Aktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w Warszawie

Autor Karolina Kraushar - 3 Sierpnia 2020
greenpeaceŹródło: fot. Czytelnik

Greenpeace Polska wywiesił ogromny baner na budynku Ministerstwa Środowiska. Widniał na nim wielki napis "Stop dewastacji, czas na ochronę" obok, którego znalazła się karykatura Michała Wosia, ministra środowiska. Baner pojawił się na gmachu w poniedziałek około godziny 6.00 rano. W związku z protestem aktywistów zostało zatrzymanych 15 osób, które brały udział w akcji Greenpeace.

Greenpeace zawiesił ogromny baner na gmachu Ministerstwa Środowiska

Greenpeace zamanifestował swoje niezadowolenie związane z biernością Ministerstwa Środowiska. W poniedziałek nad ranem kilkanaście osób wspięło się na dach budynku Ministerstwa Środowiska i wywiesiło baner krytykujący politykę resortu. Oprócz napisu: "Stop dewastacji, czas na ochronę" pojawił się karykaturalny wizerunek ministra środowiska Michała Wosia wycinającego drzewo.

greenpeace, protest aktywistów

Greenpeace domaga się ochrony lasów

Aktywistki i aktywiści domagają się od szefa Ministerstwa Środowiska objęcie wszystkich starych, cennych polskich lasów odpowiednią ochroną. Organizacja krytykuje ministra Wosia za jego bierność w ochronie przyrody oraz realizację rabunkowej polityki szefów koncernu Lasy Państwowe. - Od 19 lat nie powstał w Polsce park narodowy. Prezydent @AndrzejDuda zapowiadał w kampanii przełamanie tego impasu. Minister @MWosPL zdaje się mieć jednak inne plany. Czyż nie jest absurdem, że to @MinSrodowiska jest hamulcowym w ochronie przyrody?" - zastanawiają się aktywiści.

Aktywiści Greenpeace zatrzymani

Jak przekazał nam Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze zatrzymali 15 osób. - Jedenaście osób po negocjacjach zeszła z dachu budynku, pozostałe cztery osoby, które wisiały na linach przy banerze po odbytych negocjacjach i przy pomocy strażackiego wysięgnika zeszły z budynku - powiedział o zatrzymaniu aktywistów funkcjonariusz Rutkowski. Policjant dodał, że zatrzymani aktywiści i aktywistki przebywają na komendzie, gdzie policjanci prowadzą swoje czynności związane z naruszeniem mienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News