Pilne ostrzeżenie IMGW. Nad Mazowsze wracają burze, znów będzie niebezpiecznie

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Lipca 2020
burzaŹródło: Pixabay (autor: AbelEscobar)

Burza znów uprzykrzy życie mieszkańcom Mazowsza (i nie tylko). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział, że istnieje aż 70-procentowe prawdopodobieństwo burzy z gradem w woj. mazowieckim i innych częściach Polski.

Burza z gradem nadciąga nad Mazowsze

Burza, jak zapowiadają eksperci, ma się rozpocząć o godz. 18 i potrwać do 3 w nocy. IMGW na swoim profilu na Twitterze zapowiedziało, że w związku z "gorącą" sytuacją pogodową, rozpoczyna swój live stream, czyli relację na żywo ze zmian, które dziś będzie nam fundować pogoda. Ogłoszono alert pomarańczowy - II stopnia.

Mazowsze "pomarańczowe" na mapie - co to oznacza?

Alert II stopnia wskazuje, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności". Można spodziewać się zakłóceń. Wskazane jest dostosowanie planów do warunków pogodowych. Zalecana jest duża ostrożność i śledzenie komunikatów, aktualizowanych wraz z rozwojem sytuacji pogodowej. W sytuacji zagrożenia należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News