wawainfo.pl
Grupa ożarowska przed sądem

policja

Gangsterskie porachunki, zabójstwo "Studenta" w lesie, lewe interesy. Grupa ożarowska stanie przed sądem

9 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Członkowie "grupy ożarowskiej" staną przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia m.in. przeciwko liderowi grupy. Piotr S. odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, usiłowanie zabójstwa oraz zlecenie morderstwa. | www.w

Skruszony członek

Akt oskarżenia przeciwko członkom "grupy ożarowskiej" trafił Sądu Okręgowego w Warszawie. Wcześniej Prokuratura Krajowa prowadziła intensywne śledztwo i zbierała dowody. Wyjaśnienie zbrodni sprzed lat możliwe było dzięki zeznaniom skruszonego członka, który postanowił współpracować z organami ścigania. - Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Zajmował się handlem narkotykami, pobiciami i wymuszaniem haraczy. Ujawnił prokuratorom informacje dotyczące osób uczestniczących w popełnieniu przestępstw, istotne okoliczności oraz inne osoby współdziałające - poinformowała Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej. 

Piotr S. "Sajur"

Wśród oskarżonych jest lider grupy Piotr S. ps. "Sajur". - Mężczyźnie zarzucono kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym oraz dwanaście innych czynów. Najpoważniejsze z nich dotyczą usiłowania pozbawienia życia małoletniego Krzysztofa U. oraz podżegania do dokonania jego zabójstwa w 2005 roku. Ponadto prokurator oskarżył Piotra S. o podżeganie oraz wydanie polecenia zabójstwa Mariusza C. ps. "Student". Pozostałe czyny dotyczą przestępstw narkotykowych oraz posiadania broni palnej. Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności - dodała Bialik. 

Krzysztof. U. ps. "Fama"

Portal tvp.info dotarł do szczegółów aktu oskarżenia. Z ustaleń portalu wynika, że Piotr S. współpracował z Krzysztofem U. ps. "Fama" w latach 90. Obaj byli zamieszani w napad na kobietę, której zabrali pokaźną sumę pieniędzy. 26 sierpnia 1994 roku "Sajur". i "Fama" wraz z innym mężczyzną pojechali pod wał przeciwpowodziowy w okolicach Wilanowa. "Z aktu oskarżenia wynika, że w pewnym momencie "Sajur" wydobył nóż kuchenny i z całej siły wbił go w klatkę piersiową "Famy". Cios był tak silny, że ostrze się złamało. Widząc, że kompan nie zginął od razu, Piotr S. miał próbować dobić rannego i kawałkiem ostrza przejechał po szyi. Tylko cudem nie przeciął tętnicy" - podaje tvp.info. Mężczyzna przeżył. "Sajur" nie odpuścił i w 2005 roku nakładniał jednego z gangsterów do zabójstwa swojego wroga, ale ostatecznie do zdarzenia nie doszło."Fama" został przesłuchany w 2019 roku. Mężczyzna opowiedział o wydarzeniach sprzed lat, ale nie chciał wskazać sprawcy i nie odniósł się do zeznań skruszonego członka "ożarowa", który ujawnił tę sprawę.

Mariusz C. ps. "Student"

Jak ujawnił portal tvp.info, na drodze Piotra S. stanął też Marcin C. ps. "Student".  W 2004 roku mężczyzna był na dobrej drodze by zostać czołowym graczem w branży narkotykowej. To jednak nie spodobało się "Sajurowi". Według prokuratury w tym samym roku, Piotr S. zlecił Mariuszowi R. ps. "Baton" pozbycie się "Studenta". "Został zwabiony na działkę w okolicach Warszawy, gdzie czekał na niego Mariusz R. Pod pretekstem wyjazdu na robotę, "Baton" pojechał z Mariuszem C. w okolice Pułtuska. Tam w lesie znaleziono później spalonego nissana ze zwłokami "Studenta". Siedział za kierownicą. Wiadomo, że zabójca strzelił mu w tył głowy" - podaje tvp.info. Prokuratura o ten czyn oskrażyła Mariusza R. ps. "Baton". Z kolei Paweł K. ps. "Kukieł", został oskarżony o pomocnictwo. Piotr S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >