Ogromne zaskoczenie w Warszawie. Głosowali zupełnie inaczej niż cała Polska. Kto wygrał w stolicy?

Autor Alicja Guz - 28 Czerwca 2020
Wyniki wyborów prezydenckich 2020Źródło: wawainfo.pl

Wybory prezydenckie 2020 wyniki. Po godzinie 21 poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. W całej Polsce najwięcej głosów zdobył Andrzej Duda, którego poparło 41,8 procent głosujących. Jak głosowali mieszkańcy dużych miast, w tym Warszawiacy? Kto zdobył największe zaufanie wyborców w większych aglomeracjach? Jak wygląda rozkład głosów w wyborach prezydenckich w Warszawie?

Wybory prezydenckie 2020. Kto wygrał?

Punktualnie o godzinie 21 zamknięto lokale wyborcze. W mediach ogłoszono pierwsze sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. W Polsce najwięcej głosów zdobył Andrzej Duda (41,8 proc.) a na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski obecny prezydent Warszawy z poparciem (30,4 proc.). O szczegółach sondażowych wyników pisaliśmy tutaj:

Andrzej Duda - 41,8 procent
Rafał Trzaskowski - 30,4 procent
Szymon Hołownia - 13,3 procent
Krzysztof Bosak - 7,4 procent
Robert Biedroń - 2,9 procent
Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 procent
Marek Jakubiak - 0,5 procent
Paweł Tanajno - 0,3 procent
Waldemar Witkowski - 0,3 procent
Stanisław Żółtek - 0,3 procent
Mirosław Piotrowski - 0,2 procent

Dzisiaj grzeje:
1. Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażę
2. Biedronka obniża od dzisiaj ceny. Już wiemy, co kupisz taniej

Jak głosowała Warszawa?

Warszawa głosowała zupełnie inaczej niż wsie i małe miejscowości. Wybory prezydenckie na wsi wygrał obecny prezydent z wynikiem 54,7 proc. Z kolei z sondaży wynika, że na Rafała Trzaskowskiego głosowało tam tylko 19,8 proc. Andrzej Duda zwyciężył także w miastach do 50 tys. mieszkańców - miał poparcie wynoszące 37,9 proc. Rafał Trzaskowski był na drugim miejscu i poparło go 32,8 proc. głosujących. Im większy ośrodek miejski, tym poparcie dla Trzaskowskiego było wyższe. Z badań IPSOS wynika, że Rafał Trzaskowski wygrał z Andrzejem Dudą w Warszawie. Według IPSOS, na kandydata Koalicji Obywatelskiej w dużych miastach (201-500 tys.) głosowało 37,8 proc. wyborców, a w największych aglomeracjach - powyżej 500 tys.- 47,2 proc. W miastach powyżej 500 tys mieszkańców na Andrzeja Dudę zagłosowało tylko 24,7 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie 2020 w Warszawie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Karolinę Gałecką, rzecznik prasową Urzędu m.st. Warszawy, ogólna liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach prezydenckich 2020 w Warszawie wyniosła 1 346 428 osób. Według danych przekazanych przez PKW na godzinę 17 frekwencja wyborcza wynosiła w stolicy 54,76 procent.

Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażęFala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mam talent znika z anteny TVN. Marcin Prokop poprowadzi zupełnie inny program
  2. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Jak wyglądały wybory prezydenckie w Warszawie? (galeria z waszych zdjęć)
  4. Samolot spadł na ziemię w pobliżu lotniska. Maszyna rozbiła się w lesie w Warszawie
  5. Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażę
  6. Mało kto wie, co łączy Eleni z bratem męża. Nie chodzi tylko o więzy rodzinne, fani przecierają oczy ze zdumienia
Kobieta spacerowała po balustradzie na siódmym piętrze. Ledwo stała na nogachKobieta spacerowała po balustradzie na siódmym piętrze. Ledwo stała na nogachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News