wawainfo.pl
elektryczne hulajnogi

Wikimedia Commons/Cybularny (CC0 1.0)

Kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części. Próbował okłamać policjantów, wszystko się wydało

7 Maja 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Mieszkaniec Mokotowa kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części w swojej piwnicy. Policja trafiła na jego trop dzięki zgłoszeniu właściciela skradzionego pojazdu. W trakcie przeszukania okazało się, że przywłaszczył sobie ich o wiele więcej. | w

Rozkładał elektryczne hulajnogi na części

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa II proszą o kontakt osoby, którym w ostatnim czasie zginęły elektryczne hulajnogi. W związku z kradzieżą kilku takich pojazdów został zatrzymany 36-letni mężczyzna. Do jego zatrzymania doszło dzięki czujności jednego z mieszkańców. 

Namierzył hulajnogę przez GPS

Administrator jednego ze skradzionych pojazdów namierzył dziuplę złodzieja. Stało się tak za sprawa wbudowanego w hulajnodze nadajnika GPS. Obserwacje miejsca wskazanego przez nadajnik potwierdziły jego przypuszczenia. Widział, jak dwóch mężczyzn majstruje przy hulajnogach. Co więcej, po chwili jeden z nich zaniósł kierownicę od podobnego urządzenia do swojego mieszkania. Obserwator niezwłocznie zgłosił swoje podejrzenia policji.

Tłumaczył, że ich nie ukradł

Podejrzany został zatrzymany przez patrol policji. Był wyraźnie zdenerwowany i twierdził, że nie ma z tym nic wspólnego. Funkcjonariusze nie dali mu wiary i przeszukali należące do niego mieszkanie oraz piwnicę. Znaleźli tam częściowo rozłożone hulajnogi. Wtedy Zmienił wersję i zaczął mówić, że jest elektronikiem i zdejmuje GPS z tych urządzeń oraz je rozkodowuje na prośbę kolegów. Niestety, nie potrafił wyjaśnić co to za koledzy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najwa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >