wawainfo.pl > Ulice > Będzie bezpieczniej i wygodniej dla pieszych. Ul. Sokratesa się zmieni
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Będzie bezpieczniej i wygodniej dla pieszych. Ul. Sokratesa się zmieni

Ulica Sokratesa zostanie przebudowana
zdm.waw.pl

Ulica Sokratesa na Bielanach zostanie gruntownie przebudowana. Pojawi się więcej przestrzeni dla pieszych i dodatkowy pas zieleni.

Przebudowa ulicy Sokratesa ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i wygody pieszych. - Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym zatwierdziło właśnie projekt nowej organizacji ruchu, a Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się już do zlecenia prac - przekazał zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski.

>

Prace mają potrwać do pięciu miesięcy, a kierować nimi będzie Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Zmiany będą miały na celu uspokojenie ruchu na ulicy Sokratesa, gdzie obecnie dostępne są po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, w związku z czym kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość i wyprzedzają na przejściach dla pieszych.

Po przebudowie na większej części ulicy kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu w każdą stronę. Jezdnia będzie poszerzona tylko na skrzyżowaniach z ul. Kasprowicza i ul. Wólczyńską.

Z kolei skrzyżowania przy ul. Kaliszówka i ul. Petofiego zastąpione zostaną przez ronda. Ponadto w niektórych miejsach pojawi się pas przedzielający jezdnie.

Zmiany mają zapobiec wypadkom spowodowanym nadmierną prędkością i wyprzedzaniem, do jakich dochodziło w minionych latach na ulicy Sokratesa. - Zamontowane tam dwa lata temu progi zwalniające zostaną usunięte, bo będą już niepotrzebne - tłumaczy dyrektor Biura Zarządzania Ruchem Drogowym Tamás Dombi.

Przejścia dla pieszych na ul. Sokratesa zostaną skrócone i zabezpieczone azylami. Poszerzony zostanie także chodnik po północno-zachodniej stronie ulicy.

Chodnik po południowo-zachodniej stronie ulicy zamieni się w ciąg pieszo-rowerowy. Powstaną również dodatkowe pasy zieleni i ogrody deszczowe separujące różne rodzaje ruchu. Przeprowadzony zostanie też remont nawierzchni i wymiana oświetlenia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: zdm.waw.pl

Powiązane