wawainfo.pl
wypadki w warszawie

policja

35 osób nie żyje, ponad tysiąc rannych. Liczba wypadków i ofiar wypadków w Warszawie maleje

24 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

W 2019 roku w Warszawie zanotowano ponad 900 wypadków na drogach. Niestety, mimo dobrych statystyk, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Rekordowo niska liczba wypadków drogowych

W 2019 roku na ulicach Warszawy doszło do 905 wypadków drogowych. To najniższy wynik od czasu prowadzenia statystyki przez miasto. Zdarzały się wzrosty jak i spadki liczby wypadków, jednak nigdy nie zanotowano tak niskiego wyniku jak w 2019 roku. Ubiegły rok pod względem statystycznym budzi optymizm, odnotowano poprawę w niemal wszystkich aspektach bezpieczeństwa ruchu drogowego w stolicy.  Liczba rannych wyniosła 1031 osób, z czego tylko 102 to przypadki w ciężkim stanie. Niestety nie obyło się bez ofiar. Na drogach zginęło 35 osób.

Najgorzej było w 2013 roku

Najwięcej wypadków w Warszawie od 2010 roku zanotowano w 2013 roku. W tamtym czasie na ulicach stolicy doszło do ponad 1200 wypadków, w wyniku których 74 osoby straciły życie, a rannych zostało, aż 1368 uczestników ruchu drogowego. 

Podobnie było w 2016 roku

Wyniki zbliżone do tych z 2019 roku odnotowano trzy lata wcześniej, w 2016 r., niestety niska liczba wypadków drogowych nie przełożyła się na niską ilość zabitych na warszawskich drogach - zginęły 54 osoby, a prawie 1037 zostało rannych. Znacznie wyższe w 2016 roku były także liczby dotyczące wypadków z udziałem pieszych - 398, z czego 33 osoby zginęły. W zeszłym roku zdarzeń tych było o wiele mniej - 302, zginęło 21 osób. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >