Lekkomyślne zachowanie matki mogło skończyć się tragicznie. Zostawiła dziecko w nagrzanym samochodzie

Autor Karolina Kraushar - 31 Lipca 2020
Dziecko zamknięte w samochodzieŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Dziecko było zamknięte w samochodzie. Zaniepokojony widokiem pozostawionego w aucie dziecka przechodzień niezwłocznie zawiadomił o sprawie strażników miejskich. Mimo uderzania w szybę dziewczynka nie reagowała. Mundurowi musieli zbić szybę. Okazało się, że matka dziewczynki była w tym czasie w urzędzie.

Dziecko uwięzione w samochodzie

Dziecko zamknięte w samochodzie wzbudziło duży niepokój u jednego z przechodniów na warszawskim Ursynowie. Na szczęście strażnicy miejscy, którzy wykonywali zadania w terenie, przechodzili tuż obok. Niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej dziewczynki uwięzionej w rozgrzanym aucie.

dziecko w aucie 1

Dziecko spało w nagrzanym aucie

Funkcjonariusze pukali w szybę i trzęśli samochodem, aby zwrócić na siebie uwagę dziewczynki. Mimo wszelkich starań mundurowych dziecko nie reagowało, na żadną z zaczepek strażników. Bez zbędnego tracenia czasu funkcjonariusze postanowili wyciągnąć dziecko z pojazdu.

Wybili szybę w samochodzie

Jeden ze strażników zajął się wzywaniem pogotowia ratunkowego na miejsce zdarzenia. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy w bezpieczny dla dziecka sposób wybił szybę w rozgrzanym pojeździe i otworzył drzwi. Choć zbicie szyby spowodowało hałas, dziewczynka nadal się nie wybudziła.

Dziecko oddychało

Na szczęście okazało się, że dziecko oddycha. Po stłuczeniu szyby w aucie strażnicy ustawili fotelik z dwulatką w przewiewnym i zacienionym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe. Po chwili na miejscu zjawili się ratownicy, którzy stwierdzili, że dziewczynka ma pierwsze objawy przegrzania. Udało się jednak przywrócić dziecku właściwą temperaturę i dwulatka uniknęła hospitalizacji.

Dziecko pozostawione w nagrzanym aucie

Nie ustalono, ile czasu dokładnie dziewczynka przebywała w nagrzanym pojeździe, prawdopodobnie nie dłużej niż 20 minut. Jak tłumaczyła strażnikom matka dziewczynki, "przedłużyła jej się wizyta w urzędzie". Choć konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania kobiety mogły być tragiczne, dzięki szybkiej reakcji przechodnia i błyskawicznej akcji mundurowych dziewczynce nic się nie stało.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News