wawainfo.pl
greenpeace

fot. Czytelnik

Aktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w Warszawie

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Greenpeace Polska wywiesił ogromny baner na budynku Ministerstwa Środowiska. Widniał na nim wielki napis "Stop dewastacji, czas na ochronę" obok, którego znalazła się karykatura Michała Wosia, ministra środowiska. Baner pojawił się na gma

Greenpeace zawiesił ogromny baner na gmachu Ministerstwa Środowiska

Greenpeace zamanifestował swoje niezadowolenie związane z biernością Ministerstwa Środowiska. W poniedziałek nad ranem kilkanaście osób wspięło się na dach budynku Ministerstwa Środowiska i wywiesiło baner krytykujący politykę resortu. Oprócz napisu: "Stop dewastacji, czas na ochronę" pojawił się karykaturalny wizerunek ministra środowiska Michała Wosia wycinającego drzewo.

Greenpeace domaga się ochrony lasów

Aktywistki i aktywiści domagają się od szefa Ministerstwa Środowiska objęcie wszystkich starych, cennych polskich lasów odpowiednią ochroną. Organizacja krytykuje ministra Wosia za jego bierność w ochronie przyrody oraz realizację rabunkowej polityki szefów koncernu Lasy Państwowe. - Od 19 lat nie powstał w Polsce park narodowy. Prezydent @AndrzejDuda zapowiadał w kampanii przełamanie tego impasu. Minister @MWosPL zdaje się mieć jednak inne plany. Czyż nie jest absurdem, że to @MinSrodowiska jest hamulcowym w ochronie przyrody?" - zastanawiają się aktywiści.

Aktywiści Greenpeace zatrzymani

Jak przekazał nam Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze zatrzymali 15 osób. - Jedenaście osób po negocjacjach zeszła z dachu budynku, pozostałe cztery osoby, które wisiały na linach przy banerze po odbytych negocjacjach i przy pomocy strażackiego wysięgnika zeszły z budynku - powiedział o zatrzymaniu aktywistów funkcjonariusz Rutkowski. Policjant dodał, że zatrzymani aktywiści i aktywistki przebywają na komendzie, gdzie policjanci prowadzą swoje czynności związane z naruszeniem mienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wypadek na torach w rejonie Lasku na Kole. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aktywista wspiął się na Maszt Wolności, by zawiesić flagę dla uchodźców

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital Bielański. Zmarła kobieta w ciąży chora na COVID-19. Była niezaszczepiona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fuszerka w MZA, czyli jak miejskie zakłady dezynfekują autobusy

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Wiadomości

Warszawa pokazała, ile straciła przez Marsz Niepodległości 2021

Czytaj więcej >