CBA weszło do warszawskiego ratusza. Chodzi o korupcję, będzie śledztwo

Autor Alicja Guz - 7 Października 2020
cba w ratuszuŹródło: Google Street View

CBA wkroczyło do warszawskiego ratusza. Funkcjonariusze Centralnego Biura antykorupcyjnego przeszukali Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Działania prowadzone są w sprawie tzw. afery polickiej.

CBA w warszawskim ratuszu

CBA wkroczyło do stołecznego ratusza. Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne: „Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przeprowadzili przeszukania w kilku miejscach w województwie mazowieckim i wielkopolskim, w tym w miejscach zamieszkania: byłego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, byłego funkcjonariusza Policji, przedsiębiorcy, a także w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy”.

Dzisiaj grzeje:
1. Wraca obowiązek noszenia maseczek. Warszawa trafi do żółtej strefy. Co jeszcze muszą wiedzieć mieszkańcy?
2. Abonament RTV w 2021 roku będzie wyższy. Ale nie wszyscy muszą go płacić, lista zwolnionych zaskakuje długością
3. W Warszawie zawyją syreny. Rzecznik ratusza wyjaśnia, mieszkańcy powinni się przygotować

Tzw. afera policka dotarła do Warszawy

CBA przekazało informację, że działania prowadzone na terenie stołecznego ratusza są związane z tzw. aferą policką. "Sprawa jest wynikiem uzyskania materiału dowodowego w ramach śledztwa dotyczącego działania na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A." tłumaczy CBA. Zgromadzony przez agentów CBA materiał dowodowy zostanie poddany analizie.

Afera policka - o co chodzi?

CBA prowadzi wielowątkowe śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. "Postępowanie dotyczy między innymi decyzji o inwestycji - zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu, wyrządzenia szkody na kwotę ponad 87 mln zł Zakładom Chemicznym Police S.A., przestępstw przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym oraz utrudniania postępowania karnego" wyjaśnia Centralne Biuro Antykorupcyjne. Pod koniec lipca CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego prezesa Zakładów Chemicznych Police. Prokuratura Regionalna w Szczecinie postawiła mu zarzuty dotyczące m.in. oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności w związku z zakupem akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A. Co więcej, w czerwcu zarzuty usłyszeli również pozostali członkowie zarządu Zakładów Chemicznych Police.

Rolnicy paraliżują Polskę. Na ulice leje się gnojowica, wszystko jest zablokowaneRolnicy paraliżują Polskę. Na ulice leje się gnojowica, wszystko jest zablokowaneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja ostrzega: nie nosisz maseczki, ale masz przy sobie zaświadczenie? Możesz trafić do więzienia
  2. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  3. Nowe obostrzenia szybciej niż się spodziewaliśmy. Na ulice wyjdzie policja, będą nowe zakazy
  4. Zwierzę zakleszczyło się w ciężarówce. Dramatyczna akcja strażaków
  5. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News