wawainfo.pl > Ulice > Zmiany od 2023 roku! Strefa płatnego parkowania w Warszawie będzie większa
materiał partnerski
materiał partnerski 13.12.2022 17:13

Zmiany od 2023 roku! Strefa płatnego parkowania w Warszawie będzie większa

Pekao-Strefa-platnego-parkowania-w-Warszawie
Materiał promocyjny

Warszawscy kierowcy przywykli już z pewnością do zmian, jakie fundują im władze stołeczne. Kolejne wejdą w życie od 1 stycznia 2023 roku. Tym razem niosą za sobą zarówno pozytywny, jak i negatywny aspekt, bo dotyczą zwiększenia strefy płatnego parkowania w Warszawie o kolejne obszary.

Jak zmieni się kwestia płatnego parkowania w Warszawie od 2023 roku?

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Warszawie dotkną dwóch dzielnic – Mokotowa i Pragi-Północ. Po prawej stronie Wisły zostanie do niej włączony obszar w pobliżu Hallera, który sąsiaduje z obecną granicą strefy płatnego parkowania, a z drugiej strony z ulicą Starzyńskiego. W ramach tego projektu powstanie 1,5 tysiąca ogólnodostępnych miejsc parkingowych oraz dodatkowa pula przeznaczona wyłącznie dla okolicznych mieszkańców.

Po lewej stronie Wisły zostaną zrealizowane dwa projekty, które obejmą obszary Górnego i Dolnego Mokotowa. Nowa strefa płatnego parkowania będzie sięgać aż do ulic Różanej i Gagarina, dzięki czemu kierowcy dostaną do dyspozycji aż 5 tysięcy miejsc parkingowych. Tu również przewidziano dodatkowe miejsca dla mieszkańców. Będzie ich ok. 500.

Wysokość opłat za parking – Warszawa i okolice

Włączenie dodatkowych obszarów do strefy płatnego parkowania w Warszawie to już druga zmiana dla kierowców w ostatnim czasie. Pierwszą było podwyższenie wysokości opłat za postój, które weszło w życie 15 sierpnia 2022 roku.

Ile kosztuje parkowanie w Warszawie po podwyżce? Za kolejne godziny postoju zapłacisz teraz odpowiednio:

pierwsza godzina parkowania – 4,5 zł,

druga godzina parkowania – 5,4 zł,

trzecia godzina parkowania – 6,4 zł,

czwarta i każda kolejna godzina parkowania – 4,5 zł.

Aplikacja do płacenia za parking – ułatwienie dla kierowców

Wraz ze wzrostem opłat za parkowanie podwyższone zostały również kary za ich nieuiszczenie. Jeśli nie zapłacisz za parking, przyjdzie Ci zapłacić karę w wysokości 300 zł lub 200 zł, o ile uda Ci się uregulować należność do 7 dni.

Jak widać, celowe niekupowanie biletu nie popłaca, podobnie jak zapominanie o tym. O ile w przypadku tego pierwszego wszystko zależy od Ciebie, o tyle z tym drugim może Ci pomóc aplikacja do płacenia za parking dostępna w ramach Twojej bankowości mobilnej. Dzięki temu nie musisz szukać parkomatu lub martwić się, czy na pewno zmieścisz się w wybranym czasie postoju. Korzystając z aplikacji, zapłacisz za miejsce parkingowe szybko i bezgotówkowo, a przy tym możesz ustawić płynny czas postoju, który zatwierdzisz po powrocie do auta. Takie rozwiązanie sprawia, że na pewno nie otrzymasz kary za wybór zbyt krótkiego czasu w parkomacie.

 

Artykuł sponsorowany

Tagi:
Powiązane