wawainfo.pl
Kąpielisko zamknięte

Wikipedia, By CLI - Own work, CC BY-SA 4.0,

Popularne kąpielisko na Mazowszu zamknięte. Powodem groźne sinice

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Kąpielisko zamknięte do odwołania. Choć do końca lata zostało jeszcze trochę czasu, jedno z popularnych miejsc nie jest dostępne dla plażowiczów. Wszystko przez groźne sinice, z którymi kontakt może wywołać wiele groźnych objawów m.in

Kąpielisko zostało zamknięte

Kąpielisko cieszące się dużą popularnością wśród warszawiaków i warszawianek zostało zamknięte. Wszystko przez sinice, które powstają w wyniku wysokiej temperatury oraz zanieczyszczeń. Sinice wytwarzają niebezpieczne toksyny, które mogą spowodować u plażowiczów m.in. wysypkę, ból głowy, duszności nudności, wymioty, podrażnienie oczu, ból brzucha oraz mięśni.

Sinice na Mokotowie

Do odwołania zakaz kąpieli obowiązuje na Jeziorku Czerniakowskim. Poinformował o tym Mokotowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - W związku z podejrzeniem występowania sinic w kąpielisku przy Jeziorku Czerniakowskim, od dzisiaj do odwołania został wprowadzony zakaz kąpieli - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Pobrano próbki z kąpieliska

Kąpielisko zostanie zamknięte do czasu przebadania próbek, które zostały pobrane w ubiegłą wtorek. - W dniu dzisiejszym zostały pobrane do badania próbki wody o wynikach badań będziemy informowali na bieżąco - brzmi komunikat na stronie Mokotowskiego OSiR-u.

Czy kąpielisko zostanie otwarte?

O tym, kiedy warszawiacy oraz turyści będą mogli ponownie zażywać kąpieli w Jeziorku Czerniakowskim, jeszcze nie wiadomo. Na wypadek, gdyby ktoś mimo zakazu postanowił kapać się w zakażonej sinicami wodzie, na miejscu w dalszym ciągu stacjonują ratownicy WOPR, którzy pilnują, aby nikt nie wkroczył do wody.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >