Wypadek na Mazowszu. Pędził jak szalony, dachował i uderzył w dom. W środku była starsza kobieta

Autor Karolina Kraushar - 14 Lipca 2020
Pędził jak szalony, dachował i uderzył w domŹródło: Policja, Otwock

20-latek wjechał w budynek. Wcześniej kilkukrotnie dachował i uszkodził ogrodzenie posesji. Okazało się, że w domu, w którego okno uderzył, w chwili wypadku przebywała 76-letnia kobieta. Mężczyzna, który spowodował zdarzenie, nie miał prawa jazdy, a auto od roku nie posiadało ważnych badań technicznych. Za liczne wykroczenia kierowca samochodu otrzymał mandaty karne o łącznej kwocie 1250 złotych.

Wypadek w Otwocku

Niecodzienne zgłoszenie odebrał w sobotę dyżurny otwockiej policji. Okazało się, że w elewację budynku, który znajduje się przy ulicy Narutowicza, uderzył samochód osobowy marki Alfa Romeo. Za kierownicą pojazdu siedział młody 20-letni kierowca, mieszkaniec gminy Wiązowno. Zanim jednak uderzył w budynek, kilkukrotnie dachował i zniszczył ogrodzenie posesji.

okno

Nikt nie ucierpiał w wyniku wypadku

Funkcjonariusze z otwockiej drogówki ustalili, że w momencie, gdy mężczyzna uderzył w budynek, uszkadzając przy tym elewację i okno, w mieszkaniu przebywała 76-letnia kobieta. Jak informuje nadkom. Daniel Niezdropa z komendy policji w Otwocku, kobieta w wyniku wypadku nie odniosła żadnych obrażeń.

Zbadano, czy mężczyzna był pod wpływem narkotyków

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniejszą przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. - Spowodowało to utratę panowania nad kierownicą i pojazdem - podsumowuje nadkom. Daniel Niezdropa. 20-letniego kierowcę poddano badaniu na obecność alkoholu, był trzeźwy. - Aby upewnić się, czy w organizmie kontrolowanego nie znajdują się niedozwolone środki, kierowcę sprawdzano analizatorem narkotykowym. Urządzenie nie wykazało, aby zażywał środki odurzające - dodaje funkcjonariusz.

Mężczyzna nie miał uprawnień

Podczas przeprowadzonej przez funkcjonariuszy kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Dodatkowo samochód od ponad roku miał nie ważne badania techniczne. Za popełnione wykroczenia 20-latek został ukarany trzema mandatami karnymi o łącznej kwocie 1250 złotych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News