Kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części. Próbował okłamać policjantów, wszystko się wydało

Autor Mateusz Kobyłka - 7 Maja 2020
elektryczne hulajnogiŹródło: Wikimedia Commons/Cybularny (CC0 1.0)

Mieszkaniec Mokotowa kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części w swojej piwnicy. Policja trafiła na jego trop dzięki zgłoszeniu właściciela skradzionego pojazdu. W trakcie przeszukania okazało się, że przywłaszczył sobie ich o wiele więcej. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

Rozkładał elektryczne hulajnogi na części

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa II proszą o kontakt osoby, którym w ostatnim czasie zginęły elektryczne hulajnogi. W związku z kradzieżą kilku takich pojazdów został zatrzymany 36-letni mężczyzna. Do jego zatrzymania doszło dzięki czujności jednego z mieszkańców.

Namierzył hulajnogę przez GPS

Administrator jednego ze skradzionych pojazdów namierzył dziuplę złodzieja. Stało się tak za sprawa wbudowanego w hulajnodze nadajnika GPS. Obserwacje miejsca wskazanego przez nadajnik potwierdziły jego przypuszczenia. Widział, jak dwóch mężczyzn majstruje przy hulajnogach. Co więcej, po chwili jeden z nich zaniósł kierownicę od podobnego urządzenia do swojego mieszkania. Obserwator niezwłocznie zgłosił swoje podejrzenia policji.

Tłumaczył, że ich nie ukradł

Podejrzany został zatrzymany przez patrol policji. Był wyraźnie zdenerwowany i twierdził, że nie ma z tym nic wspólnego. Funkcjonariusze nie dali mu wiary i przeszukali należące do niego mieszkanie oraz piwnicę. Znaleźli tam częściowo rozłożone hulajnogi. Wtedy Zmienił wersję i zaczął mówić, że jest elektronikiem i zdejmuje GPS z tych urządzeń oraz je rozkodowuje na prośbę kolegów. Niestety, nie potrafił wyjaśnić co to za koledzy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News