Gmina w żałobie: nie żyje sołtys i strażak. Właśnie poinformowano o jego śmierci

Autor Julian Bakuła - 23 Listopada 2020
Nie żyje strażak i wieloletni sołtys Chotomowa.Źródło: Facebook / Jarsosław Chodorski - facebook.com/jaroslawchodorski

Nie żyje strażak i wieloletni sołtys Chotomowa Artur Oleksiak. Zasłużony dla Chotomowa oraz dla całej gminy Jabłonna strażak zmarł w wieku 64 lat. "Przyczynił się do rozwoju sołectwa i integracji lokalnej społeczności" - wspomina Artura Oleksiaka wójt gminy Jabłonna.

Strażak i sołtys Chotomowa nie żyje

W poniedziałek (23.11) przed południem Ochotnicza Straż Pożarna w Chotomowie poinformowała o śmierci służącego w placówce strażaka Artura Oleksiaka. Zmarły w wieku 64 lat Oleksiak przez wiele lat był również sołtysem Chotomowa.

"Druh Artur był członkiem Zarządu OSP Chotomów, gdzie pełnił funkcję zastępcy Prezesa. Przez ponad 50 lat pomagał w potrzebie i rozwijał naszą jednostkę. Odszedł na wieczną służbę do św. Floriana. Człowiek wielki i szlachetny. Najszczersze wyrazy współczucia składamy dla pogrążonej w żałobie rodziny Druha Artura" - czytamy we wpisie opublikowanym przez OSP w Chotomowie na Facebooku.

Z oromnym smutkiem i żalem informujemy iż w dniu 22 listopada 2020 r. w wieku 64 lat. zmarł śp. Druh Artur Oleksiak. ...

Opublikowany przez OSP Chotomów Poniedziałek, 23 listopada 2020

Nie żyje człowiek zasłużony dla Chotomowa

"Ostatnie pożegnanie" zasłużonego dla Chotomowa i jego mieszkańców Artura Oleksiaka odbędzie się 27.11.2020 roku o godzinie 12.00. "Pan Artur przez 4 kadencje pełnił funkcję Sołtysa Chotomowa- dbał o miejscowość i jej mieszkańców, przyczynił się do rozwoju sołectwa i integracji lokalnej społeczności. Przez ponad 50 lat pomagał w potrzebie i rozwijał jednostkę OSP Chotomów" - wspomina zmarłego wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.

"Zapamiętam Pana Artura jako społecznika, aktywnego działacza, zaangażowanego Druha strażaka, osobę otwartą, przyjazną i pomocną. Wielu z nas uczestniczyło w sylwestrowych spotkaniach na rondzie w Chotomowie organizowanych przez Pana Artura, na Święcie Chotomowa jedliśmy pyszną grochówkę, którą w latach swojej sołeckiej kadencji przygotowywał wraz z mieszkańcami. Przez te z pozoru niewielkie, ale sympatyczne i posiadające dla nas ogromną wartość sytuacje, Pan Artur Oleksiak pozostanie w naszej pamięci" - czytamy we wpisie Chodorskiego na Facebooku.

Odszedł wyjątkowy człowiek… Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Pana Artura Oleksiaka- wspaniałego...

Opublikowany przez Jarosław Chodorski Poniedziałek, 23 listopada 2020

Śmierć strażaka z Legionowa

To już kolejna śmierć strażaka z powiatu legionowskiego, o której informujemy w ostatnim czasie na Wawa Info. Dnia 15 listopada pisaliśmy o śmierci Dariusza Popisa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie.

"W żalu przyszło nam poinformować, że na wieczną służbę odszedł dh Dariusz Popis. Wielu z nas stawiając swoje pierwsze kroki miało okazję posiąść od niego wiedzę nie tylko na temat pożarnictwa [*]" - wspominali zmarłego inni członkowie legionowskiej załogi strażackiej.

Tragiczne wieści z Warszawy

W kwietniu donosiliśmy na Wawa Info o śmierci dwóch strażaków z Warszawy. 14 kwietnia zmarł w wieku 46 lat asp. Mariusz Makowiecki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 5 na Pradze-Północ.

Z kolei 26 kwietnia w wieku 50 lat zmarł st. asp. w stanie spoczynku Robert Popieluch z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W pamięci współpracowników Robert Popieluch zapisał się jako wspaniały strażak, kolega i przyjaciel.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News