wawainfo.pl
Dziecko zamknięte w samochodzie

Straż Miejska, Warszawa

Lekkomyślne zachowanie matki mogło skończyć się tragicznie. Zostawiła dziecko w nagrzanym samochodzie

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Dziecko było zamknięte w samochodzie. Zaniepokojony widokiem pozostawionego w aucie dziecka przechodzień niezwłocznie zawiadomił o sprawie strażników miejskich. Mimo uderzania w szybę dziewczynka nie reagowała. Mundurowi musieli zbić szybę. Okazało

Dziecko uwięzione w samochodzie

Dziecko zamknięte w samochodzie wzbudziło duży niepokój u jednego z przechodniów na warszawskim Ursynowie. Na szczęście strażnicy miejscy, którzy wykonywali zadania w terenie, przechodzili tuż obok. Niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej dziewczynki uwięzionej w rozgrzanym aucie.

Dziecko spało w nagrzanym aucie

Funkcjonariusze pukali w szybę i trzęśli samochodem, aby zwrócić na siebie uwagę dziewczynki. Mimo wszelkich starań mundurowych dziecko nie reagowało, na żadną z zaczepek strażników. Bez zbędnego tracenia czasu funkcjonariusze postanowili wyciągnąć dziecko z pojazdu.

Wybili szybę w samochodzie

Jeden ze strażników zajął się wzywaniem pogotowia ratunkowego na miejsce zdarzenia. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy w bezpieczny dla dziecka sposób wybił szybę w rozgrzanym pojeździe i otworzył drzwi. Choć zbicie szyby spowodowało hałas, dziewczynka nadal się nie wybudziła.

Dziecko oddychało

Na szczęście okazało się, że dziecko oddycha. Po stłuczeniu szyby w aucie strażnicy ustawili fotelik z dwulatką w przewiewnym i zacienionym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe. Po chwili na miejscu zjawili się ratownicy, którzy stwierdzili, że dziewczynka ma pierwsze objawy przegrzania. Udało się jednak przywrócić dziecku właściwą temperaturę i dwulatka uniknęła hospitalizacji.

Dziecko pozostawione w nagrzanym aucie

Nie ustalono, ile czasu dokładnie dziewczynka przebywała w nagrzanym pojeździe, prawdopodobnie nie dłużej niż 20 minut. Jak tłumaczyła strażnikom matka dziewczynki, "przedłużyła jej się wizyta w urzędzie". Choć konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania kobiety mogły być tragiczne, dzięki szybkiej reakcji przechodnia i błyskawicznej akcji mundurowych dziewczynce nic się nie stało.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Robert Pożarski. Zmarłego we wzruszającym wpisie pożegnał Marek Piekarczyk

Czytaj więcej >
Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >