wawainfo.pl
veturilo

Wikimedia Commons/Tomasz Kuran (meteor2017)

Warszawiacy chcą znów jeździć na Veturilo. Ratusz pisze do rządu

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Veturilo to jeden z największych systemów rowerowych w Europie. W związku z epidemią rząd wydał zakaz poruszania się za pomocą rowerów miejskich. Co ciekawe, przepis ten nie dotyczy np. elektrycznych hulajnóg. Czy możemy liczyć na zni

Kiedy wrócą rowery miejskie?

System miejskich rowerów Veturilo był bardzo ważnym elementem komunikacji miejskiej stolicy. Wiele osób wybierała tę alternatywę zamiast tłoczenia się w autobusach czy tramwajach. Niestety, wraz z wprowadzeniem obostrzeń dotyczących epidemii nowego wirusa, publiczne rowery zniknęły z ulic Warszawy. Taka decyzja nie dla wszystkich jest zrozumiała. Apel o przywrócenie tej gałęzi komunikacji miejskiej wystosował prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Ratusz apeluje o zniesienie zakazu

Władze miasta zwróciły się do rządu o zniesienie zakazu. Tak wynika z informacji przekazanych przez Wydział Prasowy Urzędu Miasta. Przypomnijmy, że zakaz obowiązywał do 20 kwietnia, jednak został bezterminowo przedłużony. Prezydent będzie starał się o jego zniesienie. Jak przekonuje, byłoby to korzystne rozwiązanie. Według rządowego rozporządzenia, rowery miały służyć jedynie do celów rekreacyjnych. Jednak ratusz przekonuje, że wielu mieszkańców miasta używa ich jako alternatywnego środka lokomocji.

Rowery były dezynfekowane

Firma Nextbike Polska przekonuje, że rowery były regularnie dezynfekowane. Ponadto dbano też o odkażanie ekranów dotykowych w terminalach stacji. W ostatnich tygodniach marca z rowerów korzystało wiele tysięcy osób. Co więcej, większość z wypożyczeń nie trwała dłużej niż 20 min. Pozwala to wykluczyć używanie czysto rekreacyjne. Ciekawym jest również fakt, że zakaz nie dotknął innych alternatyw miejskiego transportu, takich jak hulajnogi czy elektryczne samochody. Z tego powodu ratusz będzie zabiegał o jak najszybsze zniesienie zakazu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >