wawainfo.pl
Sklep Biedronka na ulicy Bosmańskiej w Gdyni.

Wikimedia Commons, Pomeranian, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/ [zdjęcie wykadrowane]

Sklepy właśnie ogłosiły. Kolejne zmiany w godzinach robienia zakupów

9 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W związku z eskalacją epidemii koronawirusa Biedronka, Lidl i Kaufland w Warszawie wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu swoich sklepów. Wiele z nich funkcjonować będzie całodobowo, a część przedłuży godziny otwarcia. Wiąże się to z nowymi limitami i

Biedronka zmienia zasady funkcjonowania 

W związku z ogłoszonymi w środę nowymi limitami klientów w sklepach Biedronka zmienia zasady funkcjonowania. Od soboty (07.11) co najmniej do 29 listopada w sklepach o powierzchni do 100 mkw. przebywać będzie mogła tylko 1 osoba na 10 mkw. W większych sklepach limit ten pozostanie bez zmian: 1 osoba na 15 mkw.

Przy tak rygorystycznych limitach powstaje ryzyko, że przed sklepami tworzyć się będą długie kolejki, co będzie powodować frustrację wśród klientów, ale też niejednokrotnie zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem. Biedronka postanowiła zapobiec takim sytuacjom.

Sklepy czynne całodobowo

W związku z rygorystycznymi limitami klientów, które mają zacząć obowiązywać od soboty, Biedronka zadecydowała, że w najbliższym czasie 400 sklepów sieci funkcjonować będzie całodobowo, a 2300 z nich będzie mieć godziny otwarcia przedłużone co najmniej do godziny 23.

Warszawiacy, którzy słysząc doniesienia o tłoku w galeriach handlowych, obawiali się, że podobne sceny powtórzą się w sklepach spożywczych, mogą odetchnąć z ulgą. Całodobowy dostęp do części sklepów pozwoli rozrzedzić ruch i ułatwi zachowanie dystansu pomiędzy klientami.

Lidl i Kaufland przedłużają godziny otwarcia

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, podobne kroki poczyniły także inne sieci handlowe. Lidl również zadecydował, że część sklepów sieci funkcjonować będzie w trybie całodobowym. Z kolei wiele sklepów Tesco będzie otwartych do północy.

Przez całą dobę otwartych jest od 5 listopada 16 placówek sieci Kaufland. Przedłużanie godzin otwarcia sklepów nie jest jednak regułą w branży. Według portalu wirtualnemedia.pl sieci takie jak Auchan, Dino, Spar, E.Leclerc na razie się na to nie zdecydowały.

Godziny dla seniorów

Do 29 listopada we wszystkich sklepach spożywczych w dni robocze niezmiennie obowiązują godziny dla seniorów. "Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia" - czytamy na portalu rządowym.

Dzięki temu starsze osoby mogą unikać niepotrzebnego przebywania w tłumie ludzie, w mniejszym stopniu narażając się na zakażenie koronawirusem. Należy pamiętać, że godziny dla seniorów nie obowiązują jednak w sklepach budowlanych czy odzieżowych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >