wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawa: jak w piątek będą pracowały urzędy?
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:39

Warszawa: jak w piątek będą pracowały urzędy?

UM Warszawa
Marek BAZAK/East News

Chociaż na najbliższy piątek nie przypada żadne święto, to jednak urzędy w Warszawie będą nieczynne. Pracownicy odbierają dzień wolny za 1 maja.

- Informujemy, że 4 czerwca br., zgodnie z zarządzeniem nr 543/2021 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, jest dniem wolnym dla pracowników Urzędu m.st. Warszawy, w zamian za święto przypadające w sobotę tj. w dniu 1 maja 2021 r. - czytamy na stronie stołecznego ratusza.

- W związku z tym wszystkie siedziby urzędu miasta i urzędy dzielnic będą w najbliższy piątek zamknięte - dowiadujemy się z komunikatu.

Informacje te potwierdziła w rozmowie z Wawa Info rzeczniczka prasowa urzędu miasta Monika Beuth-Lutyk.

- W piątek mamy zamknięte urzędy, jest odbiór za 1 maja. Dotyczy to wszystkich urzędów w Warszawie. Wyjątkiem jest dyżur w urzędzie stanu cywilnego przy ul. Andersa, ale ten dyżur obejmować będzie tylko akty zgonu - tłumaczy Beuth-Lutyk.

- 4 czerwca 2021 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Andersa 5, będzie prowadzona rejestracja zgonów. Mieszkańcy będą obsługiwani w godz. 8.00-16.00 tylko w sprawach sporządzenia aktu zgonu na podstawie karty zgonu - dowiadujemy się ze strony dzielnicy Śródmieście.

Część spraw będzie jednak można załatwić zdalnie, bez konieczności odwiedzania urzędu.

Dla mieszkańców Warszawy niezmiennie dostępne będzie Miejskie Centrum Kontaktu obejmujące infolinię 19115, aplikację mobilną, portal warszawa19115.pl oraz czat i email [email protected], poprzez które można zasięgać informacji, a także składać zgłoszenia i wolne wnioski.

Urzędy nieczynne będą również dzień wcześniej, w czwartek, ze względu na przypadające na ten dzień Boże Ciało.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: East News

Tagi: urzędy
Powiązane