Miała być agencja nieruchomości, a były "mieszkaniówki". Wielka akcja CBŚP na Mazowszu

Autor Karolina Kraushar - 19 Sierpnia 2020
CBŚP akcja w SiedlcachŹródło: cbsp.policja.pl

CBŚP pod okiem mazowieckiej Prokuratury Krajowej przeprowadziło akcję, dzięki której udało się rozwiązać sześć agencji towarzyskich tzw. "mieszkaniówek". W agencjach od połowy 2018 roku mogło pracować nawet 60 kobiet. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób oraz przechwycili narkotyki i broń. Według ustaleń służb nielegalny biznes działał pod przykrywką agencji nieruchomości.

CBŚP zatrzymało pięć osób

CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji oraz pod okiem prokuratury przeprowadzili akcję, która miała rozwiązać nielegalne czerpanie korzyści finansowych z nierządu innych osób. Działania służb odbyły się w Siedlcach oraz okolicznych miejscowościach. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać pięć podejrzanych osób, w wieku od 30 do 59 lat oraz zlikwidować sześć nielegalnych agencji towarzyskich.

cbspcbsp1cbsp2

Dzisiaj grzeje:
1. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"
2. Nawet nie przyjdzie ci do głowy, za co jeszcze wlepią mandat 500 zł. Zapamiętasz na długo

CBŚP przeprowadziło przeszukanie

Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć środki odurzające: kokainę, amfetaminę oraz marihuanę, a także broń palna. Mundurowi zabezpieczyli również sprzęt, który mógł służyć do uprawy konopi. Policjantom udało się ustalić miejsca, w których kobiety świadczyły usługi seksualne oraz gdzie przechowywano narkotyki.

Od września bardzo duże zmiany w Polsce. Przed chwilą ujawniono co ministerstwo chce zmienić w związku z koronawirusemOd września bardzo duże zmiany w Polsce. Przed chwilą ujawniono co ministerstwo chce zmienić w związku z koronawirusemCzytaj dalej

Ustalenia CBŚP

Według ustaleń Centralnego Biura śledczego Policji podejrzani uruchomili nielegalny biznes tzw. "mieszkaniówek" w połowie 2018 roku. Przez ten czas w agencjach mogło pracować nawet 60 kobiet. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z nierządu - informuje biuro prasowe CBŚP.

Grozi im 15 lat więzienia

Nielegalny interes według wstępnych ustaleń był prowadzony pod przykrywką agencji nieruchomości. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem liczby osób podejrzanych o zarabianie na przestępczej działalności. Pięć osób usłyszało już zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Dwóm podejrzanym dodatkowo zarzuca się wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jedna osoba podejrzana jest również o nielegalne posiadanie broni. Wobec czterech osób zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

CKE zapowiada zmiany. Wielu uczniów będzie zadowolonychCKE zapowiada zmiany. Wielu uczniów będzie zadowolonychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle trafił do szpitala, bliscy współpracownicy proszą o modlitwę. Niespodziewane, tragiczne doniesienia, chodzi o znanego kardynała
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Legendarny sklep z zagranicy właśnie wchodzi do Polski. Już jutro o godzinie 10 wielkie otwarcie pierwszej placówki
  4. Bon turystyczny w praktyce. Masz dwie minuty, potem blokada
  5. Dramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegóły
  6. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Padły bardzo dosadne słowa, mało kto się spodziewał
Media obiegła smutna informacja. Nie żyje Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News