wawainfo.pl
cba w ratuszu

Google Street View

CBA weszło do warszawskiego ratusza. Chodzi o korupcję, będzie śledztwo

7 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

CBA wkroczyło do warszawskiego ratusza. Funkcjonariusze Centralnego Biura antykorupcyjnego przeszukali Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Działania prowadzone są w sprawie tzw. afery polickiej.

CBA w warszawskim ratuszu

CBA wkroczyło do stołecznego ratusza. Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne: „Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przeprowadzili przeszukania w kilku miejscach w województwie mazowieckim i wielkopolskim, w tym w miejscach zamieszkania: byłego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, byłego funkcjonariusza Policji, przedsiębiorcy, a także w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy”.

Tzw. afera policka dotarła do Warszawy

CBA przekazało informację, że działania prowadzone na terenie stołecznego ratusza są związane z tzw. aferą policką. "Sprawa jest wynikiem uzyskania materiału dowodowego w ramach śledztwa dotyczącego działania na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A." tłumaczy CBA. Zgromadzony przez agentów CBA materiał dowodowy zostanie poddany analizie.

Afera policka - o co chodzi?

CBA prowadzi wielowątkowe śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. "Postępowanie dotyczy między innymi decyzji o inwestycji - zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu, wyrządzenia szkody na kwotę ponad 87 mln zł Zakładom Chemicznym Police S.A., przestępstw przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym oraz utrudniania postępowania karnego" wyjaśnia Centralne Biuro Antykorupcyjne. Pod koniec lipca CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego prezesa Zakładów Chemicznych Police. Prokuratura Regionalna w Szczecinie postawiła mu zarzuty dotyczące m.in. oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności w związku z zakupem akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A. Co więcej, w czerwcu zarzuty usłyszeli również pozostali członkowie zarządu Zakładów Chemicznych Police.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >