wawainfo.pl > Wiadomości > Sklepy właśnie ogłosiły. Kolejne zmiany w godzinach robienia zakupów
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Sklepy właśnie ogłosiły. Kolejne zmiany w godzinach robienia zakupów

Sklep Biedronka na ulicy Bosmańskiej w Gdyni.
Wikimedia Commons, Pomeranian, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/ [zdjęcie wykadrowane]

Biedronka zmienia zasady funkcjonowania 

W związku z ogłoszonymi w środę nowymi limitami klientów w sklepach Biedronka zmienia zasady funkcjonowania. Od soboty (07.11) co najmniej do 29 listopada w sklepach o powierzchni do 100 mkw. przebywać będzie mogła tylko 1 osoba na 10 mkw. W większych sklepach limit ten pozostanie bez zmian: 1 osoba na 15 mkw.

Przy tak rygorystycznych limitach powstaje ryzyko, że przed sklepami tworzyć się będą długie kolejki, co będzie powodować frustrację wśród klientów, ale też niejednokrotnie zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Biedronka postanowiła zapobiec takim sytuacjom.

Sklepy czynne całodobowo

W związku z rygorystycznymi limitami klientów, które mają zacząć obowiązywać od soboty, Biedronka zadecydowała, że w najbliższym czasie 400 sklepów sieci funkcjonować będzie całodobowo, a 2300 z nich będzie mieć godziny otwarcia przedłużone co najmniej do godziny 23.

Warszawiacy, którzy słysząc doniesienia o tłoku w galeriach handlowych, obawiali się, że podobne sceny powtórzą się w sklepach spożywczych, mogą odetchnąć z ulgą. Całodobowy dostęp do części sklepów pozwoli rozrzedzić ruch i ułatwi zachowanie dystansu pomiędzy klientami.

Lidl i Kaufland przedłużają godziny otwarcia

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, podobne kroki poczyniły także inne sieci handlowe. Lidl również zadecydował, że część sklepów sieci funkcjonować będzie w trybie całodobowym. Z kolei wiele sklepów Tesco będzie otwartych do północy.

Przez całą dobę otwartych jest od 5 listopada 16 placówek sieci Kaufland. Przedłużanie godzin otwarcia sklepów nie jest jednak regułą w branży. Według portalu wirtualnemedia.pl sieci takie jak Auchan, Dino, Spar, E.Leclerc na razie się na to nie zdecydowały.

Godziny dla seniorów

Do 29 listopada we wszystkich sklepach spożywczych w dni robocze niezmiennie obowiązują godziny dla seniorów. "Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia" - czytamy na portalu rządowym.

Dzięki temu starsze osoby mogą unikać niepotrzebnego przebywania w tłumie ludzie, w mniejszym stopniu narażając się na zakażenie koronawirusem. Należy pamiętać, że godziny dla seniorów nie obowiązują jednak w sklepach budowlanych czy odzieżowych.

Tagi: zakupy sklepy
Powiązane