Polityk chce kontroli w sprawie przylotu Antonowa do Polski. Podjął już pierwsze kroki, procedura się rozpoczęta

Autor Mateusz Kobyłka - 16 Kwietnia 2020
an-225Źródło: Wikimedia Commons/Lutz Blohm

Przewodniczący partii Nowoczesna Adam Szłapka złożył wniosek o kontrolę w Ministerstwie Aktywów Państwowych i spółkach KGHM oraz Lotos. Poseł zarzuca władzom niegospodarność w związku z transportem sprzętu medycznego samolotem An-225 Mrija. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

An-225 - przewodniczący Nowoczesnej zarzuca niegospodarność

Jak wynika z informacji zamieszczonej na Twitterze, Adam Szłapka złożył do Prezesa NIK Adama Banasia pismo z prośbą o kontrolę w Ministerstwie Aktywów Państwowych i spółkach należących do skarbu państwa: KGHM i Lotos. Z pisma wynika, że według obliczeń posła transport sprzętu medycznego z Chin można było zorganizować dużo mniejszym kosztem. Według Szłapka operacja mogła kosztować nie 12 mln zł, a 1,5 mln zł. Zdjęcia wnętrza Antonowa znajdziecie TUTAJ.

Wniosek o kontrolę w ministerstwie

Kontrola miałaby sprawdzić, czy dostawa samolotem An-225 Mrija (zdjęcia z przylotu Antonowa znajdziecie TUTAJ) nie mogła być zorganizowana za mniejsze pieniądze. Poseł opozycji zadaje pytanie o samoloty PLL LOT, które ze względu aktualną trudną sytuację finansową mogłyby wykonać to zlecenie. Dla porównania podaje przykład Czech, które na podobny transport przeznaczyły 1,3 mln euro wynajmując mniejszy samolot AN-124.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News