Uczniowie nie chcieli wejść do szkoły, dyrektorka nagle zasłabła. Co się wydarzyło?

Autor Alicja Guz - 1 Września 2020
szkoła, uczniowie protestująŹródło: Google Street View

Szkoła otwarta, ale uczniowie odmówili wejścia. Niecodzienna sytuacja miała miejsce 1 września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Uczniowie w ten sposób sprzeciwili się decyzji władz powiatu węgrowskiego i wyboru nowej dyrektor placówki. Młodzież apeluje o wysłuchanie.

Szkoła otwarta, uczniów brak

Szkoła w Łochowie nie była przygotowana na takie działanie. 1 września uczniowie odmówili wejścia do budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. W ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec decyzji władz, które powołały nową dyrektorkę placówki. - Sytuacja wygląda tak, że starostwo bezprawnie wybrało dyrektora szkoły i nam się to nie podoba. Uczą nas łamania prawa? No chyba nie tak to powinno wyglądać - powiedziała Klaudia, uczennica trzeciej klasy reporterowi portalu podlasie24.pl.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
2. Niepokojące doniesienia z Wuhan. Chińczycy przerażeni, za chwilę mogą wrócić do punktu wyjścia

Uczniowie wspierają Ewę Sulowską

Jak udało się ustalić reporterom podlasie24.pl, uczniowie murem stoją za byłą dyrektorką. - Przede wszystkim wspieramy panią Ewę Sulowską, która oddała serce tej szkole i którą bardzo lubimy. Zawsze nas wspiera i ma bezpośredni kontakt z uczniami. Chcemy pokazać, że też mamy zdanie i chcemy je pokazać. Liczymy na to, że to coś da. O wchodzeniu dziś do szkoły nie ma mowy. Co będzie jutro? Czas pokaże - stwierdziła trzecioklasistka Beata.

Ludzie godzinami stali w deszczu. Ogromne kolejki do przedszkoliLudzie godzinami stali w deszczu. Ogromne kolejki do przedszkoliCzytaj dalej

Ponad setka uczniów przed szkołą

Przed szkołą w Łochowie protestowała ponad setka uczniów. Jak podaje portal podlasie24.pl, w budynku były władze powiatu węgrowskiego, nowa dyrektor Agnieszka Ludwin, formalnie nadal pełniąca obowiązki wicedyrektor Ewa Sulowska i nauczyciele. W proteście uczniów wspierali rodzice. Jeden z nich w rozmowie z lokalnym portalem powiedział: "Władze powiatu powinny wsłuchać się w nasze apele, tworzymy lokalną wspólnotę, której te władze mają służyć".

Karetka wezwana do szkoły

Jak podaje podlasie24.pl, około godziny 10.30 w związku z zasłabnięciem Ewy Sulowskiej do szkoły wezwano karetkę pogotowia.

Niespodziewana deklaracja prezydenta Warszawy. Jest wściekły, wszystko opisał na swoim profiluNiespodziewana deklaracja prezydenta Warszawy. Jest wściekły, wszystko opisał na swoim profiluCzytaj dalej

Trudny czas przed nową dyrektorką

Agnieszka Ludwin powołana na stanowisko dyrektora szkoły oczekuje współpracy, a powołanie jej na to stanowisko odbiera jako wyzwanie. - Współpraca nie układa się jak widać najlepiej. Dziś w pierwszej kolejności gasimy pożar i staramy się wyciszyć emocje. Będę rozmawiać zarówno z uczniami, nauczycielami, jak i rodzicami - powiedziała w rozmowie z podlesie24.pl.

Uczniowie rozpoczną naukę?

Jak podaje lokalny portal, protestujący uczniowie jeszcze nie wiedzą, czy w środę przyjdą do szkoły. Zapewniają jednak, że nadal będą podejmować działania popierające Ewę Sulowską.

Prezydent pilnie zwołał spotkanie. Sprawa jest poważna, chodzi o życie milionów ludziPrezydent pilnie zwołał spotkanie. Sprawa jest poważna, chodzi o życie milionów ludziCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacja
  2. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji
  3. Ewakuacja w Warszawie. Policja otoczyła teren, na miejsce wezwano saperów
  4. "Rok szkolny przesunięty o dwa tygodnie". Szkoły otrzymały maila, sprawą zajmuje się policja
  5. Armagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki
Takiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaTakiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News