wawainfo.pl
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 24.07.2019. Konferencja ws. obchodow 75. rocznicy Powstania Warszawskiego w stolecznym ratuszu. W czasie konferencji podpisano Apel do mieszkancow. N/z: dyrektorka koordynatorka, ds. kultury i komunikacji spolecznej Aldona Machnowska-Gora.

Jan Bielecki/East News

Jest nowa wiceprezydent Warszawy. Zastąpi zdymisjonowanego Rabieja

18 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Zdymisjonowanego za nieuzgodniony z Trzaskowskim urlop w środku epidemii Pawła Rabieja na stanowisku wiceprezydenta Warszawy zastąpi Aldona Machnowska-Góra. Ta nominacja to element szerszych zmian w zarządzie miasta. Kim jest Aldona Machnowska-G&oa

Nowy zarząd miasta: Aldona Machnowska-Góra

W środę (18.11,) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił nowy skład zarządu miasta. Na stanowisko wiceprezydent mianowana została Aldona Machnowska-Góra, która - tak jak dotychczas - ma się zajmować kulturą, ale poza tym także polityką społeczną i mieszkalnictwem.

Z kolei wiceprezydent Renata Kaznowska odpowiadająca dotychczas za edukację i sport zajmie się odtąd także polityką zdrowotną. Wiceprezydent Robert Soszyński poza dotychczasowymi obowiązkami odpowiadać ma także za kwestie związane z reprywatyzacją. Bez zmian pozostanie zakres obowiązków wiceprezydenta Michała Olszewskiego.

Koordynator Justyna Glusman w dalszym ciągu zajmować się będzie ochroną środowiska, miejską zielenią oraz walką z kryzysem klimatycznym, a nowo powołana koordynator Karolina Zdrodowska odpowiadać ma za Centrum Komunikacji Społecznej oraz za Biuro Rozwoju Gospodarczego. 

Aldona Machnowska-Góra zastąpi Pawła Rabieja

- Budżet miasta jest w bardzo trudnej sytuacji - wspomniał również prezydent miasta, przedstawiając nowy skład zarządu miasta. - W związku z tym skupiamy się na tym, co najważniejsze, na tych najważniejszych priorytetach, no i do tego potrzebny jest dobry, silny zespół - tłumaczył ogłoszone dziś zmiany kadrowe Trzaskowski.

Nie jest jednak tajemnicą, że powołanie Aldony Machnowskiej-Góry na stanowisko wiceprezydent Warszawy wiąże się z wcześniejszym zdymisjonowaniem z tego stanowiska Pawła Rabieja. Miał on bez wiedzy i zgody prezydenta Trzaskowskiego udać się na urlop zagraniczny w samym środku epidemii, co było szczególnie bulwersujące z uwagi na fakt, że odpowiadał w mieście za służbę zdrowia.

Kim jest wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra?

Jak podaje portal onet.pl, nowa wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra jest zaufaną współpracowniczką prezydenta Rafała Trzaskowskiego, dla którego miała wspólnie z Konradem Niklewiczem opracowywać zwycięski program wyborczy, gdy Trzaskowski kandydował na prezydenta miasta. 

Aldona Machnowska-Góra skończyła studia w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Próbowała swoich sił jako aktora na deskach Teatru Konsekwentnego, Potem jednak zajęła się organizacją życia kulturalnego w Warszawie, poza wspomnianym Teatrem Konsekwentnym kierując także teatrem w Starej Prochowni czy tworząc teatr WARSawy.

Aldona Machnowska-Góra: walka, by nikt nie został za burtą

- Musimy walczyć o spójność społeczną i o to, by - jak to się mówi eufemistycznie - nikt nie został za burtą - przywoje słowa nowej wiceprezydent Warszawy Aldony Machnowskiej-Góry portal onet.pl.

Podczas środowej konferencji prasowej Aldona Machnowska-Góra tłumaczyła, że obejmowany przez nią pion społeczny odpowiadać ma za pomoc najsłabszym mieszkańcom, którzy najbardziej ucierpieli na sytuacji pandemicznej - np. seniorom czy osobom bezdomnym.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >