Gmina w żałobie: nie żyje sołtys i strażak. Właśnie poinformowano o jego śmierci

Autor Julian Bakuła - 23 Listopada 2020
Nie żyje strażak i wieloletni sołtys Chotomowa.Źródło: Facebook / Jarsosław Chodorski - facebook.com/jaroslawchodorski

Nie żyje strażak i wieloletni sołtys Chotomowa Artur Oleksiak. Zasłużony dla Chotomowa oraz dla całej gminy Jabłonna strażak zmarł w wieku 64 lat. "Przyczynił się do rozwoju sołectwa i integracji lokalnej społeczności" - wspomina Artura Oleksiaka wójt gminy Jabłonna.

Nagła interwencja pogotowia na demonstracji. Jedna z osób klejem przykleiła dłoń do bramyNagła interwencja pogotowia na demonstracji. Jedna z osób klejem przykleiła dłoń do bramyCzytaj dalej

Strażak i sołtys Chotomowa nie żyje

W poniedziałek (23.11) przed południem Ochotnicza Straż Pożarna w Chotomowie poinformowała o śmierci służącego w placówce strażaka Artura Oleksiaka. Zmarły w wieku 64 lat Oleksiak przez wiele lat był również sołtysem Chotomowa.

"Druh Artur był członkiem Zarządu OSP Chotomów, gdzie pełnił funkcję zastępcy Prezesa. Przez ponad 50 lat pomagał w potrzebie i rozwijał naszą jednostkę. Odszedł na wieczną służbę do św. Floriana. Człowiek wielki i szlachetny. Najszczersze wyrazy współczucia składamy dla pogrążonej w żałobie rodziny Druha Artura" - czytamy we wpisie opublikowanym przez OSP w Chotomowie na Facebooku.

Z oromnym smutkiem i żalem informujemy iż w dniu 22 listopada 2020 r. w wieku 64 lat. zmarł śp. Druh Artur Oleksiak. ...

Opublikowany przez OSP Chotomów Poniedziałek, 23 listopada 2020

Nie żyje człowiek zasłużony dla Chotomowa

"Ostatnie pożegnanie" zasłużonego dla Chotomowa i jego mieszkańców Artura Oleksiaka odbędzie się 27.11.2020 roku o godzinie 12.00. "Pan Artur przez 4 kadencje pełnił funkcję Sołtysa Chotomowa- dbał o miejscowość i jej mieszkańców, przyczynił się do rozwoju sołectwa i integracji lokalnej społeczności. Przez ponad 50 lat pomagał w potrzebie i rozwijał jednostkę OSP Chotomów" - wspomina zmarłego wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.

"Zapamiętam Pana Artura jako społecznika, aktywnego działacza, zaangażowanego Druha strażaka, osobę otwartą, przyjazną i pomocną. Wielu z nas uczestniczyło w sylwestrowych spotkaniach na rondzie w Chotomowie organizowanych przez Pana Artura, na Święcie Chotomowa jedliśmy pyszną grochówkę, którą w latach swojej sołeckiej kadencji przygotowywał wraz z mieszkańcami. Przez te z pozoru niewielkie, ale sympatyczne i posiadające dla nas ogromną wartość sytuacje, Pan Artur Oleksiak pozostanie w naszej pamięci" - czytamy we wpisie Chodorskiego na Facebooku.

Odszedł wyjątkowy człowiek… Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Pana Artura Oleksiaka- wspaniałego...

Opublikowany przez Jarosław Chodorski Poniedziałek, 23 listopada 2020

Dzisiaj grzeje:
1. Zaraz się zacznie. Porażająca wizja jasnowidza. Krzysztof Jackowski widzi wojsko na ulicach
2. Zabrał córkę na wyprawę. Nagle nie wierzył własnym oczom. 5-latka dokonała historycznego odkrycia
3. Paraliż w centrum Warszawy, wszystko dosłownie stoi. Policja i kobiety zablokowały ulice

Paraliż w centrum Warszawy, wszystko dosłownie stoi. Policja i kobiety zablokowały uliceParaliż w centrum Warszawy, wszystko dosłownie stoi. Policja i kobiety zablokowały uliceCzytaj dalej

Śmierć strażaka z Legionowa

To już kolejna śmierć strażaka z powiatu legionowskiego, o której informujemy w ostatnim czasie na Wawa Info. Dnia 15 listopada pisaliśmy o śmierci Dariusza Popisa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie.

"W żalu przyszło nam poinformować, że na wieczną służbę odszedł dh Dariusz Popis. Wielu z nas stawiając swoje pierwsze kroki miało okazję posiąść od niego wiedzę nie tylko na temat pożarnictwa [*]" - wspominali zmarłego inni członkowie legionowskiej załogi strażackiej.

Tragiczne wieści z Warszawy

W kwietniu donosiliśmy na Wawa Info o śmierci dwóch strażaków z Warszawy. 14 kwietnia zmarł w wieku 46 lat asp. Mariusz Makowiecki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 5 na Pradze-Północ.

Z kolei 26 kwietnia w wieku 50 lat zmarł st. asp. w stanie spoczynku Robert Popieluch z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W pamięci współpracowników Robert Popieluch zapisał się jako wspaniały strażak, kolega i przyjaciel.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacjiNowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
  2. Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - Wideo
  3. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji
  4. Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin
  5. Nie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobą
  6. Smutna wiadomość o Agacie Młynarskiej, trwa walka o zdrowie. Wiemy, w jakim jest stanie
  7. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News