Ścieki znów wleciały do Wisły. Władze się tłumaczą, mieszkańcy są oburzeni

Autor - 23 Czerwca 2020
Nieczystości wyciekły do Wisły. Wszystko przez obfite opady deszczuŹródło: Pixabay

Z kolektora przy ulicy Farysa na warszawskich Młocinach do Wisły wyciekły ścieki. O sytuacji poinformował mieszkaniec Bielan. Rzecznik Wód Polskich potwierdził, że w Wiśle znalazły się nieczystości. Jednak jak powiedział nam rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, do Wisły została odprowadzona deszczówka. Woda płynęła rurami kanalizacyjnymi, a to mogło spowodować pojawienie się zanieczyszczeń w rzece.

Wyciek do Wisły

O sprawie poinformował prezes Wód Polskich, który po zgłoszeniach od mieszkańców Warszawy udał się na miejsce. - W nocy kolektorem burzowym leciały ścieki komunalne - mówił podczas wystąpienia na kolektorze Przemysław Daca. Stwierdził, że zanieczyszczeń było tak dużo, że nie mieściły się w kolektorze i leciały terenem zielonym należącym do obszaru Natura 2000. Cały obszar zaścielony był odpadami komunalnymi - głównie papierem toaletowym. Podczas konferencji prezes przyznał, że MPWIK może zrzucać ścieki do Wisły, ale nie może robić tego częściej niż 10 razy w roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagłe oświadczenie. Szumowski powiedział, kiedy wróci obowiązek noszenia maseczek
2. Deszcz pieniędzy dla Polaków. Błyskawiczne decyzje, niemal 100% pozytywnych

Wyciek do Wisły był kontrolowany

O obecność nieczystości w rzece zapytaliśmy rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. - To nie była awaria, ani wyciek ścieków. W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z nawalnymi deszczami, w takich przypadkach duże ilości wody deszczowej odprowadzane są sieciami kanalizacyjnymi do Wisły. Jest to zgodna z prawem procedura i w pełni kontrolowany zrzut wody - tłumaczy Marek Smółka z MPWiK w Warszawie. - Jeśli w przyszłości ponownie dojdzie do obfitych opadów również zrzucimy nadmiar wody sieciami kanalizacyjnymi do Wisły. Oczywiście w związku z tym, że woda transportowana jest sieciami kanalizacyjnymi może dojść do przemieszczenia się nieczystości - dodaje Marek Smółka.

Konieczne jest zabezpieczenie.

Co o przedostawaniu się nieczystości do rzeki sądzą Wody Polskie? - Konieczne jest zabezpieczenie, które nie dopuści do ponownego zanieczyszczenia środowiska. Potrzebny jest realny program, który uniemożliwi przedostawanie się ścieków do Wisły - powiedział Sergiusz Kieruzel z Wód Polskich.

Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?Nagłe oświadczenie ministerstwa zdrowia. Sklepy nie będą obsługiwały klientów bez maseczek?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski podjął nagłą decyzję. Niespodziewany krok na kilka dni przed wyborami
  2. Z ostatniej chwili. Wielka gwiazda światowego sportu poważnie chora. Media przekazały dramatyczne wieści
  3. Zalane ulice. Drogi znów płyną. Bardzo duże utrudnienia w Warszawie
  4. Potężny huk, a potem pożar. Znów płoną auta w Warszawie
  5. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zabiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmieci
  6. Wszystko w dniu urodzin Kaczyńskiej. Mamy zdjęcia, mówią same za siebie
Poważny wypadek na Mazowszu. Kierowca volkswagena potrącił pracowników budowy. Cztery osoby rannePoważny wypadek na Mazowszu. Kierowca volkswagena potrącił pracowników budowy. Cztery osoby ranneCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News