wawainfo.pl
Kąpielisko zamknięte

Wikipedia, By CLI - Own work, CC BY-SA 4.0,

Popularne kąpielisko na Mazowszu zamknięte. Powodem groźne sinice

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Kąpielisko zamknięte do odwołania. Choć do końca lata zostało jeszcze trochę czasu, jedno z popularnych miejsc nie jest dostępne dla plażowiczów. Wszystko przez groźne sinice, z którymi kontakt może wywołać wiele groźnych objawów m.in

Kąpielisko zostało zamknięte

Kąpielisko cieszące się dużą popularnością wśród warszawiaków i warszawianek zostało zamknięte. Wszystko przez sinice, które powstają w wyniku wysokiej temperatury oraz zanieczyszczeń. Sinice wytwarzają niebezpieczne toksyny, które mogą spowodować u plażowiczów m.in. wysypkę, ból głowy, duszności nudności, wymioty, podrażnienie oczu, ból brzucha oraz mięśni.

Sinice na Mokotowie

Do odwołania zakaz kąpieli obowiązuje na Jeziorku Czerniakowskim. Poinformował o tym Mokotowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - W związku z podejrzeniem występowania sinic w kąpielisku przy Jeziorku Czerniakowskim, od dzisiaj do odwołania został wprowadzony zakaz kąpieli - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Pobrano próbki z kąpieliska

Kąpielisko zostanie zamknięte do czasu przebadania próbek, które zostały pobrane w ubiegłą wtorek. - W dniu dzisiejszym zostały pobrane do badania próbki wody o wynikach badań będziemy informowali na bieżąco - brzmi komunikat na stronie Mokotowskiego OSiR-u.

Czy kąpielisko zostanie otwarte?

O tym, kiedy warszawiacy oraz turyści będą mogli ponownie zażywać kąpieli w Jeziorku Czerniakowskim, jeszcze nie wiadomo. Na wypadek, gdyby ktoś mimo zakazu postanowił kapać się w zakażonej sinicami wodzie, na miejscu w dalszym ciągu stacjonują ratownicy WOPR, którzy pilnują, aby nikt nie wkroczył do wody.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Rafał Trzaskowski weźmie udział w wysłuchaniu ws. stanu demokracji w Polsce

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wypadek na torach w rejonie Lasku na Kole. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aktywista wspiął się na Maszt Wolności, by zawiesić flagę dla uchodźców

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital Bielański. Zmarła kobieta w ciąży chora na COVID-19. Była niezaszczepiona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fuszerka w MZA, czyli jak miejskie zakłady dezynfekują autobusy

Czytaj więcej >