wawainfo.pl > Wiadomości > Koronawirus. Centrum Zdrowia Dziecka ograniczyło wizyty pacjentów
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Koronawirus. Centrum Zdrowia Dziecka ograniczyło wizyty pacjentów

Centrum Zdrowia Dziecka ogranicza wizyty
Cezary, CC BY-SA 3.0

Koronawirus i grypa

Informację opublikowano na stronie instytutu. "Ze względu na sytuację epidemiologiczną (zachorowania na grypę oraz potencjalne zagrożenie wirusem SARS-CoV-2) od dnia dzisiejszego wprowadzam ograniczenie dostępu dorosłych osób odwiedzających IPZCD. W przypadku hospitalizacji dziecka -  wraz z nim może przebywać tylko jeden opiekun faktyczny, bez objawów infekcji wirusowej." - czytamy w poleceniu z poniedziałku, które podpisał dyrektor, dr n. med Marek Migdał.

Ani jednego przypadku w Polsce

Do momentu opublikowania tego artykułu, w Polsce nie było ani jednego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Epidemia która rozpoczęła się pod koniec 2019 roku w chińskim Wuhanie, zdążyła rozprzestrzenić się po całym świecie. Każdego dnia przybywa zarażonych, rośnie także bilans ofiar śmiertelnych. Należy jednak pamiętać, że wraz z wzrostem liczby chorych, przybywa też osób wyleczonych. Takich osób również są tysiące. Większość ofiar to osoby starsze i te które przed zarażeniem miały problemy z odpornością.

Objawy koronawirusa

Najczęstsze objawy jakie wiążą się z koronawirusem to gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Z kolei badania klatki piersiowej chorego, wykazują typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. Aby sprawdzić czy ktoś jest chory, trzeba wykonać odpowiednie testy w laboratorium. Pierwsze wyniki testów dostępne są zazwyczaj w ciągu 24 - 48 godzin. W Warszawie testy wykonuje szpital przy ul.Wolskiej i laboratorium Państwowego Zakładu Higieny. W Polsce jest kilkaset osób, u których zachodzi podejrzenie zarażeniem koronawirusa. Wszystkie są pod stałą opieką lekarzy. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: Wawer
Powiązane