Ważne. Wybory prezydenckie nie rozpoczną się o godzinie 7 we wszystkich lokalach. Dlaczego i gdzie?

Autor Alicja Guz - 26 Czerwca 2020
flaga polskaŹródło: Pixabay

W niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Większość komisji wyborczych będzie pracowała od godziny 7 do 21. Jednak nie wszystkie. Te komisje wyborcze, które zorganizowane są w tzw. placówkach zamkniętych, pracę rozpoczną godzinę później. Takimi miejscami są m.in. wszystkie szpitale na terenie Warszawy.

Wybory prezydenckie 2020

W niedzielę 28 czerwca odbędą się w Polsce wybory prezydenckie 2020. Komisje wyborcze, w których wyborcy będą mogli oddać głos na swojego kandydata, będą otwarte od godziny 7 do godziny 21. Są jednak miejsca, w których głosowanie rozpocznie się godzinę później.

Dzisiaj grzeje:
1. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Komisje wyborcze w tzw. placówkach zamkniętych

Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie komisje wyborcze powołane w tzw. placówkach zamkniętych swoją pracę rozpoczną o godzinie 8. Takimi placówkami są między innymi szpitale i Domy Pomocy Społecznej. Wyjątkiem od tej zasady jest areszt śledczy. Informację tę potwierdził nam Urząd Dzielnicy Praga-Południe. - We wszystkich komisjach, które, znajdują się w tak zwanych placówkach zamkniętych, wybory zaczynają się godzinę później - powiedział Andrzej Opala z Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. - To nie jest decyzja jednorazowa. Takie jest obowiązujące prawo - dodał.

Dlaczego w szpitalach przesunięto głosowanie?

Przyczyna przesunięcia głosowania o godzinę w komisjach wyborczych powstałych m.in. w szpitalach jest bardzo prosta i racjonalna. Chodzi o to, że rano odbywają się jeszcze badania pacjentów, śniadania i obchody lekarskie. Rozpoczęcie wyborów o godzinie 7 zaburzyłoby codzienną pracę w tzw. placówkach zamkniętych. Przykładem szpitala, w którym pacjenci będą mogli zagłosować godzinę później niż w innych komisjach wyborczych, jest Wojskowy Instytut Medyczny przy ulicy Szaserów na warszawskim Grochowie.

Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat
  3. Pilny komunikat sanepidu. Płyn do dezynfekcji może być szkodliwy, natychmiast go wyrzuć
  4. Kobieta spacerowała po balustradzie na siódmym piętrze. Ledwo stała na nogach
  5. Katastrofa w Warszawie się powtórzyła. 30 lat temu autobus wypadł z mostu na tej samej trasie
  6. Dramatyczna sytuacja w regionie Polski. Burza dokonała olbrzymich zniszczeń, nagrania i zdjęcia zwalają z nóg
Dramatyczna relacja pasażerki. Jechała autobusem, który nagle spadł z wiaduktuDramatyczna relacja pasażerki. Jechała autobusem, który nagle spadł z wiaduktuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News