wawainfo.pl
koronawirus

pexels

Bycie frankowiczem w dobie koronawirusa

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

redakcja wawa info

Udostępnij:

W aktualnej sytuacji wiele osób posiadających kredyt we frankach żyje z poczuciem braku stabilności i bezpieczeństwa finansowego. Dodatkowo nastroje światowej gospodarki próbującej poradzić sobie z koronakryzysem nie napawają optymizmem. Czy

Frankowicze najnowsze informacje śledzą z niepokojem

Waluta CHF w ostatnich miesiącach dynamicznie notowała zarówno wzrosty, jak i spadki. Frank szwajcarski w okresie pandemii osiągnął najwyższy kurs w ciągu ostatnich 10 lat. Za 1 CHF było trzeba zapłacić 4,36 zł. Ile kosztuje frank dzisiaj (lipiec 2020)? Aktualnie kurs CHF oscyluje w okolicach 4,20 zł. Osoby posiadające kredyt w rodzimej walucie są w znacznie korzystniejszej sytuacji, dzięki decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych. Jednak nie dotyczy to osób z kredytami w CHF. Frankowicze mogą ewentualnie liczyć na wakacje kredytowe, które są tylko tymczasowym rozwiązaniem i nie rozwiązują  problemu na zawsze.

Pomoc dla frankowiczów – obietnice z góry

Temat ten pojawił się również na ustach kandydatów na prezydenta, którzy zmierzą się w II turze wyborów 12 lipca. Kandydat Rafał Trzaskowski ogłosił, że będzie chciał wesprzeć rząd w zakresie pomocy dla frankowiczów. Natomiast Prezydent Andrzej Duda otwarcie przyznał, że tylko częściowo zrealizował zobowiązanie co do przewalutowania kredytów. Czy obietnice wyborcze mogą uspokoić osoby, którym franki szwajcarskie spędzają sen z powiek? Realizacja deklaracji wyborczych może zająć jeszcze długi czas, dlatego warto samodzielnie szukać najbardziej optymalnego rozwiązania, aby ułatwić sobie życie z frankiem. Wielu frankowiczów szuka pomocy na grupach oraz forach dedykowanych dla osób, które spłacają kredyt w walucie CHF.

Co z kredytami we frankach? Można sobie ułatwić życie

Patrząc na opinie analityków, wykresy i kurs franka, prognozy mogą niepokoić. Frankowi kredytobiorcy zastanawiają się, czy można kupić walutę taniej, aby mimo niesprzyjającej sytuacji na rynkach rata kredytu nie nadwyrężała jeszcze bardziej budżetu domowego? Można! Wystarczy przyjrzeć się ofercie kantorów internetowych, które pozwalają kupić CHF online, na znacznie korzystniejszych warunkach niż przy wymianie w banku. Dla przykładu platforma Walutomat.pl pozwala w prosty sposób sprawdzić oraz porównywać średni kurs franka (tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/), a następnie wybrać najkorzystniejszą ofertę od innych klientów platformy - działa to w pewnym sensie na zasadzie giełdy, gdzie kurs oferowany w serwisie jest konkurencyjny do ofert banków czy kantorów stacjonarnych.

Artykuł sponsorowany

redakcja wawa infoAutor

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Polecamy

Zapraszamy na galę charytatywną Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi

Czytaj więcej >
euro kantor online

Polecamy

Jak oszczędzać w euro walucie?

Czytaj więcej >
ZTM

Polecamy

Stanął pierwszy eko-przystanek w Warszawie. Czy zielone wiaty "wyrosną" w całej stolicy?

Czytaj więcej >
Antonow An-255

Polecamy

Rozładowują największy samolot świata. Antonow An-225 już w Polsce

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia Biedronka

Polecamy

Od dziś ważne zmiany dla klientów, sklepy zmieniają godziny pracy. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Tesco

Czytaj więcej >
Najlepsze restauracje w Warszawie według TripAdvisor

Polecamy

5 najlepszych restauracji w Warszawie według TripAdvisor

Czytaj więcej >