Popularne kąpielisko na Mazowszu zamknięte. Powodem groźne sinice

Autor Karolina Kraushar - 20 Sierpnia 2020
Kąpielisko zamknięteŹródło: Wikipedia, By CLI - Own work, CC BY-SA 4.0,

Kąpielisko zamknięte do odwołania. Choć do końca lata zostało jeszcze trochę czasu, jedno z popularnych miejsc nie jest dostępne dla plażowiczów. Wszystko przez groźne sinice, z którymi kontakt może wywołać wiele groźnych objawów m.in. nudności, rumień skórny, duszności czy ból głowy.

Kąpielisko zostało zamknięte

Kąpielisko cieszące się dużą popularnością wśród warszawiaków i warszawianek zostało zamknięte. Wszystko przez sinice, które powstają w wyniku wysokiej temperatury oraz zanieczyszczeń. Sinice wytwarzają niebezpieczne toksyny, które mogą spowodować u plażowiczów m.in. wysypkę, ból głowy, duszności nudności, wymioty, podrażnienie oczu, ból brzucha oraz mięśni.

Dzisiaj grzeje:
1. To koniec, kultowy sklep znika z centrum Warszawy. Jest oficjalna decyzja
2. Emerytury w 2020. Kiedy najlepiej przejść na wieczny urlop? Dzień złożenia wniosku decyduje o wysokości świadczenia.

Sinice na Mokotowie

Do odwołania zakaz kąpieli obowiązuje na Jeziorku Czerniakowskim. Poinformował o tym Mokotowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - W związku z podejrzeniem występowania sinic w kąpielisku przy Jeziorku Czerniakowskim, od dzisiaj do odwołania został wprowadzony zakaz kąpieli - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję. Dwa powiaty na Mazowszu trafiły do różowej strefyMinisterstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję. Dwa powiaty na Mazowszu trafiły do różowej strefyCzytaj dalej

Pobrano próbki z kąpieliska

Kąpielisko zostanie zamknięte do czasu przebadania próbek, które zostały pobrane w ubiegłą wtorek. - W dniu dzisiejszym zostały pobrane do badania próbki wody o wynikach badań będziemy informowali na bieżąco - brzmi komunikat na stronie Mokotowskiego OSiR-u.

Czy kąpielisko zostanie otwarte?

O tym, kiedy warszawiacy oraz turyści będą mogli ponownie zażywać kąpieli w Jeziorku Czerniakowskim, jeszcze nie wiadomo. Na wypadek, gdyby ktoś mimo zakazu postanowił kapać się w zakażonej sinicami wodzie, na miejscu w dalszym ciągu stacjonują ratownicy WOPR, którzy pilnują, aby nikt nie wkroczył do wody.

Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyćKrzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawniona
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Padły ostre słowa o Agacie Dudzie
  4. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  5. Absurdalne zasady w PKP. Masz dwa, nie pojedziesz
  6. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieKoronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News