wawainfo.pl
Protest przewoźników w Alejach Ujazdowskich spowodował utrudnienia drogowe.

Jakub Kaminski/East News

Pojazdy jeżdżą bardzo wolno, policja pilnuje ruchu. Zator w Alejach Ujazdowskich

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Wskutek protestu przewoźników autokarowych w Alejach Ujazdowskich powstał zator. Przewoźnicy w ślimaczym tempie przejeżdżają przed siedzibą premier, dając wyraz swojemu sprzeciwowi wobec godzących w branżę obostrzeń koronawirusowych. Kierowcy

Protest w Alejach Ujazdowskich

We wtorek po południu w Alejach Ujazdowskich w Warszawie - podobnie jak w innych polskich miastach - rozpoczął się protest przewoźników autokarowych przeciw obostrzeniom koronawirusowym, które z dnia na dzień pozbawiły branżę dochodów. 

W ramach protestu przewoźnicy w ślimaczym tempie jeżdżą w te i we wte Alejami Ujazdowskimi przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie urzęduje odpowiedzialny za wprowadzenie obostrzeń premier Mateusz Morawiecki. 

Aleje Ujazdowskie zablokowane przez przewoźników

W związku z protestem w Alejach Ujazdowskich podróżujący tamtędy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień drogowych. "Prowadzone przez nas przedsiębiorstwa praktycznie w jeden dzień zostały pozbawione przychodów. Rodzinne firmy przewozowe, budowane niejednokrotnie przez wiele pokoleń, oparte wyłącznie o polski kapitał, dzisiaj bankrutują" - przywołuje słowa organizatorów blokady TVN Warszawa. 

Inicjatorzy protestu podkreślają, że podobne obostrzenia godzące w rentowność przewoźnictwa autokarowego wprowadzono w związku epidemią koronawirusa także w innych krajach europejskich.

Spadek przychodów w branży sięgnął od 75 do nawet 100 procent. Przewoźnicy oczekują jednak, że rząd wyjdzie naprzeciw temu wyzwaniu i zaoferuje im wsparcie.

To nie pierwszy taki protest

Nie jest to pierwszy tego rodzaju protest przewoźników autokarowych, a wobec nieresponsywności rządu w kwestii postulatów przewoźników niewykluczone jest, że wkrótce znowu zdecydują się oni na tego rodzaju blokadę.

Ostatnia odbyła się 30 października, kiedy to - jak relacjonuje TVN Warszawa - około 100 autokarów, autobusów i busów zablokowało ruch w samym centrum Warszawy. Była to akcja niezapowiedziana. 

Andrzej Duda porozmawia z przewoźnikami

Po godzinie 16:00 na facebookowej stronie Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych (PSPA) pojawiła się informacja, że prezydent Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli branży na spotkanie w Pałacu Prezydenckim. 

"W odpowiedzi na skierowany przez nas APEL o pomoc dla branży międzynarodowych przewozów pasażerskich, dzisiaj rano PSPA zaproszono na spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

Spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą odbędzie się w najbliższy piątek i będzie poświęcone dramatycznej sytuacji przewoźników autobusowych" - czytamy we wpisie opublikowanym przez PSPA na Facebooku.

[EMBED-1059]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Ulice

Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ulice

Mieszkańcy Warszawy czekali bardzo długo, ale w końcu jest. Ważne oświadczenie urzędu miasta

Czytaj więcej >

Ulice

Pierwsze skutki nowego prawa drogowego. Coraz mniej ofiar

Czytaj więcej >

Ulice

Fotoradary na Moście Poniatowskiego zaczęły działać, posypią się mandaty

Czytaj więcej >

Ulice

Tłok w komunikacji miejskiej. Miasto Jest Nasze publikuje zdjęcia

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News

Ulice

Awaria wodociągowa przy Alei Waszyngtona

Czytaj więcej >