wawainfo.pl
Gessler Magda

East News

Magda Gessler sprzedaje zupy za złotówkę. Wyjątkowa akcja w jej warszawskiej restauracji

28 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Zostały już tylko cztery dni akcji “Zupa za złotówkę" prowadzonej przez Magdę Gessler. Znana restauratorka w swoim lokalu “U Fukiera" sprzedaje posiłki za symboliczną cenę i już teraz zapowiada, że będzie kontynuować to prze

Wyjątkowa akcja znanej restauracji

Jeszcze tylko do końca grudnia osoby powyżej 60. roku życia mogą skorzystać ze specjalnej akcji “Zupa za złotówkę” w restauracji “U Fukiera” prowadzonej przez znaną restauratorkę Magdę Gessler. 

Wyjątkowe przedsięwzięcie trwa przez cały miesiąc i ma na celu wsparcie seniorów, którzy od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-15.00 mogą podejść do restauracyjnego okienka i za symboliczną złotówkę dostać rozgrzewający posiłek.

- Zupa za złotówkę jest rano kiedy nie ma dużo ludzi, kiedy przychodzą naprawdę tylko ci, którzy są głodni. A po południu już tej zupy za złotówkę nie ma. Ona jest dla potrzebujących wsparcia. Potem są ci, którzy chcą napić się po prostu na zimnym powietrzu grzanego wina - tłumaczyła restauratorka w programie “Uwaga! Koronawirus”.

Posiłki rozdawała właścicielka

W ciągu miesiąca były dni, w których Magda Gessler osobiście pojawiła się “U Fukiera”. Wtedy też akcję przedłużono do późnych godzin wieczornych, a posiłki z okienka wydawała sama właścicielka. - Zupa za złotówkę! To ja, Magda Gessler, halo! Chodźcie, chodźcie bliżej - serdecznie nawoływała i zapraszała. - Dzisiaj jest dyspensa i jedzą wszyscy, nie tylko seniorzy! - mówiła Gessler.

Różnorodne dania

Kucharze pracujący u restauratorki odpowiadają za wyjątkowe i różnorodne menu. W ramach akcji postarali się, aby każdego dnia serwować gościom inną zupę. Wśród nich były między innymi krem z dyni, żurek na prawdziwkach, kapuśniak, zupa ziemniaczana na wędzonce ze śląska czy też klasyczna rozgrzewająca pomidorowa

Restauratorka zdaje sobie sprawę, że dania wychodzące z jej kuchni są bardzo dobrej jakości oraz że sama Gessler jest osobą bardzo znaną. Świadczyć o tym mogły długie kolejki, które ustawiały się pod okienkiem “U Fukiera”. Na komplementy od gości, którym zupy smakowały Gessler śmiało odpowiadała - Ja wiem!. 

Będzie kontynuacja akcji

Cała akcja odbiła się bardzo głośnym echem w sieci. Na facebookowym profilu restauracji od początku można było przeczytać bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Klienci i internauci byli pod wrażeniem, cieszyli się i serdecznie gratulowali restauratorce pomysłu i realizacji tej wyjątkowej inicjatywy.

Magda Gessler zapowiedziała też, że przedsięwzięcie “Zupa za złotówkę” będzie kontynuowane w nadchodzących latach. - W przyszłości wprowadzimy tę akcję do okienka na dole - obiecała. Nie ma wątpliwości, że na tej działalności skorzystali zarówno potrzebujący seniorzy, jak i znana restauracja.

Wspierajmy gastro

Mimo takich przedsięwzięć nie da się zapomnieć, że w czasie pandemii biznes gastronomiczny zdecydowanie podupadł (pisaliśmy o tym tutaj). Wprowadzane przez rząd obostrzenia mocno uderzyły w branżę i spowodowały kryzysy. Część lokali zupełnie upadła, inne podniosły się z wielkim trudem. Te ocalałe starają się radzić sobie dzięki różnorodnym ofertom dań na wynos lub z dowozem. Dlatego też weźmy pod uwagę nasze ulubione knajpy i ich popandemiczną przyszłość, która jak na razie jawi się w czarnych barwach i zamówmy posiłek. Być może to jedno danie zdecyduje o tym czy w przyszłości będziemy jeszcze mogli się wybrać w nasze ulubione miejsca.

źródło: wawainfo.pl, uwaga.tvn.plzdjęcie główne: East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Podobne artykuły

Szwajcaria

Rozrywka

Szwajcaria jako kierunek wakacyjny, nie tylko zimą!

Czytaj więcej >
Pusta sala kinowa

Rozrywka

Co dalej z kinem w Pałacu Kultury? Kinoteka niepewna swojej przyszłości

Czytaj więcej >
Nielegalne kluby w Warszawie w czasie pandemii

Rozrywka

Gdzie młodzi imprezują w czasie pandemii? W Warszawie rośnie popularność nielegalnych klubów

Czytaj więcej >
Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska

Rozrywka

Piłkarz Legii przyłapany na karygodnym zachowaniu. Czy poniesie karę?

Czytaj więcej >
Magda Gessler otworzyła nową knajpkę na Wilanowie

Rozrywka

Rosół i pomidorowa za 60 zł, drożdżówka za 15. Magda Gessler ma nową knajpkę, ceny powalają

Czytaj więcej >
warszawa noc księgarń

Rozrywka

"Najbardziej wyjątkowa noc w roku" już jutro. Ponad 200 wydarzeń i atrakcji

Czytaj więcej >