Jarosław Kaczyński zarabia kokosy, a nie ma domu. Prawda o samorządowcu na jaw

Autor Mateusz Dolak - 23 Lutego 2021
Stołeczny RatuszŹródło: zdjęcie ilustracyjne

Jarosław Kaczyński nie ma domu ani mieszkania, za to zarabia setki tysięcy złotych - wynika z oświadczenia majątkowego, które złożył warszawski radny.

Jarosław Kaczyński i Jarosław Kaczyński

Od dawna wiadomo, że w Warszawie mieszka co najmniej dwóch znanych Jarosławów Kaczyńskich. Pierwszy z nich to 71-letni prezes Prawa i Sprawiedliwości, a drugi to 35-latek, warszawski radny i prawnik, który prezentuje zupełnie inne poglądy niż jego imiennik.

O ile o prezesie Kaczyńskim w radiu i telewizji słyszymy prawie codziennie, to na informacje o prawniku media nie poświęcają zbyt wiele czasu. O tym, że życie 35-latka może jednak zainteresować Polaków przypomniał we wtorek "Super Express", który sprawdził jaki majątek ma stołeczny radny.

Stado szczurów biega po centrum Warszawy. Jest nagranie, miasto ma duży problemStado szczurów biega po centrum Warszawy. Jest nagranie, miasto ma duży problemCzytaj dalej

Mecenas

Dzięki temu, że od 2018 roku Jarosław Kaczyński jest samorządowcem, jego oświadczenie majątkowe dostępne jest publicznie. Warto zaznaczyć, że 35-latek prowadzi kancelarię adwokacką Legal Partners, której siedziba znajduje się przy tej samej ulicy co siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

Mecenas Kaczyński specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, a także szeroko pojętym prawem cywilnym. Wykłada także na Uniwersytecie SWPS, którego jest absolwentem. Wcześniej ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Zanim założył kancelarię pracował w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czy dzięki takiemu doświadczeniu Jarosław Kaczyński dorobił się dużego majątku?

Nie ma domu

Jeśli ktoś za majątek uznaje dom, mieszkanie lub cenne przedmioty, to musimy go rozczarować. Jak podaje se.pl, Jarosław Kaczyński nie ma domu ani mieszkania, a w oświadczeniu nie wykazał żądnych luksusowych dóbr, których wartość przekroczyłaby 10 tysięcy.

Samorządowiec z Warszawy zarabia jednak kokosy. "Super Express" przypomniał, że tylko w 2019 roku osiągnął przychód w wysokości niemal miliona złotych, a jego dochód wyniósł 540 tysięcy złotych.

Z kolei za dietę radnego Kaczyński otrzymał 28 tysięcy złotych. Jarosław Kaczyński dzieli swój majątek z żoną. Na koncie adwokata w momencie złożenia oświadczenia było 50 tysięcy złotych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, se.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: um.warszawa.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News