Magda Gessler sprzedaje zupy za złotówkę. Wyjątkowa akcja w jej warszawskiej restauracji

Autor Natalia Godek - 28 Grudnia 2020
Gessler MagdaŹródło: East News

Zostały już tylko cztery dni akcji “Zupa za złotówkę” prowadzonej przez Magdę Gessler. Znana restauratorka w swoim lokalu “U Fukiera” sprzedaje posiłki za symboliczną cenę i już teraz zapowiada, że będzie kontynuować to przedsięwzięcie w przyszłości. Ta akcja jest znakomitym przykładem jak łączyć przyjemne z pożytecznym, bowiem zyskali na niej zarówno potrzebujący seniorzy, jak i dotknięta pandemią restauracja.

Wyjątkowa akcja znanej restauracji

Jeszcze tylko do końca grudnia osoby powyżej 60. roku życia mogą skorzystać ze specjalnej akcji “Zupa za złotówkę” w restauracji “U Fukiera” prowadzonej przez znaną restauratorkę Magdę Gessler.

Wyjątkowe przedsięwzięcie trwa przez cały miesiąc i ma na celu wsparcie seniorów, którzy od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-15.00 mogą podejść do restauracyjnego okienka i za symboliczną złotówkę dostać rozgrzewający posiłek.

- Zupa za złotówkę jest rano kiedy nie ma dużo ludzi, kiedy przychodzą naprawdę tylko ci, którzy są głodni. A po południu już tej zupy za złotówkę nie ma. Ona jest dla potrzebujących wsparcia. Potem są ci, którzy chcą napić się po prostu na zimnym powietrzu grzanego wina - tłumaczyła restauratorka w programie “Uwaga! Koronawirus”.

Posiłki rozdawała właścicielka

W ciągu miesiąca były dni, w których Magda Gessler osobiście pojawiła się “U Fukiera”. Wtedy też akcję przedłużono do późnych godzin wieczornych, a posiłki z okienka wydawała sama właścicielka. - Zupa za złotówkę! To ja, Magda Gessler, halo! Chodźcie, chodźcie bliżej - serdecznie nawoływała i zapraszała. - Dzisiaj jest dyspensa i jedzą wszyscy, nie tylko seniorzy! - mówiła Gessler.

Niebywały dramat na drodze. Bus Poczty Polskiej rozbity, dwie osoby nie żyją,10 jest rannychNiebywały dramat na drodze. Bus Poczty Polskiej rozbity, dwie osoby nie żyją,10 jest rannychCzytaj dalej

Różnorodne dania

Kucharze pracujący u restauratorki odpowiadają za wyjątkowe i różnorodne menu. W ramach akcji postarali się, aby każdego dnia serwować gościom inną zupę. Wśród nich były między innymi krem z dyni, żurek na prawdziwkach, kapuśniak, zupa ziemniaczana na wędzonce ze śląska czy też klasyczna rozgrzewająca pomidorowa.

Restauratorka zdaje sobie sprawę, że dania wychodzące z jej kuchni są bardzo dobrej jakości oraz że sama Gessler jest osobą bardzo znaną. Świadczyć o tym mogły długie kolejki, które ustawiały się pod okienkiem “U Fukiera”. Na komplementy od gości, którym zupy smakowały Gessler śmiało odpowiadała - Ja wiem!.

Będzie kontynuacja akcji

Cała akcja odbiła się bardzo głośnym echem w sieci. Na facebookowym profilu restauracji od początku można było przeczytać bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Klienci i internauci byli pod wrażeniem, cieszyli się i serdecznie gratulowali restauratorce pomysłu i realizacji tej wyjątkowej inicjatywy.

Magda Gessler zapowiedziała też, że przedsięwzięcie “Zupa za złotówkę” będzie kontynuowane w nadchodzących latach. - W przyszłości wprowadzimy tę akcję do okienka na dole - obiecała. Nie ma wątpliwości, że na tej działalności skorzystali zarówno potrzebujący seniorzy, jak i znana restauracja.

Rozdawanie zupy

Wspierajmy gastro

Mimo takich przedsięwzięć nie da się zapomnieć, że w czasie pandemii biznes gastronomiczny zdecydowanie podupadł (pisaliśmy o tym tutaj). Wprowadzane przez rząd obostrzenia mocno uderzyły w branżę i spowodowały kryzysy. Część lokali zupełnie upadła, inne podniosły się z wielkim trudem. Te ocalałe starają się radzić sobie dzięki różnorodnym ofertom dań na wynos lub z dowozem. Dlatego też weźmy pod uwagę nasze ulubione knajpy i ich popandemiczną przyszłość, która jak na razie jawi się w czarnych barwach i zamówmy posiłek. Być może to jedno danie zdecyduje o tym czy w przyszłości będziemy jeszcze mogli się wybrać w nasze ulubione miejsca.

źródło: wawainfo.pl, uwaga.tvn.pl
zdjęcie główne: East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News