Pojazdy jeżdżą bardzo wolno, policja pilnuje ruchu. Zator w Alejach Ujazdowskich

Autor Julian Bakuła - 17 Listopada 2020
Protest przewoźników w Alejach Ujazdowskich spowodował utrudnienia drogowe.Źródło: Jakub Kaminski/East News

Wskutek protestu przewoźników autokarowych w Alejach Ujazdowskich powstał zator. Przewoźnicy w ślimaczym tempie przejeżdżają przed siedzibą premier, dając wyraz swojemu sprzeciwowi wobec godzących w branżę obostrzeń koronawirusowych. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia.

Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówPrzez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówCzytaj dalej

Protest w Alejach Ujazdowskich

We wtorek po południu w Alejach Ujazdowskich w Warszawie - podobnie jak w innych polskich miastach - rozpoczął się protest przewoźników autokarowych przeciw obostrzeniom koronawirusowym, które z dnia na dzień pozbawiły branżę dochodów.

W ramach protestu przewoźnicy w ślimaczym tempie jeżdżą w te i we wte Alejami Ujazdowskimi przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie urzęduje odpowiedzialny za wprowadzenie obostrzeń premier Mateusz Morawiecki.

Aleje Ujazdowskie zablokowane przez przewoźników

W związku z protestem w Alejach Ujazdowskich podróżujący tamtędy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień drogowych. "Prowadzone przez nas przedsiębiorstwa praktycznie w jeden dzień zostały pozbawione przychodów. Rodzinne firmy przewozowe, budowane niejednokrotnie przez wiele pokoleń, oparte wyłącznie o polski kapitał, dzisiaj bankrutują" - przywołuje słowa organizatorów blokady TVN Warszawa.

Inicjatorzy protestu podkreślają, że podobne obostrzenia godzące w rentowność przewoźnictwa autokarowego wprowadzono w związku epidemią koronawirusa także w innych krajach europejskich.

Spadek przychodów w branży sięgnął od 75 do nawet 100 procent. Przewoźnicy oczekują jednak, że rząd wyjdzie naprzeciw temu wyzwaniu i zaoferuje im wsparcie.

Dzisiaj grzeje:
1.Powstanie kolejny tymczasowy szpital w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy zostanie otwarty
2. Zagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widać
3. Sytuacja w Warszawie jest coraz gorsza. Mimo pomocy mieszkańców, interesy upadają

Niebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapaćNiebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapaćCzytaj dalej

To nie pierwszy taki protest

Nie jest to pierwszy tego rodzaju protest przewoźników autokarowych, a wobec nieresponsywności rządu w kwestii postulatów przewoźników niewykluczone jest, że wkrótce znowu zdecydują się oni na tego rodzaju blokadę.

Ostatnia odbyła się 30 października, kiedy to - jak relacjonuje TVN Warszawa - około 100 autokarów, autobusów i busów zablokowało ruch w samym centrum Warszawy. Była to akcja niezapowiedziana.

Andrzej Duda porozmawia z przewoźnikami

Po godzinie 16:00 na facebookowej stronie Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych (PSPA) pojawiła się informacja, że prezydent Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli branży na spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

"W odpowiedzi na skierowany przez nas APEL o pomoc dla branży międzynarodowych przewozów pasażerskich, dzisiaj rano PSPA zaproszono na spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

Spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą odbędzie się w najbliższy piątek i będzie poświęcone dramatycznej sytuacji przewoźników autobusowych" - czytamy we wpisie opublikowanym przez PSPA na Facebooku.

❗️❗️❗️ Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych zaproszone na spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą...

Opublikowany przez PSPA Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych Wtorek, 17 listopada 2020

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieZniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez popularny nawyk wylądował na stole operacyjnym. Przez lata nie wiedział, co mu dolega
  2. Porsche przewróciło ciężarówkę. Cud, że nie doszło do eksplozji
  3. Brutalny napad na starsze małżeństwo. Zaatakowano ich, gdy zbierali grzyby w mazowieckim lesie
  4. Pracownicy warszawskiego biurowca usłyszeli głośny huk i uderzenie w okno. Na miejscu pojawili się szybko funkcjonariusze
  5. Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzje
  6. Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnuje
  7. Carrefour z niespotykaną do tej pory promocją. Market oferuje produkty nawet za 1 zł

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News