wawainfo.pl
Centrum Zdrowia Dziecka ogranicza wizyty

Cezary, CC BY-SA 3.0

Koronawirus. Centrum Zdrowia Dziecka ograniczyło wizyty pacjentów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka wydał polecenie, by ograniczyć ilość odwiedzin w placówce. Powodem jest sytuacja epidemiologiczna w związku z zachorowaniami na grypę i potencjalne zagrożenie koronawirusem.

Koronawirus i grypa

Informację opublikowano na stronie instytutu. "Ze względu na sytuację epidemiologiczną (zachorowania na grypę oraz potencjalne zagrożenie wirusem SARS-CoV-2) od dnia dzisiejszego wprowadzam ograniczenie dostępu dorosłych osób odwiedzających IPZCD. W przypadku hospitalizacji dziecka -  wraz z nim może przebywać tylko jeden opiekun faktyczny, bez objawów infekcji wirusowej." - czytamy w poleceniu z poniedziałku, które podpisał dyrektor, dr n. med Marek Migdał.

Ani jednego przypadku w Polsce

Do momentu opublikowania tego artykułu, w Polsce nie było ani jednego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Epidemia która rozpoczęła się pod koniec 2019 roku w chińskim Wuhanie, zdążyła rozprzestrzenić się po całym świecie. Każdego dnia przybywa zarażonych, rośnie także bilans ofiar śmiertelnych. Należy jednak pamiętać, że wraz z wzrostem liczby chorych, przybywa też osób wyleczonych. Takich osób również są tysiące. Większość ofiar to osoby starsze i te które przed zarażeniem miały problemy z odpornością.

Objawy koronawirusa

Najczęstsze objawy jakie wiążą się z koronawirusem to gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Z kolei badania klatki piersiowej chorego, wykazują typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. Aby sprawdzić czy ktoś jest chory, trzeba wykonać odpowiednie testy w laboratorium. Pierwsze wyniki testów dostępne są zazwyczaj w ciągu 24 - 48 godzin. W Warszawie testy wykonuje szpital przy ul.Wolskiej i laboratorium Państwowego Zakładu Higieny. W Polsce jest kilkaset osób, u których zachodzi podejrzenie zarażeniem koronawirusa. Wszystkie są pod stałą opieką lekarzy. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Wawer

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >