organizatorowi grozi kara administracyjna za naruszenie zasad bezpieczeństwa. Może ona wynosić nawet 30 tys. zł. - Do sądu został skierowany wniosek w związku z naruszeniem rozporządzenia Premiera Rady Ministrów o zgromadzeniach. Analizujemy również nagrania pod kątem osób naruszających przepisy. Policjanci wyznaczeni do zabezpieczenia imprezy apelowali do uczestników o stosowanie się do nakazów. Większość osób zastosowała się do poleceń funkcjonariuszy. - powiedziała w rozmowie rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Komentarze i zarzuty 

Sytuację do której doszło podczas koncertu skomentował na swoim Twitterze działacz PiS Rafał Romanowski. Były podsekretarz stanu w ostrych słowach zwrócił się do organizatorów wydarzenia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >