wawainfo.pl > Kultura > Warsztaty fotograficzne i wystawa dla miłośników Warszawy - niesamowite zdjęcia z okresu PRL-u
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 03:30

Warsztaty fotograficzne i wystawa dla miłośników Warszawy - niesamowite zdjęcia z okresu PRL-u

Warsztaty fotograficzne i wystawa
Warsztaty fotograficzne i wystawa dla miłośników Warszawy - niesamowite zdjęcia z okresu PRL-u

Wystawa „Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka” pokazuje zakamarki i uroki stolicy sprzed pół wieku. Poznaj wydarzenia towarzyszące.

Stare fotografie to nie tylko ciekawostki, lecz także potężne źródło wiedzy o Warszawie i jej mieszkańcach. Na wystawie będziemy mogli przyjrzeć się architekturze, trendom panującym w modzie, perełkom motoryzacji i wielu innym smaczkom. A może rozpoznasz osoby uwiecznione na zdjęciach?

Krystyniak kierował obiektyw aparatu na rzadko fotografowane miejsca. Jego uwagę przykuwały stare niszczejące kamienice, architektoniczne kontrasty, trudne warunki mieszkalne, codzienność lokalnej społeczności. To niezwykła okazja, aby zobaczyć tak realistyczny i wielowątkowy portret tej części Warszawy – mówi Adam Lisiecki, kurator wystawy.

Albert Krystyniak wykonał w latach 1973-76 ponad 260 zdjęć Pragi aparatem Pentacon Six

Wystawa potrwa do 24 października. Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 jest czynne w środę, piątek i niedzielę w godzinach od 11:00 do 18:00, a w czwartek i sobotę od 11:00 do 20:00. Bilety są w cenach 5/3 zł. W czwartki wstęp jest bezpłatny.

Wśród wydarzeń towarzyszącym wystawie, w sierpniu znajdziemy m.in.:

  • 12 sierpnia (czwartek) 18.00 Oprowadzanie kuratorskie – W czasie oprowadzania poznamy genezę wystawy fotografii Alberta Krystyniaka, przybliżymy sylwetkę tego fotografika i  zagłębimy się w historię Pragi lat 70.

>

Muzeum

>
>
>