wawainfo.pl
Wygrana w Eurojackpot

East News

Duża wygrana w Warszawie, szczęśliwiec trafił sześć liczb w Eurojackpot. Zapłaci kilkanaście tysięcy podatku

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

To się nazywa mieć szczęście! Szczęśliwiec z Warszawy na pewno nie mógł uwierzyć, kiedy sprawdził wyniki piątkowego losowania Lotto. W grze Eurojacpot wytypował aż sześć poprawnych liczb. Po odbiorze wygranej będzie musiał zapłacić duży podatek, al

12,50 zł

Eurojackpot to stosunkowo najnowsza gra liczbowa dostępna w Polsce. Dzięki temu, że dostępna jest w kilku krajach, pula nagród jest zdecydowanie większa niż w przypadku loterii narodowych. W naszym kraju za sprzedaż kuponów Eurojackpot odpowiada Totalizator Sportowy, czyli właściciel marki LOTTO. Jest to również jedna z najdroższych gier, bo jeden zestaw liczb kosztuje aż 12,50 zł.

Koszt kuponu rekompensują jednak ogromne emocje i świadomość możliwości gigantycznej wygranej. W naszym kraju od 2017 roku tylko dwa razy padła wygrana I stopnia. Rekordowa kwota to 193 milionów. Zgarnął ją gracz, który kupił los w powiecie piotrowskim. Druga - 93 miliony - pochodzi z kolektury tuż obok Warszawy, z powiatu pruszkowskiego.

Wyniki

Losowanie wygranych liczb odbywa się w każdy piątek pomiędzy godziną 20 a 21. Ostatnio, czyli 22 stycznia 2021 okazały się nimi : 38, 40, 41, 46, 48 oraz 2 i 6.

Tym razem w Polsce nikt nie trafił wszystkich numerów, jednak znalazły się trzy osoby, które poprawnie wytypowały aż sześć z nich. Wygrane padły w Gdańsku, Lublinie oraz Warszawie. W stolicy kupon sprzedała kolektura z Gocławia przy ulicy Bora Komorowskiego 2 w pawilonie 16.

Piątkowi zwycięzcy wzbogacą się o 160 163,30 zł, ale na konto lub w gotówce dostaną jednak mniejszą kwotę, bo 10 procent trafi do Skarbu Państwa. Podatek wyniesie aż 16 tysięcy złotych. Nawet takiej kwoty na pewno pozazdroszczą sąsiedzi.

Miliony do wygrania

Jak pisaliśmy powyżej, loteria Eurojackpot dostępna jest dla obywateli: Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Włoch oraz Polski.

W Eurojackot do wygrania jest aż 90 milionów euro. Żeby jednak tyle dostać, trzeba być jedyną osobą która w danym losowaniu wytypuje wszystkie siedem liczb. Takie sytuacje na całym świecie zdarzyły się tylko sześć razy. Zanotowano je trzy razy w Niemczech, dwa razy w Finlandii i raz w Czechach.

Największa wygrana w Polsce, która padła 10 maja 2019 roku znajduje się dopiero na 26. miejscu w rankingu rekordów, dlatego że szczęśliwiec z naszego kraju musiał podzielić się z innym szczęśliwcem z Niemiec. 

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >