wawainfo.pl
Mieszkańcy nie chcę placu zabaw

Jan Bielecki/East News

Mieszkańcy nie chcą budżetu obywatelskiego. Protestują przeciwko realizacji projektu, mają dobry powód

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Mieszkańcy Dolinki Służewieckiej nie chcą realizacji projektu w ramach budżetu obywatelskiego, który zakładał powstanie placu zabaw. Bronią natury i korytarza ekologicznego. Zarząd Zieleni uważa, że miasto musi zrealizować zwycięski projekt.

Mieszkańcy bronią dzikiej natury

Mieszkańcy bronią dzikiej natury i korytarza ekologicznego, który łączy Wilanów i Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Nie chcą realizacji projektu budowy placu zabaw w Dolince Służewieckiej, który wygrał w konkursie budżetu obywatelskiego. Obawiają się, że ucierpi na tych flora i fauna.

Niespodziewany obrót spraw komentuje Zarząd Zieleni, który przyznaje, że miasto musi zrealizować zwycięski projekt, a termin realizacji zakłada rozpoczęcie budowy placu zabaw jeszcze w tym roku.

Ludzie mieszkający w Dolince Służewieckiej protestują, a miasto zastanawia się, co zrobić z tym problemem. Plac ma powstać na dzikim terenie między ulicą Bacha a Potokiem Służewieckim. Koszt realizacji to 2 mln złotych.

Zarząd Zieleni nie może zrezygnować z działań

- Umowa z wykonawcą projektu zostanie podpisana na początku przyszłego tygodnia – powiedziała "Faktowi" Anna Stopińska, rzeczniczka Zarządu Zieleni. Zapewniła, że urządzenia będą rozsiane na 11 tys. mkw, co nie powinno wpływać znacząco na stan natury.

Mieszkańcy nie mają jednak zamiaru rezygnować ze swoich działań. Są głusi na argumenty Zarządu Zieleni. Stworzyli petycję powstrzymania inwestycji, którą podpisało już ponad 2 tysiące osób.

W ubiegłą sobotę (21.11.) obywatele zorganizowali w ramach protestu "Pokojowy Spacer po Dolince". Brało w nim udział ponad 200 osób, które są gotowe bronić m.in. domów setek dzikich zwierząt żyjących na tym terenie.

- Dolinka pełni ważną funkcję w ekosystemie. Dolina pełni funkcję korytarza ekologicznego. Jest łącznikiem między Wilanowem a terenami Wyścigów Konnych. Tą drogą przemieszczają się ptaki oraz bobry i jeże - powiedział jeden z przeciwników budowy.

Projekt budżetu obywatelskiego stał się problemem

Natomiast Zarząd Zieleni twierdzi, że inwestycja musi powstać, ponieważ zwyciężyła w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Nie ma obecnie możliwości, aby ją przełożyć lub zmienić lokalizację.

- Realizacja zwycięskich projektów jest obligatoryjna dla władz miasta. Wykonujemy obiekt o charakterze jak najbardziej naturalnym, poza obszarem zwartych zadrzewień cennych przyrodniczo - głosi notatka prasowa na oficjalnej stronie zarządu.

Problemem w tej sytuacji jest jednak fakt, że na projekt głosowali wszyscy warszawiacy, także ci, którzy nie zdają sobie sprawy z wagi utrzymania dolinki w dzikim stanie. Mieszkańcy cały czas przypominają, że w okolicy są już inne place zabaw.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Dolina SłużewieckaInwestycjeWarszawa

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >