wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Internet Warszawa - najlepsze oferty Internetu w stolicy
Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe 08.11.2022 19:15

Internet Warszawa - najlepsze oferty Internetu w stolicy

blue-optic-fiber-with-ethernet-cables-laptop
freepik.com

Warszawa to miasto z bardzo rozbudowaną ofertą Internetu. Na terenie stolicy działają wszyscy ogólnopolscy i wielu lokalnych dostawców. Z jednej strony sprawia to, że w Warszawie możemy liczyć na szybki Internet w dobrej cenie. Ilość dostępnych opcji może jednak utrudniać wybór. Jaki Internet wybrać w Warszawie? Jakie są dostępne możliwości? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Jaki Internet wybrać w Warszawie?

Zanim przejdziemy do przeglądu ofert Internetu w Warszawie, przyjrzyjmy się jakie rodzaje łącza mamy do wyboru. W Warszawie możemy skorzystać z ofert Internetu stacjonarnego, mobilnego, a nawet satelitarnego. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze telekomunikacyjnej, w większości dzielnic Warszawy możemy skorzystać z łącza światłowodowego. Według badań, Warszawa od lat niezmiennie pozostaje jednym z miast o najwyższej średniej prędkości Internetu w Polsce. Tyczy się to zarówno Internetu stacjonarnego jak i mobilnego.

Internet stacjonarny to najczęściej wybierana opcja. Takie łącze jest szybkie i stabilne. Do tego, zdecydowana większość ofert Internetu stacjonarnego w Warszawie nie przewiduje limitu transferu danych. Jeśli mieszkasz w Warszawie i korzystasz z Internetu przede wszystkim w domu, Internet stacjonarny będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Internet mobilny jest dobrym wyborem przede wszystkim dla osób, które chcą mieć możliwość “zabrania Internetu” ze sobą. Z Internetu mobilnego można korzystać wszędzie tam, gdzie pozwala na to zasięg danego operatora. W związku z tym, Internet mobilny w Warszawie często wybierają studenci. Inną opcją jest Internet satelitarny, który jest jednak znacznie droższy. Jego główną zaletą jest duży zasięg, jednak w Warszawie nie ma problemu z zakupem innej opcji Internetu. Z tego względu Internet satelitarny w Warszawie nie jest częstym wyborem.

Oferty Internetu w Warszawie - na co zwracać uwagę?

Przeglądając oferty największych dostawców Internetu, możemy stwierdzić, że różnią się one między sobą w niewielkim stopniu. U większości operatorów za podobną cenę otrzymamy podobną prędkość łącza. Warto jednak zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak:

  • okres trwania umowy,

  • usługi dodatkowe w cenie (np. dostęp do usług streamingowych lub telewizja),

  • opinie o dostawcy (najlepiej z Twojej okolicy).

Poza prędkością pobierania (download), warto też zwrócić uwagę na prędkość wysyłania (upload). W większości przypadków prędkość wysyłania nie jest tak ważna, jednak dla niektórych osób może mieć ona ogromne znaczenie. Jeśli jesteś streamerem, prędkość wysyłania pozwoli Ci na transmisje online w wyższej jakości. Niektórzy często przesyłają duże pliki przez Internet. Wysyłanie dużych ilości danych do współpracowników, znajomych lub na chmurę będzie znacznie szybsze, jeśli będziesz korzystał z łącza o wysokiej prędkości wysyłania.

Najlepsze oferty Internetu w Warszawie

Jakie są najlepsze oferty Internetu w stolicy? Często są one bardzo podobne do siebie. Dlatego ważne jest aby dokładnie je przeanalizować. Na szczęście w Warszawie dostępny jest zarówno superszybki Internet światłowodowy, jak i stabilny Internet mobilny. Aby wybrać najlepszą opcję dla siebie musisz porównać nie tylko cenę, ale i wszelkie inne aspekty dostępnych ofert. Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych ofert Internetu w Warszawie.

Internet Warszawa - najciekawsze oferty:

  • Internet mobilny Play - limit danych 100 GB lub 500 GB miesięcznie. Dodatkowo Amazon Prime Video na 30 dni w cenie. Zasięg na terenie niemal całej Warszawy. Wysoka prędkość.

  • Stacjonarny Internet światłowodowy od Vectry - łącze światłowodowe o wielu wariantach prędkości do wyboru. Aż do 1200 Mb/s. Jest to najszybszy Internet w Warszawie. Dodatkowo w cenie znajduje się 39 kanałów telewizji.

  • Stacjonarny Internet światłowodowy UPC - jeden z największych dostawców w Warszawie. Światłowód o prędkości aż do 1000 Mb/s. W cenie znajduje się do 32 kanałów telewizji. W ofercie UPC znajduje się najtańszy Internet światłowodowy w Warszawie.

Więcej ofert Internetu dostępnych w swojej okolicy znajdziesz w serwisie Teletropiciel.pl.

Artykuł Sponsorowany

Tagi: Warszawa
Powiązane