wawainfo.pl
szkoła, uczniowie protestują

Google Street View

Uczniowie nie chcieli wejść do szkoły, dyrektorka nagle zasłabła. Co się wydarzyło?

1 Września 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Szkoła otwarta, ale uczniowie odmówili wejścia. Niecodzienna sytuacja miała miejsce 1 września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Uczniowie w ten sposób sprzeciwili się decyzji władz powiatu węgrowskiego i wyboru nowej dyr

Szkoła otwarta, uczniów brak

Szkoła w Łochowie nie była przygotowana na takie działanie. 1 września uczniowie odmówili wejścia do budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. W ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec decyzji władz, które powołały nową dyrektorkę placówki. - Sytuacja wygląda tak, że starostwo bezprawnie wybrało dyrektora szkoły i nam się to nie podoba. Uczą nas łamania prawa? No chyba nie tak to powinno wyglądać - powiedziała Klaudia, uczennica trzeciej klasy reporterowi portalu podlasie24.pl.

Uczniowie wspierają Ewę Sulowską

Jak udało się ustalić reporterom podlasie24.pl, uczniowie murem stoją za byłą dyrektorką. - Przede wszystkim wspieramy panią Ewę Sulowską, która oddała serce tej szkole i którą bardzo lubimy. Zawsze nas wspiera i ma bezpośredni kontakt z uczniami. Chcemy pokazać, że też mamy zdanie i chcemy je pokazać. Liczymy na to, że to coś da. O wchodzeniu dziś do szkoły nie ma mowy. Co będzie jutro? Czas pokaże - stwierdziła trzecioklasistka Beata.

Ponad setka uczniów przed szkołą

Przed szkołą w Łochowie protestowała ponad setka uczniów. Jak podaje portal podlasie24.pl, w budynku były władze powiatu węgrowskiego, nowa dyrektor Agnieszka Ludwin, formalnie nadal pełniąca obowiązki wicedyrektor Ewa Sulowska i nauczyciele. W proteście uczniów wspierali rodzice. Jeden z nich w rozmowie z lokalnym portalem powiedział: "Władze powiatu powinny wsłuchać się w nasze apele, tworzymy lokalną wspólnotę, której te władze mają służyć".

Karetka wezwana do szkoły

Jak podaje podlasie24.pl, około godziny 10.30 w związku z zasłabnięciem Ewy Sulowskiej do szkoły wezwano karetkę pogotowia.

Trudny czas przed nową dyrektorką

Agnieszka Ludwin powołana na stanowisko dyrektora szkoły oczekuje współpracy, a powołanie jej na to stanowisko odbiera jako wyzwanie. - Współpraca nie układa się jak widać najlepiej. Dziś w pierwszej kolejności gasimy pożar i staramy się wyciszyć emocje. Będę rozmawiać zarówno z uczniami, nauczycielami, jak i rodzicami - powiedziała w rozmowie z podlesie24.pl.

Uczniowie rozpoczną naukę?

Jak podaje lokalny portal, protestujący uczniowie jeszcze nie wiedzą, czy w środę przyjdą do szkoły. Zapewniają jednak, że nadal będą podejmować działania popierające Ewę Sulowską.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >