Lekkomyślne zachowanie matki mogło skończyć się tragicznie. Zostawiła dziecko w nagrzanym samochodzie

Autor Karolina Kraushar - 31 Lipca 2020
Dziecko zamknięte w samochodzieŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Dziecko było zamknięte w samochodzie. Zaniepokojony widokiem pozostawionego w aucie dziecka przechodzień niezwłocznie zawiadomił o sprawie strażników miejskich. Mimo uderzania w szybę dziewczynka nie reagowała. Mundurowi musieli zbić szybę. Okazało się, że matka dziewczynki była w tym czasie w urzędzie.

Dziecko uwięzione w samochodzie

Dziecko zamknięte w samochodzie wzbudziło duży niepokój u jednego z przechodniów na warszawskim Ursynowie. Na szczęście strażnicy miejscy, którzy wykonywali zadania w terenie, przechodzili tuż obok. Niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej dziewczynki uwięzionej w rozgrzanym aucie.

dziecko w aucie 1

Dzisiaj grzeje:
1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
3. Parawany plażowe mogą zapobiegać zarażeniom. Włosi ustawią je ze specjalnego materiału

Dziecko spało w nagrzanym aucie

Funkcjonariusze pukali w szybę i trzęśli samochodem, aby zwrócić na siebie uwagę dziewczynki. Mimo wszelkich starań mundurowych dziecko nie reagowało, na żadną z zaczepek strażników. Bez zbędnego tracenia czasu funkcjonariusze postanowili wyciągnąć dziecko z pojazdu.

Wybili szybę w samochodzie

Jeden ze strażników zajął się wzywaniem pogotowia ratunkowego na miejsce zdarzenia. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy w bezpieczny dla dziecka sposób wybił szybę w rozgrzanym pojeździe i otworzył drzwi. Choć zbicie szyby spowodowało hałas, dziewczynka nadal się nie wybudziła.

Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerówKoronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerówCzytaj dalej

Dziecko oddychało

Na szczęście okazało się, że dziecko oddycha. Po stłuczeniu szyby w aucie strażnicy ustawili fotelik z dwulatką w przewiewnym i zacienionym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe. Po chwili na miejscu zjawili się ratownicy, którzy stwierdzili, że dziewczynka ma pierwsze objawy przegrzania. Udało się jednak przywrócić dziecku właściwą temperaturę i dwulatka uniknęła hospitalizacji.

Dziecko pozostawione w nagrzanym aucie

Nie ustalono, ile czasu dokładnie dziewczynka przebywała w nagrzanym pojeździe, prawdopodobnie nie dłużej niż 20 minut. Jak tłumaczyła strażnikom matka dziewczynki, "przedłużyła jej się wizyta w urzędzie". Choć konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania kobiety mogły być tragiczne, dzięki szybkiej reakcji przechodnia i błyskawicznej akcji mundurowych dziewczynce nic się nie stało.

Naprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęNaprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia
  3. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju
  4. Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannie
  5. Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest poważna, można stracić cały dobytek
  6. Tragedia na Mazowszu. Mężczyzna wypadł z okna szpitala, nie żyje
  7. Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję
Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieKoronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News