wawainfo.pl
flaga polska

Pixabay

Ważne. Wybory prezydenckie nie rozpoczną się o godzinie 7 we wszystkich lokalach. Dlaczego i gdzie?

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Większość komisji wyborczych będzie pracowała od godziny 7 do 21. Jednak nie wszystkie. Te komisje wyborcze, które zorganizowane są w tzw. placówkach zamkniętych, pracę rozpoczną godzinę

Wybory prezydenckie 2020

W niedzielę 28 czerwca odbędą się w Polsce wybory prezydenckie 2020. Komisje wyborcze, w których wyborcy będą mogli oddać głos na swojego kandydata, będą otwarte od godziny 7 do godziny 21. Są jednak miejsca, w których głosowanie rozpocznie się godzinę później.

Komisje wyborcze w tzw. placówkach zamkniętych

Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie komisje wyborcze powołane w tzw. placówkach zamkniętych swoją pracę rozpoczną o godzinie 8. Takimi placówkami są między innymi szpitale i Domy Pomocy Społecznej. Wyjątkiem od tej zasady jest areszt śledczy. Informację tę potwierdził nam Urząd Dzielnicy Praga-Południe. - We wszystkich komisjach, które, znajdują się w tak zwanych placówkach zamkniętych, wybory zaczynają się godzinę później - powiedział Andrzej Opala z Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. - To nie jest decyzja jednorazowa. Takie jest obowiązujące prawo - dodał.

Dlaczego w szpitalach przesunięto głosowanie?

Przyczyna przesunięcia głosowania o godzinę w komisjach wyborczych powstałych m.in. w szpitalach jest bardzo prosta i racjonalna. Chodzi o to, że rano odbywają się jeszcze badania pacjentów, śniadania i obchody lekarskie. Rozpoczęcie wyborów o godzinie 7 zaburzyłoby codzienną pracę w tzw. placówkach zamkniętych. Przykładem szpitala, w którym pacjenci będą mogli zagłosować godzinę później niż w innych komisjach wyborczych, jest Wojskowy Instytut Medyczny przy ulicy Szaserów na warszawskim Grochowie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >