Miała być agencja nieruchomości, a były "mieszkaniówki". Wielka akcja CBŚP na Mazowszu

Autor Karolina Kraushar - 19 Sierpnia 2020
CBŚP akcja w SiedlcachŹródło: cbsp.policja.pl

CBŚP pod okiem mazowieckiej Prokuratury Krajowej przeprowadziło akcję, dzięki której udało się rozwiązać sześć agencji towarzyskich tzw. "mieszkaniówek". W agencjach od połowy 2018 roku mogło pracować nawet 60 kobiet. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób oraz przechwycili narkotyki i broń. Według ustaleń służb nielegalny biznes działał pod przykrywką agencji nieruchomości.

CBŚP zatrzymało pięć osób

CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji oraz pod okiem prokuratury przeprowadzili akcję, która miała rozwiązać nielegalne czerpanie korzyści finansowych z nierządu innych osób. Działania służb odbyły się w Siedlcach oraz okolicznych miejscowościach. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać pięć podejrzanych osób, w wieku od 30 do 59 lat oraz zlikwidować sześć nielegalnych agencji towarzyskich.

cbspcbsp1cbsp2

CBŚP przeprowadziło przeszukanie

Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć środki odurzające: kokainę, amfetaminę oraz marihuanę, a także broń palna. Mundurowi zabezpieczyli również sprzęt, który mógł służyć do uprawy konopi. Policjantom udało się ustalić miejsca, w których kobiety świadczyły usługi seksualne oraz gdzie przechowywano narkotyki.

Ustalenia CBŚP

Według ustaleń Centralnego Biura śledczego Policji podejrzani uruchomili nielegalny biznes tzw. "mieszkaniówek" w połowie 2018 roku. Przez ten czas w agencjach mogło pracować nawet 60 kobiet. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z nierządu - informuje biuro prasowe CBŚP.

Grozi im 15 lat więzienia

Nielegalny interes według wstępnych ustaleń był prowadzony pod przykrywką agencji nieruchomości. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem liczby osób podejrzanych o zarabianie na przestępczej działalności. Pięć osób usłyszało już zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Dwóm podejrzanym dodatkowo zarzuca się wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jedna osoba podejrzana jest również o nielegalne posiadanie broni. Wobec czterech osób zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News