wawainfo.pl
Wójt gminy Nadarzyn

nadarzyn. tv, Wiktor Majewski

Skandal pod Warszawą. Zastępca wójta chwiał się po wyjściu z pracy. Uciekł policji

7 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Niepokojące zachowanie Janusza Rajkowskiego - zastępcy wójta gminy Nadarzyn. Wójt - Dariusz Zwoliński mówi że jego zastępca źle się czuł, jednak na nagraniu dziennikarza Wiktora Majewskiego Janusz Rajkowski, twierdził, że czuje się b

Niepokojące zachowanie zastępcy

6 maja Wiktor Majewski z nadarzyn.tv około godziny 15.20  otrzymał informację od anonimowego informatora o niepokojącym zachowaniu zastępcy wójta Janusza Rajkowskiego. - Byłem zaniepokojony tą sytuacją, ale nie wchodziłem do urzędu w związku z sytuacją epidemiologiczną. Chwile po godzinie 16 zauważyłem jak Dariusz Zwoliński trzyma pod rękę swojego zastępcę - mówi Wiktor Majewski. Zapytaliśmy dziennikarza dlaczego nagrał tę sytuację. - Na wszelki wypadek. Jestem ciągany przez wójta po sądach. Nie chciałem, żeby tym razem sugerował, że kłamię o zaistniałym zdarzeniu - mówi.

Zakaz nagrywania 

Jak przekazał nam Wiktor Majewski, mężczyźni udali się za budynek urzędu, tam zapytał ich - czy wszystko w porządku ze zdrowiem. - Usłyszałem od wójta, że Pan Rajkowski źle się poczuł.  Zaproponowałem wezwanie karetki. Wójt jednak odmówił. Twierdził, że sobie poradzą - mówi Wiktor Majewski. Dziennikarz nagrał rozmowę z urzędnikami. Na nagraniu słyszymy jak wójt zabrania dalszego rejestrowania jego wizerunku, ponieważ jest już po pracy. Warto wspomnieć, że ani wójt, ani jego zastępca nie mieli na twarzy maseczek ochronnych. Na nagraniu słychać jak zastępca zapewnia, że czuje się bardzo dobrze, ale kilka chwil później wójt chwyta go pod rękę i wspólnie kierują się do budynku. 

Uciekł tylnym wyjściem 

Pod Urząd Gminy Nadarzyn niezwłocznie przyjechali funkcjonariusze policji i jak przekazała nam podkom. Karolina Kańka z policji w Pruszkowie Dariusz Zwoliński poddał się badaniu alkomatem, a wynik jego badania wykazał zero promili alkoholu w organizmie. - Zastępca Wójta Gminy Nadarzyn nie został poddany badaniu alkomatem. Policjanci nie zastali go w urzędzie - mówi podkom. Karolina Kańka. - Zanim przyjechała policja Janusz Rajkowski opuścił budynek urzędu tylnym wejściem i wsiadł do czarnego samochodu prowadzonego przez kobietę - twierdzi Wiktor Majewski.

Ciężko pracował w urodziny 

- Po godzinie 16, wychodząc już po sesji rady gminy, spotkaniu z radnymi i sołtysami oraz całym dniu pracy zauważyłem w toalecie przy sekretariacie zastępcę wójta, który wyglądał po prostu źle. Był blady, miał torsje. Poinformował mnie, że dzwonił do żony z prośbą, żeby po niego przyjechała, czuł się słabo i miał zawroty głowy - oświadczył wójt Dariusz Zwoliński.

Zaniepokojony wójt 

- Poprosił, żebym z nim wyszedł na dwór na świeże powietrze. Twierdził, że małżonka zawiezie go do lekarza. Zaniepokojony, wiedząc, że ostatnio Janusz miał problemy zdrowotne wyszedłem z nim na spacer wokół budynku gminy. W czasie jego trwania dobiegł do Nas Wiktor Majewski, który wyraził zaniepokojenie dziwnym zachowaniem Pana Janusza, cały czas nas filmując - czytamy w poście wójta na Facebooku. Chcieliśmy dowiedzieć się, jak sytuację skomentuje zastępca wójta. Niestety jak przekazał nam Urząd Gminy Nadarzyn, Janusz Rajkowski będzie dostępny dopiero w poniedziałek 11 maja. - Jak udało mi się dowiedzieć wczoraj tj. 6 maja Pan Rajkowski obchodził urodziny - podsumowuje Wiktor Majewski. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >