wawainfo.pl
CBŚP akcja w Siedlcach

cbsp.policja.pl

Miała być agencja nieruchomości, a były "mieszkaniówki". Wielka akcja CBŚP na Mazowszu

19 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

CBŚP pod okiem mazowieckiej Prokuratury Krajowej przeprowadziło akcję, dzięki której udało się rozwiązać sześć agencji towarzyskich tzw. "mieszkaniówek". W agencjach od połowy 2018 roku mogło pracować nawet 60 kobiet. Funkcjonarius

CBŚP zatrzymało pięć osób

CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji oraz pod okiem prokuratury przeprowadzili akcję, która miała rozwiązać nielegalne czerpanie korzyści finansowych z nierządu innych osób. Działania służb odbyły się w Siedlcach oraz okolicznych miejscowościach. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać pięć podejrzanych osób, w wieku od 30 do 59 lat oraz zlikwidować sześć nielegalnych agencji towarzyskich.

CBŚP przeprowadziło przeszukanie

Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć środki odurzające: kokainę, amfetaminę oraz marihuanę, a także broń palna. Mundurowi zabezpieczyli również sprzęt, który mógł służyć do uprawy konopi. Policjantom udało się ustalić miejsca, w których kobiety świadczyły usługi seksualne oraz gdzie przechowywano narkotyki.

Ustalenia CBŚP

Według ustaleń Centralnego Biura śledczego Policji podejrzani uruchomili nielegalny biznes tzw. "mieszkaniówek" w połowie 2018 roku. Przez ten czas w agencjach mogło pracować nawet 60 kobiet. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z nierządu - informuje biuro prasowe CBŚP.

Grozi im 15 lat więzienia

Nielegalny interes według wstępnych ustaleń był prowadzony pod przykrywką agencji nieruchomości. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem liczby osób podejrzanych o zarabianie na przestępczej działalności. Pięć osób usłyszało już zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Dwóm podejrzanym dodatkowo zarzuca się wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jedna osoba podejrzana jest również o nielegalne posiadanie broni. Wobec czterech osób zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >
Na klatce w bloku przy ul. Wiatracznej zmarł 66-letni mężczyzna

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >
Dwa ciała w samochodzie przed centrum handlowym

Wiadomości

Dwa ciała znalezione w samochodzie przed centrum handlowym

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa podpisała umowę na III linie metra

Czytaj więcej >