90-letnia kobieta utnkęła w płonącym mieszkaniu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Autor Mateusz Dolak - 22 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: zdjęcie ilustracyjne

Ta historia mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie odwaga i bohaterstwo strażaka z Przasnysza. 90-letnia kobieta utknęła w płonącym mieszkaniu i nie miała jak uciekać. Rafał Smoliński bez wahania zaryzykował swoje życie i wbiegł do mieszkania, by ratować kobietę.

Pożar mieszkania

Pożar wybuchł na czwartym piętrze. Część lokatorów bloku ewakuowała się przed budynek, a na miejsce wezwano straż pożarną.

Kiedy przed blok przyjechały pierwsze zastępy, z okna wychodziły płomienie. Świadkowie poinformowali strażaków, że w płonącym mieszkaniu została 90-letnia kobieta.

Sąsiedzi nie mogli jej ewakuować, bo w lokalu szalały płomienie i panowało bardzo duże zadymienie.

Wyciekło nagranie z marszu antycovidowców. Policjant zbijał piątkę z antymaseczkowcemWyciekło nagranie z marszu antycovidowców. Policjant zbijał piątkę z antymaseczkowcemCzytaj dalej

Wąż z wodą zaklinował się na klatce

Jak relacjonują strażacy, jako pierwszy na pomoc ruszył starszy sekcyjny Rafał Smoliński. Ratownik otrzymał zadanie, aby przy zabezpieczeniu w prąd wody szybkiego natarcia oraz środki ochrony dróg oddechowych, udać się do płonącego mieszkania wraz z innym strażakiem z roty.

Niestety, na trzecim piętrze wąż z wodą zaklinował się w elementach barierki. Strażak wiedząc, że w środku przebywa starsza kobieta odstąpił od zasad bezpieczeństwa i na własne ryzyko wszedł do lokalu.

Bohater

Okazało się, że w przeszłości mieszkał w sąsiednim bloku i znał rozkład pomieszczeń. Dzięki temu szybko odnalazł poszkodowaną. Starsza kobieta stała przy drzwiach balkonowych. Była owinięta firaną, a ze stresu stawiała opór i nie pozwalała się poruszyć.

Strażak zareagował jednak w sposób opanowany i bezpiecznie ewakuował emerytkę ochraniając ją własnym ciałem. Po przekazaniu kobiety ratownikom medycznym, strażak powrócił do akcji i brał udział w działaniach gaśniczych.

Komendant Powiatowy pogratulował strażakowi wzorowej postawy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: policja

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News