Pilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coli

Autor Mateusz Dolak - 20 Listopada 2020
PilneŹródło: wawainfo.pl

W próbce wody pobranej ze stacji uzdatniania w Osiecku (mazowieckie, powiat otwocki) na początku listopada wykryto bakterie coli. W związku z tym, do wody dodawany będzie podchloryn sodu, który ma ją odkazić. Na stronie gminy pojawił się komunikat w tej sprawie.

Bakterie coli w wodzie

Bakterie coli znajdowały się w próbce pobranej 2 listopada. Wodociągi nie zdecydowały się zamykać ujęcia. W zamian za to rozpoczęto dozowanie podchlorynu sody do wody.

- Podchloryn będzie dodawany w takiej ilości, aby nie przekroczyć dopuszczalnej wartości chloru w wodzie przeznaczonej do spożycia. W trakcie dozowania woda będzie na bieżąco badana przez Laboratorium - czytamy w komunikacie z 5 listopada.

Poseł zdradził, jakie miasto ma być stolicą podzielonego Mazowsza. Padł również konkretny terminPoseł zdradził, jakie miasto ma być stolicą podzielonego Mazowsza. Padł również konkretny terminCzytaj dalej

Badanie wody

20 listopada na stronie gminy Osieck pojawił się kolejny komunikat do mieszkańców.

W międzyczasie dwa niezależne laboratoria pobrały próbki do dwóch niezależnych badań. - Wykonane na podstawie próbek pobranych w dniach 5 i 9 listopada nie wykazały obecności żadnych bakterii - brzmi umieszczona informacja.

Dozowanie sodu zostanie utrzymane do soboty (21 listopada).

DZISIAJ GRZEJE:
1.
Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje
2. Uwaga, uderzenie zimy. Ostrzeżenie 1 stopnia dla 2 regionów. Turyści na północy muszą szczególnie uważać
3. Luksusowe auto roztrzaskało się, kierowca nie żyje. Media podają, że zginął milioner z Warszawy

Dalsze kroki

Gmina informuje, że 30 listopada ma odbyć się kolejne badania. Od jego wyniku zależało będzie jakie dalsze kroki zostaną podjęte.

- W przypadku stwierdzenia nieobecności bakterii woda nie będzie dalej chlorowana, natomiast jeśli bakterie znowu się pojawią, wznowimy dozowanie podchlorynu sodu - podaje gmina Osieck.

Polsat ujawnił kiedy rząd zniesie obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki ma podjąć decyzjęPolsat ujawnił kiedy rząd zniesie obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki ma podjąć decyzjęCzytaj dalej

Czym jest podchloryn sodu?

Podchloryn sodu (NaOCl) to sól sodowa kwasu podchlorawego. Jest to nieorganiczny związek chemiczny stosowany do dezynfekcji zawierający chlor. To substancja biobójcza, która skutecznie usuwa wirusy. Podchlorynu sodu używa się do odkażania wody basenowej czy do celów stomatologicznych - przepłukiwania kanałów zębowych.

Podchloryn sodu o wysokim stężeniu aktywnego chloru np. 16 procent stosuje się do produkcji środków chemicznych do sprzątania. Te sprawdzą się w pomieszczeniach użytku publicznego (toalety, baseny, łaźnie), a także do dezynfekcji poszczególnych urządzeń (armatura sanitarna, muszle klozetowe, pisuary, sprzęty sanitarne).

Informacja wodociągi OsieckInformacja zamieszona na stronie Urzędu Gminy Osieck

Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyjeGigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże Narodzenie
  2. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  3. Policja zatrzymała ją podczas Strajku Kobiet. Sąd właśnie podjął decyzję w sprawie aresztu dla Izy
  4. Tak zachowywała się Marta Lempart podczas protestu w Warszawie. Policja opublikowała nagranie
  5. Znów się zaczęło, policja zamknęła okolice Sejmu. Ratusz ostrzega, komunikacja na objazdach
  6. 5 lat temu przez kilka miesięcy szukała ją cała Polska. Dziś na grobie Ewy Tylman widać poruszające zdanie
  7. Kontrole już ruszyły. Zapukać mogą i do twoich drzwi, kara wynosi 681 zł

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News